Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Dział ogłoszeń dla wszystkich. Czegoś potrzebujesz, chcesz coś sprzedać - umieść tutaj swoje ogłoszenie!

Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez henia » 25 Sty 2019, 19:27

Szanowni Państwo,

przesyłam informacje na temat projektu PSOlife realizowanego przez AMICUS Fundację Łuszczycy i ŁZS pod Patronatem Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS.
Zachęcam do udziału zarówno w warsztatach z psychologiem jak i internetowych seminariach - webinariach. Będę wdzięczna za udostępnienie informacji również na Państwa stronach oraz drogą mailową, aby mogło skorzystać jak najwięcej zainteresowanych.
Poniżej garść informacji.
____________________

Ruszył edukacyjno-wspierający projekt PSOlife

PSO – psoriasis – z łaciny łuszczyca, określenie używane na całym świecie jako nazwa niezakaźnej, zapalnej choroby, której konsekwencje związane są nie tylko ze skórą, stan zapalny ma negatywny wpływ na cały organizm. Choroby sercowo-naczyniowe, łuszczycowe zapalenie stawów, cukrzyca, zespół metaboliczny, niedoczynność tarczycy, depresja – to tylko niektóre jednostki współwystępujące z łuszczycą.

Life – ang. życie. Pełna nazwa projektu PSOlife oznacza „życie z łuszczycą", która jest chorobą przewlekłą i jeśli się ją „oswoi" można z nią żyć pełnią życia.

Oto kilka z wielu zasad:

– po pierwsze – trzeba być świadomym konsekwencji, które może nieść łuszczyca,

– po drugie – lecząc łuszczycę adekwatnie do stanu chorego można nie tylko kontrolować objawy zewnętrzne, ale także ograniczyć skutki ogólnoustrojowe,

– po trzecie – trzeba regularnie wykonywać badania diagnostyczne pod kątem chorób współistniejących, aby odpowiednio wcześnie zacząć je leczyć,

- po czwarte – osoba, chora na łuszczycę, która ma wsparcie, łatwiej poradzi sobie z optymalnym zarządzaniem chorobą.

Podczas konferencji „PSOlife. Łuszczyca i choroby współistniejące", która odbyła się w Warszawie w październiku zeszłego roku, uczestnicy bardzo często zwracali uwagę na brak wiedzy i świadomości pewnych zjawisk związanych z łuszczycą. Stąd koncepcja ogólnopolskich działań edukacyjno-wspierających:

LOGO webinary edu2.png
- Akademia PSOlife – webinaria edukacyjne powstają z inicjatywy Dr hab. n. med. Ireny Waleckiej, Konsultant Wojewódzkiej ds. dermatologii i wenerologii, kierownika Kliniki Dermatologii CMKP i Dagmary Samselskiej – Prezes AMICUS Fundacji Łuszczycy i ŁZS przy wsparciu jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych ALAB Laboratoria.

Ze względu na odległość osoby chore często nie mogą wziąć udziału w konferencjach. Forma internetowego seminarium ułatwia skorzystanie z treści edukacyjnych w wyznaczonym czasie, umożliwia również zadawanie pytań prelegentowi i uzyskanie odpowiedzi podczas transmisji.

Do projektu zostali zaproszeni znakomici eksperci różnych dziedzin medycyny związanych również z łuszczycą:

· Prof. dr hab. n. med. Wojciech Bik, endokrynolog i internista, Z-ca Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie,
· Prof. nadzw. dr. hab. Brygida Kwiatkowska, reumatolog, Zastępcą Dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji ds. klinicznych,
· Ekspert ALAB Laboratoria, który opowie o badaniach diagnostycznych w łuszczycy i ŁZS (również genetycznych), a także podstawowych zasadach dotyczących badań.

Gościem pierwszego internetowego seminarium będzie Dr hab. n. med. Irena Walecka, która opowie m.in. o możliwościach leczenia łuszczycy, profilaktyce i innych istotnych zagadnieniach związanych z chorobą. Odpowie także na pytania uczestników. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o godz. 19.00. Aby wziąć udział należy dokonać rejestracji pod adresem http://www.konferencje.alab.com.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Następnie w wyznaczonym terminie zalogować się na stronie spotkania podanej podczas rejestracji.

Informacje o kolejnych webinariach Akademii PSOlife zostaną podane wkrótce na Facebookowych stronach Fundacji AMICUS oraz ALAB Laboratoria i na http://www.luszczyca.edu.pl.Logo warsztaty.png
- PSOlife. Żyję z łuszczycą – jedną z najczęściej towarzyszących łuszczycy przypadłości jest obniżony nastrój, wycofanie i brak chęci do życia, a nawet depresja. Warsztaty z psychologiem Agnieszką Bartczak pozwolą spojrzeć na chorobę z innej perspektywy, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami wywołanymi chorobą oraz jak skutecznie relaksować ciało i umysł. Spotkania odbędą się w kilku miastach całej Polski – 16 lutego w Warszawie, 23 lutego w Gdańsku, a później w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Aktualne terminy, miejsca i tematyka warsztatów udostępniane są na http://www.luszczyca.edu.pl.

Na stronie zobaczyć można również spoty – rozmowy z bohaterkami Anią Otok i Anią Hajnrych chorującymi na łuszczycę. Bohaterki zachęcają do poszukiwania wsparcia psychologicznego w łuszczycy, ale nie tylko.

Tak o znaczeniu wsparcia psychologicznego w łuszczycy mówi Agnieszka Bartczak, psycholog:

https://youtu.be/zIKH0S3PDnMŁączę pozdrowienia,
Dagmara Samselska

Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS


unia.stowarzyszen@gmail.com
Załączniki
Program Warszawa 16 lutego.png
Gdańsk 23 lutego 2019.png
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 208
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez henia » 21 Lut 2019, 20:56

Poznań :banan1 :banan0 :banan1
Załączniki
a.png
Poznań
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 208
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez Ewunia » 24 Lut 2019, 13:47

A może Toruń?
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 285
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez henia » 02 Kwi 2019, 20:44

Polecam :ladybug4

Mamy dla Was 20% rabatu od ALAB laboratoria
ALAB laboratoria wspiera kampanię PSOlife. W ramach naszej współpracy powstają już webinaria z ekspertami Akademia PSOlife oraz warsztaty z psychologiem PSOlife. Żyję z łuszczycą. Teraz dzięki uprzejmości ALAB laboratoria możecie skorzystać z 20% rabatu na badania w laboratoriach ALAB w całej Polsce.
Jak skorzystać z rabatu? Instrukcja i kod rabatowy na http://www.luszczyca.edu.pl
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 208
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez henia » 02 Kwi 2019, 20:47

Poświęćmy chwilkę uwagi :ladybug3

Zespół badawczy pod kierownictwem dr n. med Mariusza Sikory, zwrócił się do nas z prośbą o udostępnienie anonimowej ankiety dotyczącej dolegliwości z przewodu pokarmowego u pacjentów z łuszczycą.
Link do ankiety: https://goo.gl/forms/5I2lEEp7VPXv8Af02
Ochotnicy bez łuszczycy również mile widziani, badacze potrzebują grupy kontrolnej.
W dobie badań nad znaczeniem mikrobiomu jelitowego w patogenezie wielu chorób wyniki ankiety mogą przyczynić się do badań nad nowymi terapiami.
#łuszczyca #mikrobiom #jelita #ankieta


https://www.facebook.com/UniaStowarzysz ... W1z0z9GQ_8
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 208
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Z prac Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Łzs

Postprzez henia » 08 Lip 2019, 20:17

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEGO TESTU W KIERUNKU DIAGNOSTYKI HCV
Według szacunku, 200 tys. Polaków jest zakażonych wirusem HCV, z czego aż 80% nie jest tego świadoma. Tymczasem wywołuje on wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW typu C) rozwijając się
w organizmie bezobjawowo i prowadząc do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym do marskości i raka wątroby.

NIESTETY ZAKAŻENIE MOŻE DOTYCZYĆ KAŻDEGO Z NAS, A JEGO PRZEBIEG JEST BEZOBJAWOWY. DLATEGO ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIE W KIERUNKU HCV
W ALAB LABORATORIA
TEST W KILKU KROKACH
1) Polega na nakłuciu palca, a wynik jest znany po 15 minutach.
2) Nie trzeba się do niego przygotowywać.
3) WYSTARCZY PRZYJŚĆ DO PUNKTU ALAB LABORATORIA I SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNEJ AKCJI!
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 208
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30


Wróć do Tablica ogłoszeń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron