SUSHI - Proste i czasochłonne ale za to jakie pyszne.

SUSHI - Proste i czasochłonne ale za to jakie pyszne.

Postprzez artsus » 08 Lut 2010, 15:33

Jakiś czas temu, jak to u mnie zwykle bywa naszło mnie na japońską kuchnie. Jako że Sushi w kuchni japońskiej jest sztandarową potrawą zaraz po zupie Miso, (o której napisze następny post), postanowilem sam własnoręcznie je wykonać. Wbrew powszechnemu przekonaniu Sushi nie oznacza surowej ryby, ale zaprawiony ryż i jest wiele sposobów i przepisów na wykonanie tej smacznej potrawy, ale ja podam tylko jeden, ale za to sprawdzony kilkakrotnie a przyrzadzone przeze mnie sushi szybko znikało z deseczki.
Choć to wszystko wygląda może zawile, proszę wierzyć jest proste w wykonaniu. Ja nie jestem kucharzem a Sushi zrobiłem samodzielnie z ciekawości i wyszły za pierwszym razem.

Składniki:

Płatki glonów Nori (najlepiej Nori Gold), ryż japoński krótko ziarnisty i kleisty (najlepiej Shinode), ocet ryżowy (najlepiej Mizkan SU), łosoś lub polędwica wędzona surowa, awokado (musi być dojrzałe - miękkie) cukier biały, sól morska, wasabi (tarty japoński chrzan - jest bardzo ostry), sos sojowy (najlepiej Kikoman), Mirin (słodka płynna przyprawa), marynowany imbir, pocięty w cienkie plasterki. Nie polecam produktów z firmy Tao-Tao, są słabej jakości, ewentualnie w ostateczności można je użyć, ale zaznaczam to nie będzie prawdziwy smak potrawy! Polecam zakupy w sklepach Pan Azja i Masala - smaki świata.

Przygotowanie ryżu:

Pamiętajmy aby do produkcji sushi nie używać matalowych przedmiotów - misek i sztućców. Kozystajmy z artykułów bambusowych lub szklanych, metal zmienia smak sushi.

2 szklanki ryżu płuczemy aż woda będzie przejrzysta (płukanie jest bardzo ważnym elementem przygotowania ryżu, ponieważ źle wypłukany ryż będzie się bardzo kleił ze względu na dużą zawartość skrobi i po ugotowaniu źle wypłukanego ryżu zrobi się kleik). Następnie wlewamy czystej wody i pozostawiamy ryż do namoczenia ok. 1 godziny. Po tym czasie ryż jeszcze raz płuczemy i wlewamy do niego ok 3 szklanek wody, dodajemy, troszeczke soli (naprawdę troszeczkę, najlepiej spróbować osolona wodę żeby była lekko słonawa)i wstawiamy do gara. Gotujemy jak tradycyjny ryż w stosunku 1/1,5 wody. Ja korzystam ze specjalnego elektrycznego garnka do gotowania ryżu, co bardzo ułatwia jego przygotowanie. W trakcie gotowania ryżu przygotowujemy zaprawę do ryżu - ok. 6-9 łyżek stołowych wlewamy do kubeczka, dosypujemy ok. 3-5 łyżeczek cukru i wstawiamy na chwilkę do mikrofali do zagrzania octu, aby cukier się łatwo rozpuścił. Dodajemy 2 stołowe łyżki Mirinu i dokładnie mieszamy składniki do połączenia. Po ugotowaniu ryżu obrazu dodajemy zaprawę i dokładnie mieszamy całość następnie pozostawiamy do naturalnego wystudzenia. możemy sobie przygotować w tym czasie awokado i mięsko z wędzonego łososia (najlepiej surowego) lub wędzonej polędwicy (także surowej) lub dowolny produkt z którego chcecie zrobić sushi. Bardzo dobrze nadaje się też salami.

Przygotowanie sushi:

Ryż do sushi musi być chłodny, w przeciwnym przypadku płatki Nori rozpuszczą się pod wpływem ciepła. Do przygotowywania ruloników będzie nam potrzebna mata bambusowa, na którą układamy listek sprasowanych alg Nori (strona błyszczącą do maty) bierzemy trochę ryżu do zmoczonej woda reki (pamiętajmy, że ugotowany ryż jest kleisty i aby dobrze się formował potrzebna nam będzie miseczka z wodą do maczania rąk) i układamy go na całym płatku nori, zostawiając koniec, czyli 1/4 płatka pustą, następnie kładziemy wzdłuż pokrojone paski awokado i łososia, wszystko rolujemy jak naleśnik zwilżając koniec lista wodą, aby dobrze się skleił z całością.

Proszę zauważyć żeby ryż nie był zbyt mokry, bo całość się nam rozleci i żeby nie był za suchy, bo źle się będzie łączył z rybą i awokado.

Tak przygotowane ruloniki kroimy na 8 części. Maczamy jednym końcem w wasabi a drugim w sosie sojowym.

Pamiętajmy, że jeśli nie umiemy się posługiwać pałeczkami, sushi możemy jeść porostu palcami i w całości.
Absolutnie niedozwolone jest jedzenie widelcem, lub rozdrabnianie na kawałki nożem.

Kawałeczki po to tak przygotowujemy, aby je jeść w całości.

Życzę smacznego.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: SUSHI - Proste i czasochłonne ale zato jakie pyszne.

Postprzez Master of Chaoss » 08 Lut 2010, 15:52

A ja musze sie tu podpisac ze robi doskonale, nie raz kosztowalem i zawsze pyszne :D
Kiedy robisz znow?? :D
Dlaczego narodziłem się demonem? Cóż innego mogło powstać z umysłu, który mnie stworzył? Jestem zarówno jego optymizmem i pesymizmem, spokojem i szaleństwem, powodzeniem i porażką, miłością i nienawiścią, porządkiem i chaosem - jestem jego demonem...
Awatar użytkownika
Master of Chaoss
Administrator
Administrator
 
Posty: 176
Rejestracja: 12 Sty 2010, 19:02
Miejscowość: Połczyn Zdrój - Rugby


Wróć do Inne pyszności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron