Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Istnieje wiele różnych typów łuszczycy, z których niektóre są bardziej powszechne i częściej występujące niż inne. Każdy typ ma swoje specyficzne cechy charakterystyczne oraz objawy.

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez BT37 » 02 Maj 2010, 08:53

Proszę uprzejmie :) jakby co to mam w zanadrzu jeszcze trochę pomysłów :D
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez roza » 05 Cze 2010, 20:13

Hm...musze tez cos zrobic z moimi pazurkami bo teraz cieplo i mozna chodzic w klapkach a mam nieladny zwlaszcza jeden :roll:
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez BT37 » 05 Cze 2010, 22:50

Pomożemy jakby co :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez roza » 06 Cze 2010, 00:55

:) dzieki.
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez poziomka » 13 Cze 2010, 18:34

Witam :)
....i co ja bym Kochani bez Was zrobiła...?

Już teraz wiem, że mam na 100% łuszczycę paznokci nie tylko nóg, gdzie paznokcie są grube matowe i żółte ...i są tak "poszarpane", że już na niektórych to nie widać tych głębokich prążków.
Na paznokciach rąk mam głębokie prążki, tyle, że wzdłuż paznokcia ..są brzydkie a ich końcówki białe i suche...

Czy jest jakiś skuteczne mazidło na te paznokcie?

....a może lepiej ich na razie nie smarować, by nie zamazać obrazu choroby ...bo przecież czekam na przyjęcie do szpitala na oddział wczesnej diagnostyki...? ....i tu koń by się uśmiał (bez obrazy dla naszego kochanego Konika) ...bo jaka to wczesna.... :)))

Pozdrawiam - Hanka.
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez konik » 13 Cze 2010, 19:00

Zaiste :lol: ,obśmiałam się jak norka :D . No ale w realiach naszej słóżby zdrowia , to i tak cud że zdąrzyli :( .Nie martw się Poziomko :D . Paznokcie przynajmniej nie bolą :P . Tylko buciki bez palców pooglądasz sobie na wystawie :( a po szpitalu paznokcie zeszlifuj i pomaluj troszkę grubiej. Ja nie maluję wiec mam dyskomfort psychiczny jak już uda mi sie domyć łapki po pracy.Uszy do góry :D .Pozdrówka Baśka
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez poziomka » 13 Cze 2010, 20:09

Basiu kochanieńka, o butach bez palców to ja już dawno musiałam zapomnieć, bo mam takie haluksy, że moje nogi wyglądają jak dwie lewe ha, ha, ha.
Z zakupem obuwia mam okropne kłopoty ...o eleganckim obuwiu nie ma mowy....
Całe lato muszę przechodzić w Szolowskich klapkach ...i jeszcze taka firma "Karino" wyprodukowała fajne obszerne klapy akuracik na moje rozklapciane nogi :)

Pozdrowionka - Hanka
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez konik » 14 Cze 2010, 08:31

No cóż :( takiej mieszanki to nie zazdroszczę.Mój tatuś miał łuszczycę i haluksy a do tego odłamuk w kości piszczelowej,więc pamiętam jak opatrywałam mu te nieszczęsne nogi :cry: . Serdecznie współczuję. Ale mam wrażenie że należysz do tych twardych kobiet i nawet takie paskudztwo Cię nie złamie :D . Trzymaj się cieplutko i mimo wszystko pogodnie :wink: . Baśka
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez Pawel » 14 Cze 2010, 14:39

konik napisał(a):Paznokcie przynajmniej nie bolą :P

Tak się składa, że mogą boleć ;) Przy dotyku, jak są mocno zajęte. Sam miałem teki okres, że jakiekolwiek słabsze uderzenie w paznokieć z łuszczycą skutkował dużym bólem.

A na paznokcie nie ma zbytnio skutecznych metod. Ja przynajmniej nie znam. Wchłanialność maści przez paznokcie jest bardzo niska. Mi raz paznokcie sie zaleczają same, a raz wywalają nowe zmiany.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez konik » 15 Cze 2010, 19:21

Masz rację Pawle. Przy stuknięciu czy zbyt ciasnych czubkach butów nawet paznokcie bolą. Jest to jednak inny ból niż stawów. A sposobu na to faktycznie nie ma. Pozdrówka Baśka
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rodzaje Łuszczycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron