łuszczycowe zapalenie stawów

łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Danka » 22 Lis 2012, 17:49

Witam, jestem nowa, mój problem to narastający ból całego kręgosłupa i kolan troszkę mniejszy -ulgę przynosi Doreta. Ból kręgosłupa męczy mnie od kilkunastu lat. Jestem 10 miesięcy po stabilizacji 3 kręgów lędźwiowych ( w rezonansie wszystko ładnie- nie ma powodu do bólu), rezonans szyjnego odcinka - są zmiany, ale nie ma ucisków na nerwy, rezonans piersiowego - tylko w jednym miejscu brak płynu.Nie mam obrzęku stawów,usg jednego z kolan - łękotka uszkodzona z przemieszczeniem, zwyrodnienia(propozycja operacji). Konsultacje, rehabilitacje (różne) itp.. skąd ten ból i jak przyczyna - nikt nie wie. Z łuszczycą we włosach walczę ponad 30 lat. Od znajomej dowiedziałam się przypadkiem, że istnieje taka choroba - łuszczycowe zapalenie stawów- zaczęłam drążyć temat u ortopedy i powiedział, że tak może być. Mam skierowanie do reumatologa- ale nie ma jeszcze zapisów na przyszły rok.Czytając forum wywnioskowałam, że do reumatologa dobrze by było mieć jakieś badania w ręku, żeby nie tracić czasu. Mieszkam w Warszawie i może nie czekać i iść prywatnie? - tylko nie wiem który neurolog potraktuje mnie poważnie.Czy mogę liczyć na podpowiedź w sprawie wyboru lekarza i czy te objawy mogą wskazywać łzs ? bardzo proszę :gwiazdka9
Danka
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 Lis 2012, 17:06

Re: łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Amazonka » 22 Lis 2012, 17:59

Masz łuszczycę lub ktokolwiek w rodzinie ?
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 22 Lis 2012, 18:06

Witaj Danko :ladybug7
Łuszczycowe zapalenie stawów to bardzo poważna choroba i nie powinnaś wybierać się do neurologa by ja zdiagnozować tylko do reumatologa. W Warszawie niestety nie za bardzo znam lekarzy, ale jesli zechcesz leczyć się w Bydgoszczy to chętnie służę swoja pomocą. Oczywiście o nazwiska lekarza w Warszawie też popytam i dam znać co ustaliłam.
Jeśli chodzi o badania do reumatologa to podstawowe morfologia, ob, crp, aspat, alat, czynnik reumatoidalny, odczyn Waalera- Rosego, do tego oczywiście rtg bolących stawów.
Jeśli będę mogła Ci jakoś pomóc to proszę o konatkt. Choruję na łuszczycowe zapalenie stawów i znam je bardzo dobrze :kwiatek8
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Danka » 22 Lis 2012, 20:28

Witam, bardzo dziękuję za szybki odzew - bardzo doceniam taką pomoc.
Co do <neurologa> to po prostu pomyłka - chodzi o reumatologa.
Poszperałam w internecie , mam reumatologa prywatnie ,przez telefon - konkretna osoba- na pierwszą wizytę mam przynieść wszystkie badania obrazowe oraz tak jak pisałaś morf.OB.Alt i mocz ogólny. Wizytę mam 27.11- odezwę się po..
Jeżeli będziesz miała jakąś lekarkę w Warszawie to bardzo proszę o nazwisko - bo to będzie lekarz sprawdzony.
Chwilami mam wątpliwości - czy ja nie panikuję - przecież nie wiem jeszcze co mi dolega poza bólem.
Pozdrawiam
Danka
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 Lis 2012, 17:06

Re: łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 22 Lis 2012, 20:33

Każdy ma wątpliwości, ważne żeby je wyjaśniać. Dobrze robisz próbując dociec co Ci jest, im wcześniej zdiagnozowana choroba tym lepiej. Ale nie wolno się też załamywać gdy usłyszysz diagnozę łzs. To nie jest koniec świata, mozna z tym żyć. Tylko trzeba troszkę popracować nad sobą. I pamiętaj nie jesteś sama. Masz nas. Głowa do góry, będzie dobrze, a jak coś to jestem :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19


Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron