Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Istnieje wiele różnych typów łuszczycy, z których niektóre są bardziej powszechne i częściej występujące niż inne. Każdy typ ma swoje specyficzne cechy charakterystyczne oraz objawy.

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez roza » 17 Cze 2010, 23:11

Witam
wczoraj bylam u dermatolog-no i paznokiec zostal wyskrobany do badania :roll: pani dr. twierdzi ze najpierw mosimy grzybka wykluczyc(a zmiany raczej na to nie wskazuja)ale trzeba zbadac..wiec czekam z niecierpliwoscia(za trzy tygodnie wynik)

Jesli chodzi o bolesnosc paznokci to zauwazylam ze wlasnie przy naciskaniu bola,prawie wszystkie u stop,u rak tez niektore :roll:
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez Pawel » 18 Cze 2010, 13:09

One bolą, bo płytka paznokcia nie jest przytwierdzona do palca - stąd też białawo-żółte zmiany pod paznokciem - to są masy rogowe.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez roza » 17 Paź 2010, 17:50

Witam
Co do badan...hm...pani dr. pomimo ze badanie nie stwierdzilo grzybkow,przepisala mi tabletki i mazidlo i po wybraniu kazala przyjsc jesli nie przejdzie-nie przeszlo i nie bylam bo mialam chwilowo serdecznie dosc zbywania mnie przez lekarzy,jak mi przejdzie to pojde do innej dermatolog łodzkiej-ktora inni polecaja.Z nowosci ktore sie u mnie pojawily to gozki heberdena na niektorych palcach rak i stop :roll: ,z poradni kolagenoz dostalam spowrotem arechin-ale narazie nie czuje poprawy(kiedys bylo podobnie)nieraz bardzo mnie bola rozne stawy a ostatnio wlasnie palce u stop i wogole stopy :roll:
Jak widzicie-nadal nie jestem zdiagnozowana jak nalezy :roll:
Pozdrawiam wszystkich i zycze zdroweczka.
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez BT37 » 25 Paź 2010, 21:00

To przykre Różo :( . Myślę, że powinnaś poszukać innego lekarza. Wiem, że to banał, ale skoro do tej pory nic nie wiadomo to może jakaś wizyta u innego lekarza coś wyjaśni. Pozdrawiam cieplutko :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez Amazonka » 06 Lis 2012, 23:29

Master of Chaoss napisał(a): 1. Zadrapania, rany, blizny chirurgiczne, oparzenia (słoneczne, wrzątkiem, substancjami drażniącymi), jak i ukłucia po szczepieniach, powodują pojawienie się zmian łuszczycowych dokładnie w miejscach urazu – zjawisko to nazywamy fenomenem Koebnera.
2. Długotrwały ucisk powodowany np. paskiem od zegarka czy ubrania oraz w miejscach szczególnie narażonych na urazy – łokcie, kolana, dłonie, stopy.

Co mogę powiedzieć z doświadczenia - z autopsji.
Miałem takie objawy wielokrotnie, zwłaszcza po nakłuciach z pobierania krwi. Ale to wynikalo z tego, jak dużą łuszczycę miałem w danej chwili. Jeżeli byłem nieźle wyleczony, to efekt nie występował.
To nasuwa podejrzenia, że w tych miejscach osadza sie jakaś trucizna pływajaca we krwi.
Bardzo długo mogłem ta chorobę obserwować.
Ostatnio edytowany przez Amazonka, 07 Lis 2012, 00:55, edytowano w sumie 1 raz
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris)

Postprzez henia » 06 Lis 2012, 23:58

Nie wszyscy łuszczycy są obdarzeni wspomnianym "fenomenem". U mnie on nigdy nie występował :banan0
henia
 

Poprzednia

Wróć do Rodzaje Łuszczycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron