schab

schab

Postprzez vitaminka » 04 Paź 2012, 13:12

Pieczony schab nadziewany śliwkami
schab.jpg

Składniki:
1 kg schabu bez kości
opakowanie śliwek kalifornijskich
przyprawy: przyprawa do pieczeni, vegeta, papryka słodka
kilka łyżek oleju lub oliwy

Wykonanie:
Schab myjemy, nacieramy vegetą, papryką oraz przyprawą do pieczeni, wkładamy do miski i polewamy kilkoma łyżkami oleju. Wkładamy do lodówki i marynujemy kilka godzin, a najlepiej całą noc. Następnie schab nacinamy wzdłuż długim, cienkim nożem i robimy otwór na śliwki. Nadziewamy śliwkami (mocno je "upychamy"). Schab wkładamy do foli do pieczenia i polewamy olejem z marynaty. Pieczemy godzinę w 180 stopniach (jeśli mamy 1,5 kg schabu - pieczemy 1,5 godziny). Po wyjęciu kroimy na plastry grubości około 2cm, polewamy sosem z pieczenia. Można podawać z surówką z kapusty pekińskiej i młodymi ziemniaczkami. :kwiatek0
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: schab

Postprzez henia » 04 Paź 2012, 13:50

Taki schabik, to u mnie na święta się robi... tak pomyślałam: a czemu tylko na święta? Tradycja?
Aha i śliwki przed załadunkiem do tego schabiku, to ja mocze trochę jednak. Pod koniec pieczenia, filię fru, i zarumieniam mięsko. Mniamniaste :gwiazdka9
henia
 

Re: schab

Postprzez vitaminka » 04 Paź 2012, 14:31

:brawo Ja tylko podrzucam pomysły na obiad, reszta zależy od fantazji i zdolności kulinarnych wykoawcy :banan0
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: schab

Postprzez henia » 04 Paź 2012, 14:57

vitaminka napisał(a):[...] reszta zależy od fantazji i zdolności kulinarnych wykoawcy

Ale też od grubości schabiku :D Ślinotok :lol:
henia
 


Wróć do Pieczyste

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron