Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Istnieje wiele różnych typów łuszczycy, z których niektóre są bardziej powszechne i częściej występujące niż inne. Każdy typ ma swoje specyficzne cechy charakterystyczne oraz objawy.

Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez Amazonka » 26 Paź 2012, 09:15

Osoby które wyleczyły lub zaleczyły łuszczycę niefarmakologicznie nie piszą. Nawet nie występują na forum, bo im to niepotrzebne.
Goście , napiszcie o tym. zarejestrujcie sie na forum chociażby po to, żeby napisać ten jeden post. Lekarze ignorują metody niefarmakologiczne.
Szanowni goście, jeżeli nie chcecie, to nie musicie się koniecznie rejestrować żeby o tym napisać.
Możecie napisać o tym w kafeterii, na stronie głównej po prawej na dole.
Goście, napiszcie koniecznie, wasze doświadczenia w tym zakresie są cenne, wręcz na wagę złota.
Podejście chorych jest sceptyczne, że to w ogóle może pomóc. Każdy z chorych próbował wielu metod leczenia.
Może akurat próbował waszych metod.
Ja znam 2 osoby którym pomogły te metody. Namawiałem je do napisania o tym na forum. Czy napiszą nie wiem.
Amazonka
Ostatnio edytowany przez Amazonka 26 Paź 2012, 23:18, edytowano w sumie 3 razy
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez henia » 26 Paź 2012, 14:48

W tym miejscu - forum, jest sporo naszych doświadczeń z tej naszej walki z ł.. Ale faktem jest też, że spory wiedzy w tym zakresie, umyka gdzieś jeszcze w sensie tkwi w głowach niepiszących . Mam nadzieję, że i oni dojrzeją kiedyś, do pomocy innym.

Ł. nie da się wyleczyć, na takim stanowisku stoi dzisiejsza medycyna, a my chyba, jesteśmy doskonałym tego przykładem. Zaleczyć - tak, wyleczyć - nie :ladybug4
henia
 

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez Amazonka » 26 Paź 2012, 23:06

Heniu, ja rozumiem zaleczenie na okres minimum 2 lat. Zaleczenie na krótkie okresy to norma, sterydami, lampami tigasonem itp.
Jeszcze powinno sie odróżnić remisję od zaleczenia. Co to jest remisja ????
Zalaeczenie takie jak w moim przypadku to 100% sukcesu.
Dochodzi jesze do tego sposób leczenia. Czy któs to traktuje poważnie i czy jego wypowiedź jest miarodajna.
Bo jeżeli któś stosuje diee glutenoą, ta dieta to max 20 25 jedn, a ktoś się połakomi na kawalek ciasta czyli 50.000 j glutenu. Poźniej tekst ,że jemu dieta nie pomogła.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez basia46 » 26 Paź 2012, 23:28

Ja tam się łakomie na dużo większe kęsy hi hi a mi dieta pomaga
Remisja zniknięcie całkowite zmian nawet jak to będzie miesiąc u mnie trwały po................2 x rok :D
A sukces według mnie jak ktoś nie ma zmian żadnych chociaż 10 lat
Każde zaleczenie traktuje poważnie a sposoby jakie opisuje testowałam na sobie i wiem jak działają i dlaczego akurat u mnie :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez Amazonka » 26 Paź 2012, 23:31

Amazonka pozdrawia Basię .
Poczekamy jeszcze dwa lata. Narazie na koncie jest osiem.
Nie mówiłaś , że uprawiasz bezgluten.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez henia » 26 Paź 2012, 23:49

Amazonka napisał(a):[...]Jeszcze powinno sie odróżnić remisję od zaleczenia. Co to jest remisja ????

Nie będę tu wklejać definicji z Wiki ale w potocznym jęz. łuszczykow, za remisje uważamy całkowite cofniecie się zmian. I tu nie ma znaczenia, jaka metodą/sposobem, to osiągnęliśmy. Takie stany naszej skóry, nazywamy remisją bądź zaleczeniem.

Mogę się mylić w tych swoich oglądach, ale o ile pamiętam, wspominałeś, że jakieś tam jeszcze szczątkowe zmiany luszczycowe masz na skórze głowy? czyli..... tak niekoniecznie te osiem lat, to Ty w remisji jesteś. Co oczywiście, wcale nie deprecjonuje metody, jaką obecny stan swojej skóry osiągnąłeś.

Bywalcy zlotu, wiedzą bo widzieli i macali :lol: Ale może opowiedz i reszcie, o tych swoich dokonaniach w sensie opisz swoją metodę?

PS. Tylko błagam powolutku, tak jakbyś opowiadał to, malutkiemu dziecku :D Pozdrawiam :gwiazdka9
henia
 

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez basia46 » 26 Paź 2012, 23:59

Amazonka napisał(a):Amazonka pozdrawia Basię .
Poczekamy jeszcze dwa lata. Narazie na koncie jest osiem.
Nie mówiłaś , że uprawiasz bezgluten.

Basia pozdrawia amazonkę :lol: :lol:
Bo ja nic nie uprawiam tylko ograniczam jak nie widzę ciasta na stole :D :D
Henia widzieć to ja widziałam ale macać nie macałam :lol: :lol:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez Amazonka » 27 Paź 2012, 00:09

Kobiecie sie nie odmawia.
Zastanawiam się jak to zrobić z glową. Robiąc to żle można zepsuć. Liczę na to ( ale bez przekonania) że napiszą te 2 osoby.
Po tym co powiedziałaś remisji nie odróżnia sie od zaleczenia.
Z tym pomacniem mnie to brzmi humorystycznie. Dobrze że ztego wyszedlem bez uszkodzeń.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez puma » 06 Lis 2012, 22:34

ja miałam remisję czy zaleczenie (jak zwał- tak zwał :) ) , czyli spokój na 3 lata, uzyskaną tylko i wyłącznie dietą, a właściwie prawie głodówką. jadłam bardzo mało i piłam litry kawy, i po trzech miesiącach cholera ustąpiła :brawo
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Kto wyleczyl łuszczycę niefarmakologicznie ?

Postprzez Marzena81 » 07 Lis 2012, 20:39

Każdego dnia, można dowiedzieć się czegoś nowego. Ja cały czas byłam święcie przekonana, że remisja, to nic innego, jak nawrót :banan1 Ale teraz już będę pamiętać :lol:
Z tym kto wyleczył i jak, zależy też od rodzaju łuszczycy. Ja mam od ok 15 lat, nigdy nie leczyłam, chociaż pierwsze wysypy miałam bardzo duże. Jedyne co "stosowałam" to słońce i normalny balsam po kąpieli. Dieta jedynie odchudzająca (czyli tzw "od jutra :lol: ) Po ciąży chodziłam przez pierwszą zimę na solarium i do teraz, czyli pięć lat później mam chyba jedną, chociaż widzę, że jej prawie nie widzę. Nie wykluczam, że zimą coś mi tam wylezie...

Za to u Leny (moja 5-latka), jako sukces uważam prawie dwa miesiące bez nowych plamek... Dla mnie to bardzo dużo, jak na spokój z tą cholerą. Tym bardziej, że od sierpnia odstawione są sterydy całkowicie i nie było hmm wielkiego bum po tym.
Stosowane: Proskin LF, zmiany "oczyszczane" srebrem koloidalnym i balsam z wyciągiem z nagietka.
Marzena81
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 10:48

Następna

Wróć do Rodzaje Łuszczycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron