czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 31 Paź 2012, 00:05

Zaprzeczeniem tej hipotezy jest Ośiwięcim.

A z Oświęcimia to ludzie zdrowi wracali jeśli już????? :gwiazdka :gwiazdka
Mój pierwszy konkretny wysp ze zdiagnozowaniem byl w 1969 roku. Na 2 semestrze bardzo ciężkich studiów.
Stres był bardzo ostry, bo sobie nie dawałem rady.

Zapewne zajęty nauką i stresem zapominałeś o jedzeniu nie rzadko :D też
Jeszcze było spro takich bardzo dobrych opcji. Dzieki łuszczycy, mam przepiękne wspomnienia z młodości do końca życia.
Także wspomnienia z ostatniego miesiąca i nowych przyjaciół.

Wolała bym te wspomnienie bez łuszczycy :banan0 :banan0
no ale cóż łuszczyca uczy pokory pozwala dostrzec ludzi których jako zdrowi pewnie byśmy ominęli
a przynajmniej nie zwrócili na nich uwagi
zawsze powtarzam łuszczycy to bardzo wrażliwe ludki i komunikatywne :banan0 :banan0
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 02 Lis 2012, 20:50

dwa tygodnie temu dopadło mnie zapalenie gardła i krtani, obyło się bez antybiotyków, lekarz leczył mnie tabletkami "mig 400" a więc przeciwzapalnymi. biorę je do dziś dwa razy dziennie po jednej. mówić nadal nie mogę ;) ale pochwalę się, że ogniska łuszczycy znikają, same i bez smarowania. na łokciach smaruję tylko kremem bambino, a za uszami średnio co trzy dni cerkogelem na noc. reszta zmian znika bez wspomagaczy. więc w moim przypadku coś jednak jest w tym, że zmianą wyłażą w stanie zapalnym. od dawna zresztą mam bardzo podwyższone ob, w granicach 36-38 zdaje się. widać zwykłe tabletki przeciwzapalne mi pomagają :) zobaczę co będzie jak je odstawię... :?
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez dora1000 » 03 Lis 2012, 09:05

Puma już się zastanawiałam gdzie Ty dziewczyno zniknęłaś z forum :gwiazdka6 . Biedulko byłaś chora :ladybug7 wracaj nam szybko zdrowia.
Dużo zdrówka :kwiatek8
dora1000
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 05 Lis 2012, 02:53

dziękuję bardzo dora :gwiazdka4 jeszcze mam problemy z wyartykułowaniem myśli ale pomału już można zrozumieć co mówię :lol:
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 05 Lis 2012, 13:17

Sprawa znana. Dawniej bylo leczenie penicyliną. W klince, w 1970 r przez 30 dni dawali mi po 600.000 jednostek.
Może im chodzilo o stany zapalne.
Dobrz , że ci pomaga. Bo antybioyki podawne do wewnątrz nie są skuteczne w miejscowych stanach zapalnych.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 05 Lis 2012, 13:26

basia46 napisał(a):
Zaprzeczeniem tej hipotezy jest Ośiwięcim.

A z Oświęcimia to ludzie zdrowi wracali jeśli już????? :gwiazdka :gwiazdka
Dochodzili do zdrowia i żyli dosyć długo.Przykład ojciec koleżanki z początkowym numerem, zmarł w po 1976 roku (łuszczycy nie miał). Więc trudno powiedzieć, że witaminy, ich brak itp. to trafne spostrzeżena.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez vitaminka » 05 Lis 2012, 15:35

Są jakieś dowody na to, że ludzie z łuszczycą szli do Oświęcimia a wracali zdrowi, czy to tylko Twoje domysły?
Nie przypuszczam, żeby ktokolwiek z wyraźnymi objawami choroby skórnej mógł przejść ścisłą selekcję i zostać oszczędzony.
Kto wtedy diagnozował ludzi chorych na łuszczycę, czy była znana w takim stopniu jak dzisiaj, czy też była nazywana poprostu parchem, a chorzy szli prosto do pieca? Czy może specjalnie nie dawano ludziom jeść, żeby ich głodówką wyleczyć?
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez henia » 05 Lis 2012, 19:41

Amazonka napisał(a):[...] Więc trudno powiedzieć, że witaminy, ich brak itp. to trafne spostrzeżena.

W moim przypadku trafne. Uzupełnienie braków vit. z grupy B; jak też uzupełnienie elektrolitów, minerałów; zaskutkowało remisją.

Amazonka napisał(a):[...] Bo antybioyki podawne do wewnątrz nie są skuteczne w miejscowych stanach zapalnych

:shock:
Rozwiń to, bo nie wiem czy Cię dobrze czytam :?
henia
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez BT37 » 05 Lis 2012, 20:08

Kochani, rozumiem dyskusję, ale nie nagonkę.
Powiem tak co sprawy Oświęcimia to i ja czytałam takie opracowania, że w wyniku głodówki i wyczerpania organizmu łuszczyca ustępowała. Ale jak zaznaczam czytałam to gdzieś, nie wiem na ile to było udokumentowane, ale postaram się w miarę moich możliwości czasowych to odszukać, nie obiecuję tylko, że bedzie to szybko :?
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez vitaminka » 05 Lis 2012, 21:15

Ja to też czytałam, ale to było tak samo domyślne jak tutaj - żadnych dowodów, żadnych dokumentów.
Skojarzenia okropne i bolesne.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron