STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez waldek68 » 23 Lut 2014, 20:17

Nie wiem kto jednak troche powinien sie pouczyc tej historii ???Jak tez jakiego okresu ..... ????Na temat okresu przedwojennego mam swe poglady jednak nie mialem i nie mam zamiaru o tym pisac .Temat raczej Ukrainy i stanu wojennego dotyczyl i tyle . Przedstawilem swoje zdanie do czego kazdy ma prawo .Daruj sobie pouczanie a historii sam sie mozesz douczyc nie zaszkodzi .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez Amazonka » 25 Lut 2014, 22:29

puma napisał(a):no tak, to, że było cię na świecie to wszystko tłumaczy i usprawiedliwia.....

5 dni i na ulicach Warszawy 400 zabitych od kul i 900 rannych -od kul.
Kto jest bez grzechu niech pierwszy kamień.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez puma » 27 Lut 2014, 17:58

z tymi świętymi tekstami to nie do mnie kolego- małej wiary jestem. a o tych zabitych na ulicach warszawy to szerzej proszę bo nie wiem czy mówisz o stanie wojennym czy o meczu lech- legia.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez marynarz » 27 Lut 2014, 20:40

puma napisał(a):a o tych zabitych na ulicach warszawy to szerzej proszę bo nie wiem czy mówisz o stanie wojennym czy o meczu lech- legia.


hahahaha dobre :)) puma szacun :brawo
marynarz
 

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez Amazonka » 02 Mar 2014, 00:10

Maj 1926 - zamach stanu.
Szater napisał(a):Moze teraz docenią poniektórzy to co zrobił generał Jaruzelski-wprowadził stan wojenny aby rosjanie nie musieli siła likwidowac Solidarnosci....a my polacy abysmy sie wzajemnie też niepowybijali.

Zgadzam sie z Krysią.
Tutaj wcale nie liczyła się Solidarność. Ale rozwalenie Paktu Warszawskiego.
Pamiętam rok1981. Non-stop jakieś manewry i koncentracje wojsk ZSRR przy granicy.
By nie weszli......
1981 to dwa lata po wejściu ZSRR do Afganistanu.-1979 grudzień.
Polska była znacznie ważniejszym elementem strategicznym systemu niż obecnie Krym a w 1979 Afganistan.
ŚP Leonid Breżniew się nie wypowiada.
ZSRR to kraj autokratyczny z nieograniczoną władzą jednoosobową. Mocniejszą niż dziś.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez marynarz » 02 Mar 2014, 12:27


„Nic nie usprawiedliwia strzelania do własnych obywateli” Nelson Mandela

Witam. Rozpocząłem ten post jak protest przeciwko rzezi na Ukrainie, która z powodów osobistych jest mi bliska. Z zasady nie wypowiadam się na tematy religijne i polityczne, każdy może mieć własne zdanie, gwarantuje nam to Konstytucja naszego wolnego, suwerennego i demokratycznego kraju. W tej chwili jednak mamy jednak sytuację, w której przedstawiciele władzy zabijają obywateli swojego kraju, rozjeżdżają protesty wozami opancerzonymi i bestialsko katują demonstrantów. Gdzie jak gdzie, ale właśnie w Polsce, w której pamięć o stanie wojennym, czy wydarzeniach Grudnia 1970 jest wciąż tak silna, reakcja na to, co dzieje się na Ukrainie powinna być jednoznaczna. Otóż, w sytuacji, w której władza zabija obywateli, protestujących w słusznie, lub nie (w ocenie innych) sprawach, niestety, ale odpowiedzialność nie rozkłada się na obie strony. Bo to władza ma karabiny i amunicję. Bo to władza wydaje rozkaz ich użycia. Jak ostre nie byłyby protesty w Kijowie, to nie demonstranci strzelają do Janukowycza, ale jego zbiry strzelają do demonstrantów. Tak samo było w Polsce. Berkut i ZOMO jak bliskie to skojarzania. To nie stoczniowcy i górnicy strzelali w grudniu 1970 jak i w stanie wojennym, to strzelała władza wydając rozkazy, a nazwiska osób odpowiedzialnych za strzelanie do obywateli własnego narodu wszyscy znamy doskonale. Tłumaczenie, że to dla dobra, bo zapobiegnięto interwencji ZSRR nie jest żadnym wytłumaczeniem, a próby tłumaczenia mordowania obywateli własnego kraju przez władzę tłumacząc to wyborem mniejszego zła nie jest dla mnie wytłumaczeniem. Wczoraj 1. Marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych. Jest to hołd składany bohaterom powstania antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu Polakom reżimowi komunistycznemu. Pamiętajmy, że latach 1944-55 wydano ponad 8 tyś wyroków śmierci dla uczestników podziemia antykomunistycznego, z czego wykonano ok. 4,5 tyś.
Wybielanie komunistów jest nie na miejscu, i powinno być piętnowane.
marynarz
 

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez waldek68 » 02 Mar 2014, 18:00

Zgadzam sie z kolega .Nie twierdze ze Ukraina mi bliska itd ale ci zwykli ludzie cierpia podobnie jak my w stanie wojennym czy tez wczesniej .Tak jak my dostalismy wsparcie podobnie zasluguja oni bo walcza o to samo co my walczylismy czyli wolnosc .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez Amazonka » 03 Mar 2014, 02:02

Tak naprawdę nikt nie wie o co tam chodzi. Są walki,ludzie giną ale nie wiemy dlaczego.
Prostych ludzi łatwo można wciągnać w zamieszki.
Pytanie - jakie postulaty zostały załatwione w Polsce z tych 20szt wiszących na płocie Stoczni w 1980 r. ?
Zobaczymy czy Rosja odpuści na Krymie. Bardzo wątpie. Wtedy Majdan to może być nieistotna "pestka".
Słychać groźby pod adresem Rosji. Nieodpowiedzialnych polityków Ukrainy.
Zachód Rosji nie podskoczy. Nawet sankcjami.
Zachód sam nie jest w najlepszej kondycji gospodarczej.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez puma » 03 Mar 2014, 02:14

każdy ma prawo do wolności i twoje porównania są nawet słuszne, z malutkim wyjątkiem- to nie my po wojnie mieliśmy bandy UPA, i nie my do dziś wymachujemy sztandarami z wizerunkami morderców. mój dziadek zginął walcząc z naszymi braćmi ukraińcami a nasi wschodni przyjaciele nie pozwolili nam usłyszeć w szkole o wołyniu czy innych polskich wioskach na wschodzie kraju. do dziś nasi sąsiedzi nas kochają- oto przykład:
http://www.wykop.pl/ramka/1741624/upa-c ... j-bandzie/
mogą niemcy to mogą też ukraińcy- na pochyłe drzewo koza skacze.... nasz rząd pewnie za to przeprosił....
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: STOP RZEZI NA UKRAINIE !!! безкоштовно України !!!

Postprzez Szater » 03 Mar 2014, 09:27

nie wypowiadam sie na tematy polityczne bo niestety nie ma tam obiektywizmu,nie wybielam nikogo i nikogo nie stawiam ponad wszystko wskazałam jedynie na pewna istotną analogie.Bracia ukraincy pokażą wam jeszcze swoja gorąca słowianska....miłosc do panstw osciennych.Rosja zrobi co bedzie uwazała za pożyteczne dla niej,zdecydowanie NIKT sie nie sprzeciwi Putinowi-CAŁA EUROPA POTRZEBUJE ROPY....ROSYJSKIEJ ROPY...klepac jezorami mozna,tupac i krzyczec...nawet paczke wysłac i....na tym koniec....flag Bandery coraz wiecej,nacjonalisci rosną w siłe i oni to epatuja" ogromnym ciepłem" i.....miłoscią braterską :?
Mozna sie solidaryzowac jednak swoje sprawy muszą załatwić...sami :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ważne i bulwersujące w prasie i mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron