Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez artsus » 19 Paź 2011, 09:43

Przyznam się szczerze, że od kilkudziesięciu lat mam problemy z migdałami. Wiadomo jak to jest z lekarzami, jedni radzą ich usuwanie a drudzy wręcz przeciwnie. Co prawda, migdałki spełniają swoja rolę poprzez czynny udział w obronie organizmu przed infekcjami, dlatego nie zaleca się usuwania zdrowych migdałków, podkreślam zdrowych.
W moim przypadku, kiedy mam z nimi odwieczny problem (przerost, częste stany zapalne) lekarz jednak nie zalecił tonsillektomii, czy to dobrze?, szczególnie gdy ma się na dodatek łuszczycę, bo jak wiadomo objawy mogą się nasilić gdy w organizmie jest chociaż jedno źródło stanu zapalnego.
Szczerze powiedziawszy chciałbym się ich pozbyć, bo nie dość że "zagracają całe gardło to na dodatek od czopów ropnych z ust wydziela się często nieprzyjemny zapach.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez henia » 19 Paź 2011, 18:18

Jakby wiele problemów poruszyłeś w tej Swojej wypowiedzi Arturze. Ja mogę tu wypowiedzieć się w tej kwestii, tylko na podstawie własnych doświadczeń. W dzieciństwie miewałam częste zapalenia migdałów, najczęściej leczonych sposobami domowymi-kamfora, bo to czasy, kiedy antybiotyki nie byłe zapodawane jak dropsy. Po którejś z kuracji kamforowych, problem z migdałkami minął jak zły sen, i tak mam do dzisiaj. Ale też dzięki temu, ze je mam do dziś, nie mam żadnych kłopotów z górnymi drogami oddechowymi. Dodam tylko, ze w owym okresie ł. jeszcze nie miałam.
Na dziś, to tak mam, ze żadne stany zapalne-np.zęby, czy zażywane antybiotyki, nie mają wpływu na moją ł. Ona żyje swoim życiem i tyle. Ale to też na pewno zależy od tego, co i jak było przyczyną jej wystąpienia.
henia
 

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez artsus » 22 Paź 2011, 12:08

Dobry antybiotyk (Dalacin C) i synbiotyk (LactivUp) załatwiły sprawę, kuracja trwa nadal ale już zauważalne są jej efekty. Migdałki, jednak pozostaną na swoim miejscu.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez basia46 » 08 Gru 2011, 12:52

http://bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszc ... ddechowych
niezły sposób na oczyszczenie dróg oddechowych
ja wypróbowałam herbatę z miodem i u mnie się sprawdza świetnie oczyszcza drogi oddechowe i zatoki bez użycia antybiotyków
http://bioslone.pl/porady-medycyny-ludo ... a-z-miodem
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez Polifoska » 16 Gru 2012, 23:43

Witajcie,

Już od 3 tygodni próbuje doprowadzić swoje migdały do stanu normalności. Jakieś 2 tygodnie temu przeszłam bardzo ostrą anginę. Po kilku dniach całe ciało zaczęły pokrywać dobrze nam znane "czerwone plamy". Takiego wysypu nie miałam od dobrych 10 ciu lat (nawet nie wiem czy kiedykolwiek taki miałam)...Na początku wydawało mi się, że to zwykła reakcja na antybiotyki, którymi zostałam nafaszerowana, ale czas niestety pokazał, że jest inaczej....:( Zapalenie spowodowało wysyp dosłownie na całym ciele, włącznie z dłońmi. Po kilku dniach okazało się, że migdałki zaczynają znowu "siać" i muszę przyjąć kolejną dawkę antybiotyków...I wiem jedno, dopóki nie wyleczy się do końca wszystkich stanów zapalnych dopóty organizm może cały czas wykluwać nowe wykwinty, a przy okazji hamować zaleczenie już trwających. Podkreślam, że piszę tylko i wyłącznie na swoim przypadku, ponieważ w chwili pisania tego postu cały czas jestem "wysypana". Pomimo stosowania maści przepisanych przez dermatologa, skóra (jeśli się już leczy) to bardzo ale to bardzo powoli. Te zmiany są tak znikome, że nawet ich nie zauważam :(...Podczas procesu leczenia jestem cały czas w domu, przebywam w ciepłym miejscu. Jednak i to nie pomaga...Nigdy w życiu nie byłam chora na anginę i nie miałam problemów z migdałami, aż do tego roku...Nie wiem jak to dalej będzie, jednak mam nadzieję, że w niedługim czasie skóra zacznie się w końcu zaleczać... Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wytrwałości w walce!
Polifoska :kwiatek8
Polifoska
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Gru 2012, 23:26

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez henia » 17 Gru 2012, 13:04

Powodzenia Polifoska, szczególnie pomyślnego zakończenia, leczenia tych migdałów Twoich :ladybug4
henia
 

Re: Stany zapalne w organiźmie - migdałki

Postprzez simona86 » 09 Sty 2013, 23:37

Polifoska jak tam Twoje zmiany po anginie?
Jestem bardzo ciekawa,bo ja tez przeszlam angine na poczatku pazdziernika i tak samo jak Ciebie wysypalo mnie niemilosiernie!
Jeszcze nigdy takiego wysypu nie mialam.
Sytraszne!
Sterydy nie pomogly wcale,tylko tyle ze mniej swedzialo,Dovonex rowniez-doszlam w koncu do wniosku ze kupie Antipsoriasis/....mam juz zakupiony,ale ze nie mieszkam w Pl to szwagierka miala mi to wyslac jeszcze przed swietami,ale nie mogla,bo byla chora.I tak czekam na ten Anti....jak na zbawienie.
Jade na samym nawilzaniu jak na razie.........ale od 3 dni jest katastrofa totalna...jutro na 14 mam lekarza
simona86
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 Sty 2013, 23:35


Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron