Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 30 Sty 2015, 11:16

Ciężko wracac do takich wspomnien...urodziłam pierwszego syna jeszcze przed agresywnym leczeniem,potem trójke straciłam....ostatnie dziecko urodziąłm zdrowe po 11latach,ale...choroba zaatakowała silnie i gdy mały miał 8miesiecy wylądowałam znów w szpitalu i...wtedy podniosły mnie sole złota-Tauredon.karmiłam też własciwie krótko bo bóle były silne i musiałam wspierac sie farmakologia,dałam rade 3miesiace.Nie było moim zamiarem kogokolwiek straszyc,ot jeden przykłąd optymistyczny i jeden z życia wziety.Stosowalam MTX przez 2,5roku, 25mg 1X w tyg...mówiono ze pół roku karencji wystarczy...nie wystarczyło,dwa lata też nie,nawet 5...wiec wiadomo ,ze potem ten strach czai sie w głowie.Ktos cos powie,zapewni ale jak cokolwiek sie stanie to ...Ty poniesiesz konsekwencje wiec niesttey ale sama musisz podjąc decyzje.Mója potrzeba posiadania dziecka była tak silna ,że....zdecydowałam sie i...nie załuje mam wspaniałych dwóch synów.jeden 34 drugi 23lata.Powiem tak:wole lekarzy którzy są mniej hurraoptymistyczni ,podaja realne zagrozenie,stapaja mocno po ziemii i trzymają sie faktów a nie mrzonek i poboznych życzen.Zdecydowanie wole sie miło rozczarowac niż srogo zawiesc.ja znalazłam wspaniałą reumatolog i wspaniałego ginekologa...wspólnie prowadzili ciąze,nie dawali 100% pewnosci ale dali nadzieje i wspierali mnie.Mysle ,że jak masz kogos takiego to super jak nie to poszukaj bo warto.Zycze Ci zdrowia i aby udało ci sie urodzic i wychowac wspaniałego dzieciaczka,sciskam mocno. :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 30 Sty 2015, 23:05

Oj Szater współczuję :cry: Super, że się jednak w końcu udało, aczkolwiek tak długo czekać i takim bólem wszystko okupione :( Jak byłam w szpitalu to rozmawiałam z paroma kobietami i każda miała za sobą jedno lub dwa poronienia i więcej się nie decydowały, więc podziwiam :brawo A ten młodszy syn zdrowy? To jednak już nie parulatek :wink:
Moja reumatolog zanim przepisała mi MTX to jedno z pierwszych pytań jakie zadała, to czy mam już dzieci. Więc wiadomo co i jak. Na ostatniej wizycie powiedziałam jej, że powoli znowu się odzywa chęć zostania po raz kolejny mamą, to zaznaczyła sobie w karcie, że jeszcze jakiś czas pojedziemy na MTX, potem będziemy powoli odstawiać i ewentualnie włączy jakiś inny lek, który ponoć można stosować w ciąży. Wszystko zależy od tego, czy utrzymają mi się tak dobre wyniki jak dotychczas.
No cóż... Dziękuję za Twoją opinię, ja też jestem z tych, co nie lecą na wszystko na hurra, bo zwykle jak narobię sobie nadziei, to spadam z wielkim hukiem w dół. Pożyjemy zobaczymy, może właśnie na potrzeba macierzyństwa będzie silniejsza niż strach, ale na razie staram się na nic nie nastawiać.
Zdrówka życzę, pozdrawiam cieplutko :kwiatek2
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 31 Sty 2015, 21:41

Moi synowie sa zdrowi,maja jakies poronne objawy na skórze głowy,ale jakos to ogarniamy,nigdzie wiecej problem nie wystepuje.Synus mój jest naprawde nagroda za cały ból...lekarze mi odradzali bo tylko pierwsze było poronienie ....po trzecim razie powiedzieli dosc a gdy okazało sie ze jestem w kolejnej ciązy to odradzali ale tak jak pisałam znalazłąm wspaniałych lekarzy i...uparłam sie .Bedzie dobrze,musisz byc o tym przekonana....ja żadnych leków nie brałam przed zajsciem w ciąze i w ciąży.W razie czego zawsze możesz napisac...jestem :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 02 Lut 2015, 17:36

Dziękuję :kwiatek6

BT37 a jak tam u Ciebie? Już po szpitalu?
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 03 Lut 2015, 09:46

Pozwolę sobie odpowiedziec...Beatka już jest wdomu,po operacji,czeka na rehabilitacje. :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 29 Maj 2015, 20:58

Halo, halo Biedroneczki!
Co tam słychać?
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 30 Maj 2015, 08:21

Aniu, powiedz raczej co tam u Ciebie :gwiazdka9
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 31 Maj 2015, 06:26

BT37 u mnie jakoś leci, czekam na wizytę 3 czerwca, w końcu z wynikami rezonansu 8-) Poza tym praca-dom, córci się chyba włączył bunt dwulatka, więc mamy wesoło :lol:
A Ty jak się czujesz? Jak rehabilitacja?
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 31 Maj 2015, 18:08

Witaj Aniu :gwiazdka9

Dziękuję, ale w związku z innymi problemami zdrowotnymi musiałam odłożyć rehabilitację na jakiś czas. Oczywiście zamierzam do niej wrócić tak szybko jak tylko się da :gwiazdka9
Czekam na wiadomość jak tam po wizycie u lekarza :)
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 04 Cze 2015, 19:07

BT37 a jakie problemy się przyplątały?
U mnie ok po lekarzu, wyniki idealne (poprzednio próby wątrobowe ciut przekroczone, w międzyczasie byłam miesiąc na antybiotyku, ale wygląda na to, że wątroba się zregenerowała), jak się tak utrzyma to we wrześniu zmniejszamy dawkę mtx na 10 mg. A co do wyników rezonansu odcinka lędzwiowego, to widać jakieś zmiany, ale lekarka powiedziała, że mam szczęście w nieszczęściu. Wygląda u mnie tak, jakby choroba bardziej w kierunku jakiejś artropatii szła, a nie ciągłego wyniszczającego zapalenia. Cokolwiek to znaczy :wink:
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :ladybug8
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron