Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 19 Gru 2016, 19:41

Dziękuję bardzo :) ja się zle czuje po tych tabletkach na każde go inaczej działają.
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 19 Gru 2016, 20:56

zle czuje po tych tabletkach


Czyli koniecznie trzeba iść do lekarza po zmianę leków. Najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, bo raczej do reumatologa z marszu nie trafisz. Można spróbować tak jak pisze Szater prywatnie chociaż na pierwszą wizytę.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 23 Gru 2016, 22:14

Witam dzisiaj bylam u reumatologa prywatnie stwierdził ze to ŁZS obrzęk nadgarstków kolana stopy paliczków itp. Dziękuję bardzo za rady :ladybug7
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 04 Sty 2017, 11:18

"[...]Leki biologiczne działają poprzez blokowanie wiązania białka pro-zapalnego zwanego czynnikiem martwicy nowotworów-alfa (TNF-alfa).
Badacze stwierdzili, że około połowa pacjentów osiąga MDA po na roku terapii. Nieco ponad 40 procent osiągnęła MDA(Minimalna Aktywność Choroby) po sześciu miesiącach.
Porównując charakterystykę pacjentów, którzy leczyli się wspomnianymi lekami (Remicade (infliximab) or Simponi (golimumab)), i nie osiągnęli MDA; naukowcy zidentyfikowali kilka czynników, które mogłyby przewidzieć powodzenie leczenia.
Terapia lekami biologicznymi sprowadza się do życia w lepszym zdrowiu, podczas uruchamiania leczenia lekami biologicznymi.
Chorzy mając mniejszą tkliwość stawów i mniejszy enthesitis (stany zapalne ścięgna lub więzadła "wkładki do kości"), uzyskują zarówno lepszą reakcję na lek, jak również lepsze funkcjonowanie fizyczne.
Poprzednie badania wykazały, że wczesne zdiagnozowanie i leczenia łuszczycowego zapalenia stawów szybciej może prowadzić do lepszych wyników w terapii
[...]"

https://www.psoriasis.org/advance/biolo ... st-for-who
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 23 Lut 2017, 14:56

Witam czy ktoś z was miał skutki uboczne przy sulfasalazin en krka 500?
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 27 Lut 2017, 09:33

Stosuję ten lek już od lat,mam podwójną korzysc bo nie tylko stawy ale takze moje jelito nadwrazliwe jest leczone.To najmniej inwazyjny ze znanych mi srodków,tabletki rozpuszczaja sie w jelitach wiec raczej nie ma skutków ubocznych...ja przynajmniej o takich, od osób stosujących, nie słyszałam sama też jestem zadowolona.
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 27 Lut 2017, 18:56

Ja dostałam wysypki przez pierwszy tydzień brania stopniowo wprowadzałam 1 ra. 2 wie. Przez pierwszy tydzień bóle głowy zawroty ciągle śpiąca. W drugim tygodniu 2 ran. 2 wieczorem i doszła wysypka mdłości o wymioty plus to co bylo w pierwszym tyg.
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 27 Lut 2017, 20:17

I chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was ma grupę na ł. Skóry i łzs ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 01 Mar 2017, 10:28

Ja mam IIgrupe na aparat ruchu...po 20latach stawania na komisje rentowe dostałam na stałe...no ale to chyba ze wzgledu na wiek58lat.Na komisje do spraw niepełnosprawnosci stawałam raz i dostałam II,wczesniej jakos nie miałam ani ochoty ani potrzeby sie szarpac z tymi komisjami :? stawałam w zeszłym roku i dostałam na 2lata...pewnikiem cos sie polepszy :lol: przez 20 sie pogarszało to po dwóch mi przejdzie :banan1
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 07 Cze 2017, 11:22

Ja mam III grupę na ŁZS... Na komisję stawałam jakoś pod koniec 2015 roku i dostałam na okres 3 lat. Sama komisja szkoda gadać, nikt nie badał, tylko wywiad jak wielki ma się dom/mieszkanie, ile osób w rodzinie, wanna czy prysznic w łazience itp. Śmiech na sali :o
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron