czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 15 Paź 2013, 07:51

To co przeczytałem o MTX - powoduje zahamowanie nadmiernego rozmnażania się komórek. Dlatego stosuje się go przeciwrakowo.
Wiadomo dlaczego znika łuszczyca.

To co powiedziałem o lekarzach - robiłem im testy na inteligencje, na poziomie dla pierwszo-klasisty.
lekarze dno i katastrofa. Dzieciak 7 letni rozumiał w ciągu minuty.
Jak ma postawić diagnozę na podstawie 40 wyników badań ? Wiedzy i wywiadu z pacjentem.
Z 50 ich sprawdziłem. To nie słaby wynik, to kompletne zero. Dziś to nie zmieniło. Taki ich uczą.
Mózg ludzki działa tak - jak nie używasz go jako procesora - to człowiek cofa się wstecz. To się obserwuje nie tylko u lekarzy.
Lekarze pracują "z pamięci".
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Szater » 15 Paź 2013, 09:26

Błagam Krzysztof nie generalizuj,nie wszyscy i nie wszedzie,to bardzo niesprawiedliwe i ....snobistyczne,bo tak po prawdzie kim jestes aby oceniac lekarzy,podwazac ich autorytet,przeprowadzac testy.....no prosze cie.Mozemy miec złe doswiadczenia ale na litosc boska nie podporządkowywujmy swojej opinii całą rzesze wspaniałych lekarzy i specjalistów..Dzieki wspaniałym,zaangażowanym lekarzom żyje,uzyskuje wszelaka pomoc i wsparcie,wiec prosze rozmawiajmy ale nikogo nie obrażajmy. :gwiazdka7
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 15 Paź 2013, 23:33

Amazonka napisał(a):

...cofa się wstecz. To się obserwuje nie tylko u lekarzy.
.


z tym się zgodzę- trudno bowiem cofnąć się do przodu, ale próbuj geniuszu, próbuj..... :gwiazdka4
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 16 Paź 2013, 01:05

Generalizuję - wystarczy poczytać forum i o dawaniu sterydów.
Szater napisał(a):kim jestes aby oceniac lekarzy,podwazac ich autorytet,
Na forum gorzej, bo się non stop podważa autorytet dermatologów. Zwłaszcza co do ich fachowości. Ja pisałem tylko,o ich poziomie intelektualnym. Nie o ich fachowości.
Po co jest forum ? Nowoczesna zdalna poradnia ?
Forum, to żywy przykład na to, że mam rację. Że ludzie nie wierzą lekarzom.
Ludzie powinni udać się do lekarza po rady. Idą na forum bo lekarze są denni.
Ludzie z forum mają doświadczenie tylko w swoim przypadku.
Lekarze z założenia powinni więcej mieć doświadczenia. To leczenie różnych przypadków.

Żeby robić testy. Musiałem ich czegoś na uczyć. Banalnej rzeczy. Tylko tyle. Znacznie lepiej rozumowanie szło 7 latkowi.
Szater napisał(a): podporządkowywujmy swojej opinii całą rzesze wspaniałych lekarzy i specjalistów..Dzieki wspaniałym,zaangażowanym lekarzom żyje,uzyskuje wszelaka pomoc i wsparcie,wiec prosze rozmawiajmy ale nikogo nie obrażajmy. :gwiazdka7
Istnienie forów to żywa obraza dla lekarzy. To nie jest jedno forum.
Ogromna masa ludzi nie dostaje wsparcia od lekarzy.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 16 Paź 2013, 07:08

A ja się zgadzam z Krzyśkiem co robi ta masa ludzi na forum (co rusz przybywają nowi) wśród tylu wspaniałych fachowców :roll:
dlaczego szukają porad na forach skoro w każdym mieście jest jakiś fachowiec
wystarczy poczytać co piszą inni :roll:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Szater » 16 Paź 2013, 10:26

idąc tym tokiem myslenia,pełnego pychy i samouwielbienia to moze faktycznie wystarczy wejsc na forum chirurgów poczytac i...samemu sie zoperowac :lol: Zapominacie o jednej podstawowej rzeczy nie kazdy specjalista to dermatolog ale kazdy dermatolog to specjalista.Ludzi chorujących w Polsce na wszelakie choroby sa miliony,dziennie wielu specjalistów ratuje życie ludzi....ustawianie sie wyzej od nich,ocenianie w/g siebie wszystkich,pomimo ze samemu uzyskało sie niejednokrotnie pomoc ....jak nazwac? niech kazdy sobie odpowie.Widac mam to szczescie że spotykam na swojej drodze ludzi zaangażowanych,wspaniałych i posiadających wiedze....moze jak Kuba Bogu tak Bóg....kubanczykom :wink:

PS
Nie oceniajcie ludzi wchodzących na fora bo nie kazdy z tego samego powodu sie tu pojawia,jeden szuka porady inny ciekawostki a jeszcze inny ....towarzystwa.Forum nie słuzy nauce leczenia....to miejsce gdzie wymieniac sie mozna doswiadczeniami,od leczenia i diagnozowania sa lekarze i czy sie z tym zgadzacie czy nie...tak jest. :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 16 Paź 2013, 14:44

Ludzi chorujących w Polsce na wszelakie choroby sa miliony,dziennie wielu specjalistów ratuje życie ludzi..

Tak tylu specjalistów itp a ludzi chorujących zamiast ubywać przybywa w przyspieszonym tempie :cry:
czy było tak jeszcze 30 lat temu nie przypominam sobie :wink:
czy oni napewno ratują życie czy tylko poprawiają to co spieprzyli koledzy po fachu,
oczywiście nie uogólniam bo są i tacy że życie i zdrowie bliźniego ma wielkie znaczenie niestety niewielu takich w naszych czasach :cry:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Szater » 16 Paź 2013, 16:11

Róznorodnosc chorób i ich intensywnosc to cena cywilizacji i zasługa systemów informacyjnych...Proponuje dla wiekszej zdrowotnosci cieszenie sie z kazdej poprawy zdrowia,kazdej uratowanej osoby,czy poprzez profilaktyke zapobiegnieciu nastepstw nieszczesliwych wypadków czy chorób...anizeli ciagłe utyskiwanie że cos jest zle,niedobrze i wogóle do....niczego.Szklanka zawsze do połowy jest ...PEŁNA !!! i niech tak zostanie :gwiazdka9
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 16 Paź 2013, 23:42

zgadzam się ze stwierdzeniem, że większość lekarzy odwala kichę przy leczeniu, słabo diagnozują i niechętnie wysyłają na dalsze badania- martwią się kosztami a nie pacjentami. nie podoba mi się tylko to, że amazonka badał ich poziom inteligencji zadając zadania dla 7latków a powinien badać wiedzę dotyczącą leczenia. najfajniejsze jest to, że sam podając wyniki tych badań zrobił kilka poważnych błędów stylistyczych i ortograficznych. i jak tu ocenić inteligencję amazonki? ;) który lekarz lepszy: ten co dobrze leczy ale nie rozwiąże zadania dla siedmiolatka, czy ten mający egzaminy w jednym paluszku a leczący aspiryną?
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 17 Paź 2013, 10:25

Ja doszedłem dawno do takiego wniosku. 7 latek nie ma szans na zrozumienie algebry. Za moich czasów algebra była w 8 klasie i wielu miało z nią problemy.
Tym bardziej wystawia to dramatyczne świadectwo lekarzom - których umyśl nie jest w stanie przyjąć niczego nowego.
Gorzej, bo dermatolog nie ma pojęcia jak działają składniki leku w recepturze, nie wie jaką ilość maści przepisać na całe ciało.
Dermatolog II stopień specjalności : proszę o przepisanie II mieszanki redukcyjnej pyragolusem - nie znam składu - to ja Panu podyktuję z pamięci. ( lek wtedy w każdym podręczniku).
Dlatego idzie po rady na forum. To są fakty.
To rozpacz ze strony pacjenta , nazywanie tego samouwielbieniem to jakaś pomyłka.
Naużerałem się nimi przez 35 lat, i to nieźle.
Nie tylko z lekarzami, ale z farmaceutami w aptece, którzy nie potrafili prawidłowo zrobić leku z receptury.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron