Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 14 Cze 2010, 11:41

Beatko, jesteś naszym skarbem!!!

Będę próbowała skontaktować się z Anią :)

pozdrowionka - Hanka.
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez karo2506 » 23 Cze 2010, 21:37

A co myślicie o kwasie foliowym, jako osłonka dla metatrexatu?
karo2506
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 Lut 2010, 18:37

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 28 Cze 2010, 20:17

....słyszałam, że kwas foliowy łagodzi skutki uboczne metotrexatu - też go biorę następnego dnia po metotrexacie...



Ja wciąż w domu, oczekuję na przyjęcie do IR....
Obiecali 11 - 15 lipca ...więc czekam cierpliwie :wink:

Beti, do Ani napisałam, ale nie dostałam odpowiedzi ...może nie ma czasu na przesiadywanie przy kompie....

Pozdrawiam całe Biedronkowo - Wygrzewajcie się na słoneczku, bo lato zrobiło się piękne ...i bądzcie zdrowi!
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez karo2506 » 29 Cze 2010, 19:39

Widocznie mam bardzo dobrą panią reumatolog. Też polecam kwas foliowy. Jak się miewasz szater?
karo2506
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 Lut 2010, 18:37

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 01 Lip 2010, 21:24

MTX jest antagonistą kwasu foliowego, dlatego w leczeniu methotrexatem podaje się kwas foliowy. Optymalnym dniem na podanie kwasu foliowego jest 2 -3 dzień po dawce MTX i tak jeśli bierzemy MTX w sobotę i niedzielę to najlepsze dni to wtorek, środa.
Pozdrawiam serdecznie :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez karo2506 » 02 Lip 2010, 21:36

Oczywiste, ze nie stosuje się ich jednoczesnie. Ja zażywam metotreksat w sobote a kwas foliowy we wtorek i czwartek. Czyli odpowiednio.
karo2506
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 Lut 2010, 18:37

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez roza » 12 Lip 2010, 16:13

Witam
A wiec bylam ponad trzy dygodnie temu u dermatologa-wyskrobano mi pazurek,no i dzis bylam po wynik i u dr.no i mieliscie racje ze to nie grzybica-ale czemu do diaska pani dr. nie skierowala mnie na dalsze badania-tylko przepisala jakies bzdetne leki(Flumykon i Piralam)-i kazala sie pokazac za 28 dni jak wybiore :evil: mialam nadzieje ze da mi skierowanie na jakies badania(stwierdzila ze nie zawsze badanie wychodzi dodatnie a grzybki moga byc)jestem wsciekla bo bola mnie coraz bardziej palce ze ciezko mi chodzic-a dzis jeszcze zauwazylam ze bola mnie opuszki palcow u rak :shock: zamykalam szafke i jak tak palcami przycisnelam to poczulam okropny bol :roll: -przeszlo po 5 min.
Eh.. nie wiem juz co mam robic i gdzie isc-w srode mam wizyte w poradni kolagenoz-sie zastanawiam czy wogole isc bo to wszystko bez sensu.....w moim przypadku nic nie robia zeby mnie diagnozowac dalej(mam dosc obserwacji-a czuje sie coraz gorzej)na co czekaja?az wyladuje na wozku czy jak?
Sorki ze wam marudze ale juz jestem tak bezsilna ze nie wiem co mam robic jak mowic do lekarzy i wogole :roll:
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez puma » 13 Lip 2010, 02:30

no to ja ostatnio miałam więcej szczęścia do lekarzy. najpierw reumatolog po prześwietleniu kolan wstępnie wykluczyła łzs, następnie ortopeda po badaniu usg podtrzymał tę diagnozę i zapisał rehabilitację- jonoforeza, krioterapia i kinezyterapia, w sumie 10 zabiegów. kazał też zażywać preparaty zawierające glykozaminę i siarczan chondroityny :-/
w sumie nie wiem czy lepiej mieć łzs czy zwyrodnienie...
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 15 Lip 2010, 15:28

Najlepiej to być zdrowym :D Ale dla każdego to jego choroba jest najgorsza, trudno z nią żyć itd, itp. Pamiętaj tylko Anetko, że nie jesteś sama :) . Pozdrawiam wszystkich cieplutko
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez karo2506 » 16 Lip 2010, 20:07

Jeśli chce się prawdziwie przejść przez życie to jakiś ciężar trzeba dżwigać prędzej, czy pózniej.
Dobrze, że teraz medycyna choć troche to ułatwia. Pozdrawiam wszystkie smutaski.
karo2506
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 Lut 2010, 18:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron