Tradycyjna zupa MISO

Tradycyjna zupa MISO

Postprzez artsus » 08 Lut 2010, 16:47

Kontynuując moją fascynacje kuchnią japońską, polecam wypróbowanie mojego przepisu na zupę Miso. Jest to tradycyjna zupa w kuchni japońskiej, jest bardzo pożywna i aktywna biologicznie. Jak zwykle polecam dwa sklepy z produktami kuchni japońskiej i nie tylko - Pan Azja i Masala - Smaki świata.

Składniki:

Pasta MISO, glony Wakame, grzyby Shitake, makaron sojowy, sos sojowy ciemny, japoński bulion Dashi No Moto Shimaya, serek tofu twardy - opcjonalnie.

Przygotowanie:

Na początek w wodzie moczymy dwa grzyby Shitake i troszkę glonów wakame (troszkę dosłownie, ponieważ glony, powiekrzą się 5 krotnie) ok. 1 godziny.
Grzyby kroimy w paski lub cząstki, glony kroimy jak sałatę, wstawiamy do garnka z zimna woda i gotujemy ok. 20 minut. W miedzy czasie dodajemy bulion Dasi, ok. 2 łyżki stołowe na pół litra wody. Po 20 minutach wyłączamy ogień pod garnkiem i gdy zupa przestanie się gotować dodajemy 2 łyżki stołowe sosu sojowego. Na koniec, kiedy zupa osiągnie temperaturę ok. 50-60 stopni Celsjusza dodajemy pastę Miso z biologicznie aktywna soją.

Jeśli pastę dodamy w trakcie gotowania, nie straci ona swojego smaku, ale utraci wszelkie walory zdrowotne, ponieważ pasta jest aktywna biologicznie i traci swoje właściwości w trakcie gotowania.


Życzę smacznego.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Tradycyjna zupa MISO

Postprzez Master of Chaoss » 08 Lut 2010, 18:34

I kolejny raz potwierdze wysmienitosc tego specjalu, osobiscie probowalem i jest rewelacyjna!!
Naprawde warto sprobowac, nie taki diabel straszny jak go maluja. ;)
Dlaczego narodziłem się demonem? Cóż innego mogło powstać z umysłu, który mnie stworzył? Jestem zarówno jego optymizmem i pesymizmem, spokojem i szaleństwem, powodzeniem i porażką, miłością i nienawiścią, porządkiem i chaosem - jestem jego demonem...
Awatar użytkownika
Master of Chaoss
Administrator
Administrator
 
Posty: 176
Rejestracja: 12 Sty 2010, 19:02
Miejscowość: Połczyn Zdrój - Rugby


Wróć do Zupy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron