Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

* Nie zachowuj się agresywnie lub wulgarnie na forum.
* Nie zaśmiecaj tematów innych użytkowników (n.p. SPAM, flame).
* Na forach porozumiewaj się tylko w języku polskim.
* Nie pisz pismem "PoKeMoNoWaTyM"! (Szczególnie w tytułach tematów).
* Nie pisz dwóch postów pod sobą w tym samym dniu. Jeśli chcesz coś napisac, a Twój post jest ostatni w tym samym dniu w temacie, edytuj go.
* Dozwolone jest pisanie dwóch postów pod sobą, ale jeśli będą miały inne daty!
* Upewnij się, ze wszelkie pytania napisane są w odpowiednim temacie.
* Jeśli masz jakieś problemy z forum, proszę przeczytać FAQ albo, napisz temat w dziale Pytania do administratora.
* Jeśli masz jakieś problemy z rejestracją lub logowaniem, napisz do nas.
* Do rejestracji najlepiej używaj adresów z polskich serwerów.

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez henia » 10 Kwi 2012, 23:15

slawko76 napisał(a):[...]Ponieważ uważam, że udzielając się na forach, opisując walkę z łuszczycą lub po prostu rozmawiając na ten temat też coś robię Może niewiele[...]

Sławeczku, to jest bardzo wiele. Tak uważam, i proszę o więcej. Co do opasek- wolność Tomku w swoim domku. Buziaki :)
henia
 

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez Gosiaczek68 » 10 Kwi 2012, 23:37

Rozmawiałm wczoraj bardzo długo o rozumieniu czy też o zrozumieniu chorych na łuszczyce. Myslimy, że inni zdrowi nas nie rozumieją, ale jak mają nas zrozumiec co czujemy jak zamkniemy sie we własnej skorupce. Należy o tym mówić, należy informować chociażby najbliższe otoczenie o tym co czujemy, należy mówic o bólu, czasami tez o złości jaka w nas jest.

Do niedawna byłam osbą (chora od prawie 16 lat, a może juz z hakiem) nieświadomą choroby, nic o niej nie wiedziałam, nie znałm jej odmian, i ciężaru jaki dźwigaja osoby chore. W obecnej chwili, rozumiem bardzo dobrze osoby chore na przykład na ŁZS, mimo ze nie mam stawówki. Zeby rozumieć nie trzeba być chorym, należy sie tylko otworzyć.

Wpuśćmy innych w nasz zamkniety światek, niech temat łuszczycy nie bedzie tematem tabu.

Nie mówie żeby każdy nosił taką opaskę, to zależy tylko i wyłącznie od nas od naszej osobowośći. Jestem za taką opaską i na pewno ją zakupię jak będzie taka możliwość, ale czy będe ja nosić to sie okaże już "w praniu" :oops:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez puma » 03 Maj 2012, 20:27

i co? temat opasek śpi?? :gwiazdka4
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez BT37 » 03 Maj 2012, 23:00

Odpowiadając na Twoje pytanie Anetko, sprawa opasek śpi, ale nie u nas. My jako serwis biedronkowo.info jesteśmy jak najbardziej za. Pisałam nawet w tej sprawie do Prezesa Stowarzyszenia, ale w odpowiedzi jaką otrzymałam wynika, że na razie sprawę hmmm...wstrzymują. Jak przeczytałam w mailu być może na jesieni coś w tej sprawie ruszy. Będziemy oczywiście dowiadywać się o tę sprawę i informować was o wszelkich zmianach . :gwiazdka6
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez puma » 04 Maj 2012, 13:47

aaa, dzięki za odpowiedź :) no to poczekam na rozwój wypadków. osobiście też uważam to za fajny pomysł. może nie będę takiej opaski nosić zawsze i wszędzie bo też nie lubię chwalić się swoją chorobą ale jakbym trafiła na jakieś kompletnego idiotę w życiu to zawsze mogę taką opaskę wyjąć z torebki i pomachać mu przed nosem bez zbędnych słów ;)
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez henia » 07 Maj 2012, 12:53

Racja Puma. Tu nie chodzi o epatowanie swoją chorobą, tylko o danie nam możliwości wyboru. A, że przy okazji można ugrać, bardzo fajną sprawę w kwestii przybliżenia problemu ł. społeczeństwu, to ta gra jest warta każdego starania.

Niestety, według mojego oglądu, następny "temat" został zamieciony pod dywanik. Wielka szkoda, moim zdaniem :(
henia
 

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez kaska69 » 07 Maj 2012, 22:48

Ja nosiłabym taką opaskę cały czas , po to by u mnie w pracy to widziała szefowa i przestała głupio dogadywać......szkoda że nie wyszło......
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez Gosiaczek68 » 08 Maj 2012, 11:28

Noszenie takiej opaski to indywidualna sprawa, ale okazuje sie że kazdy sobie rzepke skrobie, i nie chodzi o to że każdy może taką opaskę zamówic samemu, tylko żeby mozna coś zrobić wspólnie. :kwiatek8
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez vitaminka » 30 Wrz 2012, 18:44

A ja bym nie chciała nosic żadnych opasek silikonowych na ręce, nawet wtedy, kiedy nie mozna by było ukryć zmian. Zamiast tego wolała bym mieć elegancką biżuterię z biedronką - symbolem łuszczycy. Mógłby to być naszyjnik, niekoniecznie drogi, lub jakiś modny wisior albo jak pisze Sławko - zegarek. Opaska kojarzy mi się ze szpitalem, ciężkimi chorobami czy operacjami, a to niezbyt fajne uczucie. Poza tym Gosiaczek ma rację, sprawę trzeba nagłaśniać, a najprościej robić to w szkołach. Organizować specjalne lekcje, uświadamiać młodzież w kierunku chorób tak jak się to robi w kierunku wychowania seksualnego. Tak się to praktykuje w krajach skandynawskich i nikt się nikomu na ulicach nie dziwi.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez BT37 » 30 Wrz 2012, 19:17

Propozycja godna uwagi. W sumie nie ma znaczenia, czy to będzie silikonowa opaska, czy biżuteria. Sama kiedyś wspominałam o bransoletkach. Jestem właśnie w trakcie rozmow, więc mamy jeszcze trochę czasu na załatwienie wszystkiego.
Może więc wypowiecie się co wolicie, silikonowe opaski czy jakąś biżuterię - bransoletkę, czy też łańcuszek z biedronką, a może jakiś inny element biżuterii. Czekam na wasze sugestie.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zasady postepowania!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron