ciasta

ciasta

Postprzez BT37 » 06 Lut 2010, 13:48

U mnie w domu to ciasto jest jednym z częściej robionych, więc może i wam będzie smakowało :)

Chałwowiec

Ciasto :
6 jajek
1 szkl. cukru
1 op. cukru waniliowego
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyzka maki pszennej
3 budynie czekoladowe bez cukru

Masa :
2 budynie waniliowe bez cukru
1 kostka margaryny
3 szkl. mleka
30 dag. chałwy waniliowej
starta gorzka czekolada do posypania ciasta

Białka ubijamy z cukrem na szytwno. Dodajemy żółtka, cukier waniliowy, mąkę wymieszaną z proszkiem i budynie czekoladowe. Całość delikatnie mieszamy. Pieczemy ok. 30 minut w 160 stopniach.
Przestudzone ciasto przekrawamy na dwa placki.
Budynie gotujemy na mleku, studzimy.
Margarynę siekamy i ucieramy dodając po łyżce zimnego budyniu. Na koniec dodajemy zmiksowaną chałwę.
Tak przygotowaną masę dzielimy na pół. Jedną część masy wykladamy na biszkopt, przyrywamy drugim biszkoptem. Resztę masy smarujemy wierzch ciasta i posypujemy startą, gorzką czekoladą.

To proste ciasto i zawsze się udaje. Życzę smacznego !!!
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ciasta

Postprzez BT37 » 09 Lut 2010, 00:02

W związku z tym, że w tym tygodniu jest tłusty czwartek podam wam przepis na pączki bez jajek i serowe oponki. Przepis na normalne pączki znajdziecie na stronie głownej biedronkowa...

Pączki:

CIASTO:
25 dag mąki pszennej
5 dag cukru
150 ml wody
2 dag suszonych drożdży lub 4 dag świeżych
30 ml bezzapachowego oleju ( np. z pestek winogron ) lub 2.5 dag masła roślinnego
sól
ORAZ:
cukier puder
dżem, powidła lub co lubicie do nadziania pączków
olej do smażenia lub planta


Składniki na ciasto mieszamy ( świeże drozdże najpierw rozprowadzamy w wodzie ), wyrabiamy dodajac szczyptę soli i odstawiamy na godzinę.
Formujemy nieduże kule ( z podanych skladnikow wychodzi ok. 10-12 sztuk ) i układamy na podsypanej mąką stolnicy. Przyrywamy sciereczką i odstawiamy do wyrośnięcia na ok. pół godziny. W głębokiej patelni lub rondlu rozgrzewamy olej, smażymy pączki aż będą rumiane. Ostudzone nadziewamy za pomocą rękawa do kremów lub możemy odstawić ciasto do wyrośniecia, potem je rozwałkować i wykrawać szklanką krążki. Na jeden krążek nakładamy nadzienie takie jakie lubimy, przykrywamy drugim krążkiem i dokładnie zlepiamy. Odstawiamy jeszcze na chwilę do ponownego wyrośniecia i dalej smazymy w gorącym tłuszczu. Przestudzone posypujemy cukrem pudrem.

Smacznego!!!!

SEROWE OPONKI:

15 dag białego sera
30 dag mąki pszennej
6 łyżek mleka
8 dag cukru
1.5 łyżeczki proszku do pieczenia
olej
lukier lub cukier puder


mielimy trzykrotnie ser, dodajemy cukier, mleko, 6 łyżek oleju i makę z proszkiem do pieczenia. Zagniatamy ciasto i rozwałkujemy na stolnicy na placek mniej więcej 2 cm grubości. Szklanką wykrawamy duże krążki, a następnie kieliszkiem w środku małe. Tak powstałe oponki smażymy w głębokim oleju na rumiano (jak pączki ). Osączamy z tłuszczu na papierowym ręczniku, studzimy i polewamy lukrem lub posypujemy cukrem pudrem.

To prościutkie przepisy, mam nadzieję, że się wam przydadzą. Życzę smacznego... :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ciasta

Postprzez BT37 » 13 Lut 2010, 17:53

Na jutro proponuję wam proste i szybkie do zrobienia ciasto :

KUBUSIOWE CIASTO:
biszkopt:
6 jajek
3 łyżki mąki pszennej
3 łyzki mąki ziemniaczanej
1 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżka spirytusu lub octu


Białka ubijamy z cukrem na sztywno, dodajemy żółtka, obie maki, proszek i delikatnie mieszamy. Na koniec dodajemy spirytus lub ocet, jeszcze raz przemieszamy. Wlewamy na dużą blaszkę i do piekarnika. Możemy też upiec biszkopt według swojego przepisu :)

masa:

1 litr soku Kubusia (dowolny smak)
3 budynie śmietankowe
3 łyżki cukru
1/2 szkl. wody


Sok zagotować, w wodzie rozpuścić budynie z 3 łyżkami cukru i wlać do gotującego się Kubusia. Ugotować budyń. Przestudzony, ale jeszcze ciepły wyłożyć na biszkopt.

Bita śmietana:
1/2 l śmietany kremówki 30 %
2 śmietanfixy
3 łyżki cukru


Śmietanę ubić z cukrem i śmietanfixami na sztywno. Wyłożyć na przesudzony budyń.

krokant:
10 dag wiórek kokosowych
1 łyżka masła
1 łyżka cukru

Włożyć na patelnię masło, cukier i wiórki kokosowe, chwilę podpiekać, aż wiórki zrobią się złocistego koloru, po czym wyłożyć je na masę śmietanową.
Ciasto na chwilę odstawić w chłodne miejsce.

Życzę przyjemnego smakownia w dobrym towarzystwie i dobrej kawie lub herbatce :)
Smacznego !!
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ciasta

Postprzez kaska69 » 17 Mar 2010, 22:44

Poniewaz juz niedługo Wielkanoc to podaję przepis na sernik.
spód: 1 łyzeczka proszku do pieczenia,
2 jajka,
1/2 szklanki cukru,
1/2 kostki margaryny,
1 1/2 szklanki maki
wszystkie składniki zagniatam ma gładko i wykładam blaszke , która wczesniej smaruję margaryna i posypuję byłka tarta
masa: 1 kg sera białegp JAN
2 budynie smietankowe bez cukru,
2 śmietany kremówki po 200 ml
1 szklanka cukru
8 jaj
oddzielam białak od żółtek, białak ubijam na sztywna pianę,
ubijam kremówki
zółtka i cukier ubijam,
dodaje stopniowo ser i budyn,
pózniej ubite kremówki
na końcu dodaję ubite białka,
masę wylewam na ciasto
piekę w temp 180-200 stopni przez 1 1/2 godziny.( jak góra się zbrazowi i ciasto peknie na srodku to znak ze jest upieczone)
na wierzch robię lukier- czytaj kupuje gotowy i polewam ciasto.

Zyczę smacznego
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: ciasta

Postprzez henia » 20 Gru 2011, 19:47

Kilka lat temu znalazłam na blogu p. K. Jandy http://www.mniammniam.com/Makowiec___ma ... =regulamin
Od tamtej pory jestem wielką fanką tego cudeńka. Zawsze wychodzi, i robota żadna :banan1
henia
 

Ciasteczka zbożowe :)

Postprzez dorotka79 » 18 Maj 2012, 16:42

Heja! Wiecie,że ja na diecie bez cukru i mleka. Ale też sobie postanowiłam dogodzić. Eksperymentowałam.
Mała porcyjka na próbę:
2 żółtka
mąka razowa(ok.szklanki)
łyżka miodu
łyżka drożdzy
mleko sojowe(ok pół szklanki)
oliwa z oliwek
sól

Mleko sojowe podgrzałam i dodałam drożdze i łyżkę ciemnej razowej mąki. Oczywiście że nie wyrosło bo bez cukru.
Zółtka rozmieszałam z miodem. Dodałam podgrzanej oliwy. Wrzuciłam drożdze. I cyni mini soli. Dodawałam mąki,aż się fajnie uformowało. W piekarniku 200stopni .
Po 15 minutach tak pachniało,zarumieniło się i troszkę podrosło.
Pycha lekkie zdrowe ciacha bez wyrzutów sumienia. Ale szczerze, zdziwiło mnie że takie pycha rzeczy wychodzą z głowy.
dorotka79
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 91
Rejestracja: 09 Lut 2012, 00:21

Re: ciasta

Postprzez BT37 » 10 Lip 2012, 20:09

Gosiu na Twoją prośbę przepis na ciasto z morelami o wdzięcznej nazwie

SEKRET EWY:

ciasto kruche :

30 dag mąki,
15 dag margaryny
10 dag cukru pudru
2 żółtka
szczypta soli, aromat waniliowy

ciasto biszkoptowe :
4 jajka
15 dag cukru pudru
12 dag mąki
szczypta cynamonu

nadzienie :

1 kg moreli bez pestek
3-4 łyżki zmielonych biszkoptów
do posypania torebka cukru waniliowego
2-3 łyżki cukru pudru

Morele schłodzić w lodówce.
Z podanych składnikow zagnieść kruche ciasto i dobrze je schłodzić.
Następnie rozwałkować i starannie wykleić dno dużej tortownicy. Podpiec w gorącym piekarniku ( ok. 200stopni Celsjusza ) na jasnozłoty kolor.
Przygotować ciasto biszkoptowe. Żółtka utrzeć na puch z 10 dag cukru, dodać mąke i cynamon, 2 łyżki gorącej wody, a na końcu ubitą na sztywno pianę z białek zdodatkiem reszty cukru. Dokładnie wymieszać.
Podpieczoy kruchy spód posypać biszkoptami, następnie równomiernie rozłożyć morele i przykryć je warstwą ciasta biszkoptowego.
Piec ok. 20 minut w 200-220 stopniach Celsjusza.
Gotowe ciasto i lekko wystudzone posypać cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.

Smacznego życzę :tort
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ciasta

Postprzez BT37 » 04 Sie 2012, 11:41

Heniu, mówisz i masz :ladybug7

JABŁECZNIK Z BUDYNIEM

1 1/2 kostki tłuszczu
1 szklanka pudru
1 cukier wnilinowy
6 całych jajek

Wszystkie te składniki utrzeć ze sobą. Margarynę ucierać z cukrami, dodając po jednym jajku.

1 1/2 szklanki mączki ziemniaczanej
1 1/2 szklanki maki
2 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Obie maki i proszek dodać do masy z utartej margaryny i jajek. Dobrze utrzeć.

ok. 1 kg obranych, pokrojonych w drobne plasterki/talarki jabłek
2 duże budynie ugotowane w 1 litrze mleka ( z cukrem)

3/4 ciasta wylać na przygotowaną wcześniej blaszkę -posmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą. na ciasto wyłożyć przygotowane jabłka, wylać na jabłka ciepły jeszcze budyń- przestudzić, po czym wylać resztę ciasta.
Piec ok. 40 minut w 180 stopniach C.
Budyń może być o takim smaku jaki lubimy.
Życzę smacznego :kwiatek7


JABŁECZNIK Z ORZECHAMI :

4 śreniej wielkości jabłka, obrane i pokrojone w kostkę
1 łyżeczka cukru wanilinowego,
1 szklanka cukru
2 łyżki miodu
opcjonalnie mozna dodać olejek rumowy lub trochę rumu

Wymieszać jabłka z cukrami, miodem i ewentualnie olejkiem rumowym/rumem i odstawić na ok. 2 godziny.

3 jajka (żółtka oddzielić od białek,; z białek ubić pianę )
2 szklanki mąki
1/2 szklanki orzechów włoskich - zmielonych
3 łyżki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody

Do odstałych jabłek z miodem i cukrem (powinny puścić sok ) dodajemy żółtka, zmielone orzechy, mąkę z proszkiem i sodą, mieszamy. Na koniec dodajemy pianę z białek i delikatnie mieszamy.
Pieczemy w sredniej wielkości tortownicy w temperaturze ok. 180 stopni Celsjusza ok. 50 minut.

Ciasto ma piekny ciemny kolor, mimo, że nie dodajemy kakao, jest wilgotne i ma posmak piernika, lub podobnie.
Smacznego :kwiatek6
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ciasta

Postprzez henia » 04 Sie 2012, 14:44

Dziękuję pięknie :serduszka moje stygnie :D
henia
 

Re: ciasta

Postprzez Ewunia » 09 Sie 2012, 20:06

Czytając te wszystkie wasze przepisy zrobiłam się głodna :P :gwiazdka4
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Następna

Wróć do Ciasta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron