Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 16 Gru 2016, 18:44

Oj to sobie pogadamy dziś sobie przez neta - widzę :gwiazdka
Gosiaczek68 napisał(a):Od 1,5 roku jestem(byłam) na mtx, miałam rtg całego kręgosłupa, rtg dłoni i stóp. Co 6 tygodni morfologia, OB i próby wątrobowe, i stwierdzenie że powinnam coś zrobić jest nie ma miejscu[...]

W odp. zostanę przy tych dwóch, już tu zacytowanych, pracach:
[..W przebiegu ŁZS niektóre sytuacje wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Do lekarza należy się zgłosić m.in. jeśli:

objawy się pogarszają lub nie ustępują mimo leczenia – często konieczne jest zwiększenie dawki leków lub zastosowanie innych preparatów, aby jak najszybciej stłumić aktywność choroby,[...]

http://reumatologia.mp.pl/choroby/63744 ... nie-stawow

i
[...]Niezwłocznej wizyty u reumatologa wymaga również zaostrzenie objawów choroby. Trzeba wówczas zintensyfikować leczenie, aby jak najszybciej uporać się z bólem i zapaleniem. Silny ból powoduje odruchowe przybieranie nieprawidłowych pozycji ciała („kurczenie się w sobie”), nasilając usztywnienie kręgosłupa i prowadząc do przykurczy stawów[...]

http://reumatologia.mp.pl/choroby/65977 ... kregoslupa
Czyli wg mnie, znalezienie lekarzy, który dobierze Ci odp. leczenieto na cito jest.

A co do tego "malkontenctwa", przeze mnie użytego:
Gosiaczek68 napisał(a):[...]Diagnozę mam już od dawna, tylko czy trafną?[...] bo wszystko tak samo się leczy.


Ps.Będziesz miała chwilkę wolną, to wróć może do początków tego tematu tu - zobaczysz, że nie tylko Twoja droga do efektywnego leczenia tych naszych chorych stawów, jest -taką "pod górkę".
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 17 Gru 2016, 00:00

[..W przebiegu ŁZS niektóre sytuacje wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Do lekarza należy się zgłosić m.in. jeśli:

objawy się pogarszają lub nie ustępują mimo leczenia – często konieczne jest zwiększenie dawki leków lub zastosowanie innych preparatów, aby jak najszybciej stłumić aktywność choroby,[...]


O to chodzi, że objawy typu obrzęknięte palce rąk ustąpiły, stanu zapalnego ponoć nie ma OB-4. Nie ma zmian w stawach krzyżowo - lędźwiowych. Tam są zwyrodnienia - MTX tam nie działał.
Ból jest, jakiś stan zapalny chyba jest, teoretycznie OB powinno być przynajmniej podwyższone, a ono w normie.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 17 Gru 2016, 16:56

Gosiaczek68 napisał(a):[...]Ból jest, jakiś stan zapalny chyba jest, teoretycznie OB powinno być przynajmniej podwyższone, a ono w normie.


Hmmm... cytowani już tu autorzy, o tym wskazaniu wypowiadają się tak:

ŁZS:
[...]W badaniach laboratoryjnych poszukuje się zwiększonego OB i CRP (świadczących o stanie zapalnym), chociaż u części pacjentów są one prawidłowe[..

http://reumatologia.mp.pl/choroby/63744 ... nie-stawow

ZZSK:
[...]Wskaźniki stanu zapalnego (OB, CRP) wskazują na zaostrzenie choroby. Wyniki ich oznaczeń mogą być jednak u wielu chorych prawidłowe pomimo występowania choroby[...]

http://reumatologia.mp.pl/choroby/65977 ... kregoslupa
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 18 Gru 2016, 20:23

Gosia ja czesto tak mam że OB dobre a ból nie daje zyc,potem znów odwrotnie CRP 120 i inne wyniki szaleją a ja nie widze specjalnego pogorszenia. Jedyną podstawowa rzecza jest dobry i sprawdzony reumatolog...kilka lat szukałam,aż w szpitalu trafiłam na dobrego lekarza,solidnego i zaangazowanego.Na oddziałe byłąm przeszło 3tyg,było leczenie i....REHABILITACJA...to w tym szpitalu standard! Szpital jest w Nowej Soli,nie ma rejonizacji,możesz zgłosic sie prywatnie do ordynator oddziału i zapewniam ze zajmie sie Toba dokładnie lek. med. Małgorzata Miakisz
specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii

http://www.szpital-nowasol.pl/index.php/reumatologiczny
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

czy to może być Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 18 Gru 2016, 20:51

Witam jestem tu nowa. A więc od 17 lat choruje na łuszczycę skóry od stóp do głowy ( zaostrzona ) . TERAZ mam 22 lata od tygodnia (z piątku na sobotę) obudził mnie straszny ból kolana (nie doznałam urazu) nie mogłam wyprostować ani zgiąć nogi obrzęk na kolanie do dzisiaj . Największy ból gdy siedzę czy leżę dodam ze po 2 dniach bolały mnie ściągną jeszcze. Byłam u internisty podejrzewał ze to łzs no ale po wynikach krwi zmienił zdanie ze to nie to . A wiec dostałam leki cyclo 3 fort, anapran ec, ipp, i maści + 10 dni laserów. Nie wiem co robic do dziś jest obrzęk kolana ból. Mam Male dziecko wiec ciężko wykonywać domowe obowiazki . Co robić czy to na pewno nie Łzs.
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 18 Gru 2016, 21:11

Od 1,5 roku jestem leczona na ŁZS, a wątpliwości mam bez liku czy aby napewno to jest to.
Po jakich wynikach z krwi lekarz stwierdził że to nie ŁZS?
Ja mam wyniki książkowe, OB w normie i CRP też w normie. To o niczym nie świadczy.
Czynnik reumatoidalny powinien być ujemny, i powinny być zmiany w Rtg stawów.
Jeżeli chodzi o ŁZS to tak naprawdę nic nie jest pewne. Diagnozę stawia się już po wywiadzie, wystarczą trzy przesłanki tak jak pisała Henia wyżej, ł paznokci, ból pięty, nawet zapalenie spojówek oczu też może świadczyć o stawówce ale też nie muszą
Wizyta u reumatolog konieczna, a tymczasem leki przeciwzapalne powinny na pewien czas pomóc, obrzęk zejdzie.
Życzę sukcesów w poszukiwaniach.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 18 Gru 2016, 21:19

Ob mam w normie crp w normie czynnik reumatoidalne ujemny ból piet jest od dawna czasami, nie wiązałam tego nigdy z tym a łuszczyca paznokci , nie mam stwierdzone nie wiem jak to wygląda ( moje paznokcie wyglądają tak. Płytka paznokcia widoczne sa zagłębienia jak od igły, rozdwajają sie .) wiec nie wiem czy to ma związek wog. Z łuszczycą paznokci mój dermatolog nigdy nie zwraca uwagi na paznokcie
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 18 Gru 2016, 21:22

Pani doktor stwierdziła ze przy Łzs jest podwyższone ob i crp po czym bo badaniu gdy wyniki byly dobre powiedziała ze to jest
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 18 Gru 2016, 21:32

No i tu pani doktor się myli, OB i CRP wlasnie mogą być w normie
Tak na chłopski rozum masz ból kolana masz obrzęk, to co pisałam wcześniej teoretycznie OB powinno być podwyższone a nie jest, czyli już to coś znaczy.
Ł paznokci to plamy olejowe pod płytką paznokcia, płytka naparstkowa tak jakby dziurki od igły, zrogowaciały naskórek pod paznokciami, łuszczyca się płytka paznokcia.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 18 Gru 2016, 21:45

Płytka naparstkowa jakby od igły mam takie paznokcie od dawna skóra zrogowaciała jest ale nie mam plam żadnych . Jutro podejdę do lekarza . Każdy sie dziwi czemu wyniki dobre a kolano obrzęknięte i boli . A z lekarzem ciężko chciałam by zrobiono mi rtg ale powiedziała ze nie widzi takiej potrzeby tak jak skierowanie do reumatologa .
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron