Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 22 Sty 2015, 11:30

Szpital reumatologiczny czy jakiś inny? W każdym razie oczywiście zdrówka życzę :kwiatek5

Oj niestety nikt nie wie co przyniesie przyszłość, ale na wszelki wypadek dopiero dziś wezmę kwas foliowy. Wydaje mi się, że nie ma u mnie takiego toksycznego działania MTX, skoro nie wypadły mi włosy, a kwas zawsze biorę następnego dnia. I właściwie wszyscy w szpitalu których pytałam też tak biorą. Wiem też, że to można inaczej odstawiać niż sterydy, ale jednak wolę opcję zmniejszania dawki i obserwowania co się dzieje. Nie liczę oczywiście, że będę wśród tych szczęśliwców, u których stawówka nie wróci. Póki co cieszę się tym co mam i że chodzę normalnie :gwiazdka9
W szpitalu poznałam fajną panią prawnik, leżałyśmy łóżko w łóżko i ona też się leczy u tej mojej reumatolog. Ona choruje od 13 rż, ta nasza lekarka wyciągnęła ją z wózka inwalidzkiego. Dziś, po 20 latach od zejścia z wózka jeździ nawet konno. Tak więc ona mnie przekonała do tej lekarki :wink:
Ginekologa też oczywiście odwiedzę, przy okazji corocznego "przeglądu" podpytam, czy ma doświadczenia z tego typu pacjentkami. Aczkolwiek zanim zaczynałam przygodę z MTX to słyszałam nieraz, że dobrze że już mam dziecko.
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 22 Sty 2015, 12:41

Neurochirurgia Aniu :gwiazdka6

Ciesz się tym, że MTX tak łagodnie się z Tobą obchodzi. Rozumiem, że w Twoim szpitalu tak wszyscy zażywają MTX skoro leczą ich Ci sami lekarze. Niemniej jednak nie jest to prawidłowy sposób podania kwasu foliowego. Jak powiedziałam wcześniej to są tylko Twoje decyzje :gwiazdka9
Wszystko w życiu jest możliwe Aniu i nie musisz się bać tego co ma być. Ginekolodzy, zwłaszcza Ci pracujący w również na oddziałach szpitalnych mają doświadczenia z MTX, doskonale znają ten lek. Także pozostaje tu tylko kwestia znalezienia odpowiedniego ginekologa.
Moja reumatolog ma pod opieką 12 kobiet, które urodziły dziecko podczas terapii MTX i 5, które urodziły podczas terapii lekiem biologicznym. Także głowa do góry i rozmawiaj o swoich rozterkach ze swoją lekarką i mów jakie te plany są dla Ciebie ważne.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 22 Sty 2015, 12:51

Neurochirurgia? Oj brzmi groźnie. A coś się bardzo źle dzieje?

W tym szpitalu reumatologicznym to byli ludzie z całego województwa, tak więc nie ci sami lekarze, ale widać nie mają aktualnych danych co do stosowania leku. Szkoda, że to dotyczy naszego zdrowia...
Mój ginekolog to ordynator, z duuużym doświadczeniem, więc podpytam na pewno. Tym niemniej dzisiaj to są odległe decyzje, na razie sobie powtarzam, że zawsze chciałam dwójkę dzieci i tą dwójkę urodziłam. Że los chciał inaczej i dwójki wychowywać nie mogę, to już niestety nie moja wina :cry:
A te dzieci urodzone podczas terapii MTX i lekami biologicznymi zdrowe? Jak matki się mają? Czy stawówka atakowała też w ciąży?
Pozdrawiam serdecznie :serduszka
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 22 Sty 2015, 16:02

Wiele rzeczy Aniu brzmi groźnie :gwiazdka9 Strach ma zawsze wielkie oczy, pewne rzeczy trzeba przyjmować takimi jakimi są i nie zastanawiać się zbytnio nad nimi :gwiazdka9

Bardzo często lekarze podają pacjentom właśnie taki sposób przyjmowania kwasu foliowego. I to wielki błąd, dlatego podczas wszystkich spotkań proszę naszą zaprzyjaźnioną reumatolog żeby o tym rozmawiała z ludźmi. To bardzo ważne, ponieważ wszystkie złe skutki kumulują się w nas, pacjentach i w efekcie to my na tym stracimy najwięcej.

Dzieci, o ile mi wiadomo są zdrowe, matki i dzieci są cały czas monitorowane poprzez reumatologów.
Aniu, stawówka atakuje bardzo różnie. Jedna Pani podczas całej ciąży nie miała żadnego większego ataku. Wszystko przebiegało jak najbardziej prawidłowo i praktycznie bezboleśnie, a inna dziewczyna miała ataki choroby. Jednak reumatolog w porozumieniu z ginekologiem sobie z tym poradzili.
Nie zmieniaj sobie Aniu planów życiowych. Wszystko jest do zrealizowania. Jeżeli tylko bardzo chcesz.... :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 22 Sty 2015, 21:03

BT37 jesteś nieoceniona :gwiazdka Nie spotkałam drugiej takiej osoby, która tak umie podnieść na duchu :brawo
A na tej neurochirurgii co Cię czeka? Jakaś operacja?
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 22 Sty 2015, 21:32

Dziękuję Aniu za dobre słowo :ladybug3

Tak, czeka mnie operacja :gwiazdka9
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 22 Sty 2015, 22:58

W takim razie z modlitwą o pomyślny przebieg i szybki powrót do formy :*
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 23 Sty 2015, 00:40

Pięknie Aniu dziękuję :ladybug7 :ladybug3
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 27 Sty 2015, 09:09

przepraszam iż zostawię tu łyżkę dziegciu....sama mam niestety inne doswiadczenia z MTX i macierzynstwem,w ciąze zachodziłam po wycofaniu sie z leczenia i dłuższym okresem karencji.Rozmawiałam na spotkaniu z Panią reumatolog i faktycznie twierdziła ,że dzieci po MTX są zdrowe...miałam watpliwosci gdyż jak podała monitoruja leczenie od kilku lat( dla medycyny taki okres nie jest okresem wiarygodnym).Na chwile obecna dzieci ,które sie urodziły(wszystkie są małe jeszcze) podobno sa zdrowe-wiarygodnych badan nikt nie przedstawił-słowo contra słowo :? jakie bedą w przyszłosci ,jak bedą sie rozwijały fizycznie i psychicznie okaze sie po kilku dekadach.Wady rozwojowe i skutki uboczne stosowania tak silnych leków ujawniaja sie czasem po latach w postaci...bonusa.

Zycze aby wszystko sie poukładało,pamietaj iz dziecko ma sie na całe zycie ze wszystkimi tego konsekwencjami. :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 28 Sty 2015, 16:42

Dziękuję Szater za odpowiedź :ladybug8 Właśnie dlatego tak bardzo się waham. Jeden mały grób na cmentarzu to i tak dla mnie za dużo. Z drugiej strony nie chcę, żeby córcia została sama na tym świecie i dlatego tak ciężko podjąć decyzję.
A jeśli można zapytać - po jakim czasie "karencji" zachodziłaś w ciążę? Udało się?
Pozdrawiam
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości