Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 04 Sie 2010, 20:15

Ewo.dobrze, że wybierasz się do lekarza. To mnie cieszy :) . Kąpiele ziołowe przy dużych zmianach skórnych można stosować nawet codziennie, potem w miarę zmniejszania się objawów skórnych można zmniejszać ilość kąpieli w ciągu tygodnia. Pozdrawiam cieplutko, czekam na dalsze wiadomości :) .
Krysiu, nie powiedziałam nigdy, że się już nie stosuje soli złota tylko, że się wycofuje leczenie solami złota. Jest wiele klinik w całej Polsce gdzie już kilka lat temu zaniechano leczenia solami złota, aczkolwiek na pewno jeszcze gdzieś są miejsca gdzie się leczy nimi.
Pozdrawiam cieplutko :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 04 Sie 2010, 22:56

Witam, właśnie dzisiaj wróciłam z Instytutu Reumatologii z Oddziału Wczesnej Diagnostyki - rozpoznanie- łuszczycowe zap.stawów, mimo, że czynnik reumatoidalny wynosi ponad 700 - nie rozumiem :shock:
Mam jeszcze kilka badań do zrobienia, w tym rezonans odcinka krzyżowo biodrowego.

Pozdrawiam wszystkie Biedronki i Biedronów - Hanka
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Ewa » 07 Sie 2010, 23:12

Witam!
Przed wszystkim bardzo dziekuje za obszerne informacje na temat soli zlota. Kto wie czy to sie w przyszlosci nie przyda? Wszelkie informacje sa bardzo przydatne czego jestem zywym przykladem.
Po przegladnieciu wszystkich stron na "Biedronkowie" postanowilam kupic noni juce i primrose oil.
Kapieli ziolowych jeszcze nie stosowalam bo czekam caly czas na brzoze ale postanowilam sprobowac kapieli z dodatkiem octu jablkowego(BT37 to nie jest to samo co ocet winny)
W jednym czasopismie znalazlam nawet przepis na ten ocet ale poniewaz na fermentacje musialabym czekac ok. miesiaca kupilam w sklepie (cider vineger)
Nie wiem ktora z tych rzeczy mi pomogla ale cos dziala. Plamy sa o wiele jasniejsze i skora gladsza.
Odstawilam krem na sterydach bo i tak mi nie pomagal i smaruje sie 3x dziennie kremem nawilzajacym.
Ale zeby nie bylo za duzo szczescia na raz stawy zaczely mi bardziej dokuczac.
Ale i tak sie ciesze:))))
Serdecznosci
Ewa
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 10
Rejestracja: 31 Lip 2010, 02:03

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez puma » 03 Wrz 2010, 12:21

jestem po serii zabiegów rehabilitacyjnych na kolana. nie jest ani trochę lepiej, a nawet prawe kolanko bardziej boli.wybieram się z wizytą kontrolną do lekarza i w związku z tym mam pytanie: o jakie badania dusić tego doktorka? dodam, że na podstawie prześwietleń i usg zdiagnozował zmiany zwyrodnieniowe a nie łzs.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez konik » 03 Wrz 2010, 19:33

Pumo-słońce medycy tak mają że najprostrze zdarzenia do nich nie docierają. Dla wielu lekarzy ŁZS to tyle co plamy na słońcu.Mi najpierw stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe a dopiero puzniej skojarzono {po aferze jaką wykręciłam ortopedzie}Z ŁZS-em.A na zabieg czekam już trzy lata.Ja w tej chwili jestem po sanatorium ,czyli kąpiele ,ćwiczenia borowinki itd...itp. Jest troszkę lepiej tak że nawet od kilku dni odstawiłam leki przeciw bólowe ,ale z doświadczenia wiem że to niestety krótko trwały efekt. Jak już będziesz u jego ekscelencji pana medyka to upieraj się przy ŁZS-ie bo to on powoduje zmiany zwyrodnieniowe a najlepiej gdybyś miała od lekarza prowadzącego zaswiadczenie lub opis stwierdzajacy ŁZS. Wiem ze smutnego doswiadczenia że wracze nie słuchaja pacjeta a papierek od "kolegi"po fachu czyni cuda. Powodzenia i nie daj się odsyłać od drzwi do drzwi skoro wiesz co Ci dolega. Jeszcze raz pozdrówka Baśka
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez puma » 05 Wrz 2010, 18:28

baśka, dzięki kochana. niestety masz rację, lekarze chętnie diagnozują zmiany zwyrodnieniowe i dodają, że tak musi być i niewiele da się z tym zrobić, można tylko łagodzić a nie leczyć. przynajmniej w moim przypadku tak było. pani reumatolog stwierdziła, że jak mi stawy nie puchną od rana tylko wieczorem to nie jest łzs. nie wiem czy to prawda. moja droga lekarska wyglądała tak- internista nic nie wiedział i odesłał do reumatologa, ta stwierdziła zwyrodnienie (na podstawie wywiadu) i odesłała do ortopedy, a ten po prześwietleniu i usg kolan orzekł, że to z pewnością nie łzs. i co dalej?? gdzie teraz uderzyć?
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Elizabeth » 24 Wrz 2010, 18:34

Witam serdecznie. Myślę droga Pumo, że najlepiej dostać się do szpitala na oddział reumatologii, gdzie przeprowadzą wszystkie specjalistyczne badania i postawią poprawną diagnozę. Skierowanie najlepiej dostać od reumatologa. Na taki szpital (miejsce w nim) czeka się długo, ale warto poczekać, aby dowiedzieć się dokładnie co jest i aby ustalili odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam Elizabeth.
Elizabeth
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 11
Rejestracja: 04 Cze 2010, 11:49

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez puma » 04 Paź 2010, 21:54

no tak, ale teraz przede mną trudne zadanie- przekonać panią reumatolog, że ortopeda się myli i muszę do szpitala :-\ mam umówioną wizytę kontrolną u ortopedy ale nie wiem właściwie w jakim celu skoro on już wydał diagnozę.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 06 Paź 2010, 19:30

Anetko, lekarz może się mylić. Warto zasięgnąć opinii innego lekarza. Proponuję porozmawiać z reumatologiem lub zmienić go jeśli nie będzie chciał wysłuchać Twoich racji. Jakby co to służę swoją pomocą. :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez puma » 11 Paź 2010, 09:05

badanie usg wykazało tylko nieznaczną ilość płynu w przedziale bocznym prawego kolana, chrząstkę stawową kości udowej o zmniejszonej szerokości i nierównym zarysie w obu kolanach. generalnie usłyszałam, że na to lekarstwa nie ma, że to się będzie pogłębiać i tylko rehabilitacja może mi przynieść jakąś ulgę :? a faktycznie prześwietlenie nie wykazało nic.
wizyta za dwa tygodnie, zobaczymy co pan doktor zleci dalej. jeśli nie skieruje mnie na jakieś dalsze badania to poszukam innego.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron