Metotrexat

Metotrexat

Postprzez BT37 » 01 Lip 2013, 10:42

w związku z objęciem refundacją w/w nowego preparatu metotreksatu podskórnego, który stał się jednocześnie podstawą limitu, wzrosła dopłata przez pacjenta do wszystkich refundowanych dawek preparatu METEX.

Od 1 lipca 2013 r. odpłatność dla pacjenta za jedną ampułko-strzykawkę w dawce 10 mg, 15 mg, 20 mg i 25 mg wynosi odpowiednio 28,29; 22,09; 26,88 oraz 23,97 PLN.


cały artykuł :

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Reuma ... 011,0.html
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Metotrexat

Postprzez BT37 » 07 Maj 2014, 21:12

Od 1 maja 2014 r. lek Metex ( Metotrexat ) w ampułko-strzykawkach jest również pakowany po 12 sztuk w opakowaniu i cena za takie opakowanie wynosi 12,80 zł. Jest to kuracja na 3 miesiące. Nadal też jest dostępny pakowany pojedyńczo w cenie 3,20 zł za jedną sztukę. Piszę tu o tym, ponieważ jeszcze w aptekach zdarza się, że farmaceuta mimo wypisanej recepty na opakowanie 12 sztuk sprzedaje pacjentom pojedyńcze sztuki, a jak łatwo to sobie przeliczyć wówczas wychodzi to drożej.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Metotrexat

Postprzez henia » 17 Lis 2016, 16:19

"...Możliwości minimalizacji działań niepożądanych obejmują: zmniejszenie dawki MTX, suplementacja kwasu foliowego, monitorowanie według zaleceń ACR, unikanie innych produktów hepatotoksycznych, w tym ziół i leków OTC, zakaz spożywania alkoholu, zachowanie ostrożności podczas jednoczesnego stosowania leflunomidu."

http://www.termedia.pl/reumatologia/Met ... 24149.html
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Metotrexat

Postprzez Szater » 23 Lis 2016, 10:52

To takie suche porady,niekiedy wogóle nie mające pokrycia w rzeczywistosci :| bo prawda jest brutalna albo organizm dobrze w miare toleruje MTX albo nie i nic nie jest w stanie złagodzic tych objawów.Miałam w swoim życiu długi romans z MTX i w tabletkach i zastrzykach,masakra,tak moge jednym słowem to opisac.Próbowałam wszelkimi dostepnymi srodkami i naturalnymi i medycznymi pozbyc sie lub chociaż troche zniwelowac skutki uboczne i niestety....2,5 roku dramatu ,wyrwanego z życia....chyab nic nie jest warte takiej ceny.Oczywiscie dalsze bonusy przyszły w miare upływu lat,ogólnie fatalnie.uważam ,że jezeli czyjs organizm silnie daje znac że to nie dla niego leczenie nalezy szukać innego wyjscia. :geek:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Metotrexat

Postprzez Gosiaczek68 » 11 Gru 2016, 16:57

Szater napisał(a): ,że jezeli czyjs organizm silnie daje znac że to nie dla niego leczenie nalezy szukać innego wyjscia. :geek:


Gdy mojej lekarce powiedziałam, że ja dziękuję nie chcę już więcej stosować MTX to otrzymałam odpowiedź że to jest jeden z lepszych leków na ŁZS. Tyko że u mnie niszczy wątrobę nie mówiąc już o moim samopoczuciu, i co wtedy, co zażywać żeby zmniejszyć skutki ŁZS?
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Metotrexat

Postprzez Szater » 13 Gru 2016, 10:00

ja stosowałam Tigason,Neotigason,Cyklosporyne ale najlepsze efekty miałam przy Solach złota-TAUREDON-1zastrzyk w miesiącu...efekty super,oczywiscie też jakies tam skutki uboczne ,bardziej straszą niz one wystepuja ale ja najlepeij na to szłam.Od lat jestem na Sulfasalazin EN Krka 500mg i dodatkowo wspieram sie Metyphred,dawke ustalam w/g potrzeb.Wiem jakim systemem podawac i potem jak schodzic z dawki.Mam swietną pania reumatolog,dostosowuje leczenie do stanu zdrowia.MTX to złe wspomnienie i nie mam zamiaru do niego wracać.Teraz taka moda na ten MTX :geek:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Sprawy ważne i bulwersujące w prasie i mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron