czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez henia » 05 Lis 2012, 21:43

BT37 napisał(a):Kochani, rozumiem dyskusję, ale nie nagonkę. [ ...]

W sensie, że co? kto? w którym miejscu? :?

Porozumiewamy się tylko za pomocą wyrazów, czasami potrzebuję dopowiedzenia, czy do definiowania czytanych wypowiedzi; i tylko w tym sensie moje zapytania czy prośby :gwiazdka4
henia
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 06 Lis 2012, 23:02

O tym mi powiedziala lekarka ze 25 lat temu. Prawdopodobnie przy podobnych moich argumentach.
Ja traktuje rozmowy nie jako szukanie konkretnych dokumentow, ale jako luźną polemikę.
Nawet jak znajdziemy jakieś dokumenty ,dokumentacje to nic z tego dla nas nie wynika.
Naczytalem się z ciekawości tekstow pisanych przez pewnego Owada na innym forum. Księgę można z jego tekstów napisać. Co z tego wynika - niestety nic.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 06 Lis 2012, 23:18

Amazonka napisał(a):[...] Bo antybioyki podawne do wewnątrz nie są skuteczne w miejscowych stanach zapalnych


henia napisał(a):Rozwiń to, bo nie wiem czy Cię dobrze czytam :?

Dobrze czytasz.. Przy jakiejś kroście, lub krostach. Chirurdzy czyszczą mechanicznie takie miejcsca, a wyrostek ze stanem zapalnym się wycina. Nie znam mechanizmau dlaczego. Pewnie medycy też nie znają.
Kiedyś byłem na wykładzie prof Langnera( jako element pokazowy) Langner mówił, że łuszczyca to stan zapalny i coś tam jescze ( dalej niepamiętam). Kortykosterydy usuwają stany zapalne - miejscowo.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez henia » 06 Lis 2012, 23:53

Wybacz i pozwól zapolemizować :kwiatek6
Amazonka napisał(a):[...] Bo antybioyki podawne do wewnątrz nie są skuteczne w miejscowych stanach zapalnych.
[...]Przy jakiejś kroście, lub krostach. Chirurdzy czyszczą mechanicznie takie miejcsca, a wyrostek ze stanem zapalnym się wycina. Nie znam mechanizmau dlaczego. Pewnie medycy też nie znają.[...]

Skrótowo piszesz, to mało powiedziane :D Ale do rzeczy: chirurdzy nie wycinają stanu zapalnego, tylko "czyszczą" miejsca zainfekowane bakteryjnie, jeżeli jest to stan na tyle zaawansowany, że kuracja antybiotykowa sama sobie z tym nie poradzi. Ba, oni nawet po tym mechanicznym oczyszczeniu ordynują antybiotyki, celem wyleczenia delikwenta, czyt. zapobieżenia ponownej infekcji.
[...]Kiedyś byłem na wykładzie prof Langnera( jako element pokazowy) Langner mówił, że łuszczyca to stan zapalny i coś tam jescze ( dalej niepamiętam). Kortykosterydy usuwają stany zapalne - miejscowo.

P. prof. prawdopodobnie miał na myśli, iż na dziś nie są znane przyczyny ł. czyli tego miejscowego, jak go określasz, zapalenia skóry; czyli żadne ordynowanie antybiotyków o jakimkolwiek spektrum działana, w tym wypadku, nie ma sensu. One w żadnym razie nie usuną przyczyn tej miejscowej "infekcji". Ł. skóry, to jedynie efekt toczącej się w organizmie walki, w Twoim wypadku prawdopodobnie gluten. Ta walka, to właśnie nadmierna praca limfocytów T, skutkująca m.in. nadmiernym rogowaceniem naskórka czyli łuską.

Ale ł. jest przede wszystkim ogólnoustrojową choroba autoimmunologiczną, o nieznanym podłożu; chorzy na nią zostali też obdarzeni tzw. wadliwym zespołem metabolicznym. Czyli z dużym prawdopodobieństwem można domniemywać, iż to właśnie ł., może być przyczyną mojego chorego serca np. czy naszych źle pracujących: wątrób, nerek, itd.

PS. A ten Owad, o którym wspomniałeś, w swoich wywodach ma bardzo dużo racji. Tylko do ogarnięcia tego, podejdź z zimną głową, a zobaczysz, że wiele rzeczy o których on pisze, to moja i Twoja rzeczywistość. Pozdrawiam :gwiazdka9
henia
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 08 Lis 2012, 01:35

Ale kortykosterydy usuwają stan zapalny. Bo stan zapalny nie musi wcale wynikać z infekcji.
Co do tej penicyliny, to nie wiadomoo co chodzilo medykom.Może o jakieś ukryte stany zapalne.

Ja nawet niemam zanmiaru podsumowywac tej papierkologi profesorów. Skoro samym profesorom to kiepsko idzie.
Nawet nie zamierzam spekulować co Langner miał na myśli.
PS. A ten Owad, o którym wspomniałeś, w swoich wywodach ma bardzo dużo racji. Tylko do ogarnięcia tego, podejdź z zimną głową, a zobaczysz, że wiele rzeczy o których on pisze, to moja i Twoja rzeczywistość.

Jak ja mam do tego podchodzić z zimną głową jeżeli sie na tym nie znam. I on też się na tym nie zna.
Chciał ze mną dyskutować o immunologii. To niepoważne, jeżeli laik ma dyskutować z laikiem.
Po pierwsze to nie jego racje. Jak widać nawet tobie zasugerował, że to jego produkcja.
To produkty innych profesorów. W tym nie ma ani słowa z jego działalności ani z jego autopsji.
Czy z jego wywodów można wyciagnąć jakiekolwiek wnioski - nie. Nawet znając przyczynę nie oznacza to posiadania leków. Nie psujących organizmu. Bo MTX jest. I sterydy i inne.
Rzeczywistóść. Prądki Kocha były znane od bardzo dawna i przyczyna gruźlicy. Widziano je oczami.
Ale leków nie było. Dopiero po II wojnie zaczęto leczyć chorobę.
Każdy ma prawo miec swoje poglądy.jedni szukają przyczyny, inni leków.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez vitaminka » 12 Lis 2012, 16:22

Amazonka napisał(a):Naczytalem się z ciekawości tekstow pisanych przez pewnego Owada na innym forum. Księgę można z jego tekstów napisać. Co z tego wynika - niestety nic.
Amazonka napisał(a):Chciał ze mną dyskutować o immunologii I on też się na tym nie zna.
Każdy ma prawo miec swoje poglądy.jedni szukają przyczyny, inni leków.
Ja nawet niemam zanmiaru podsumowywac tej papierkologi profesorów. Skoro samym profesorom to kiepsko idzie.


Czyli każdy ma prawo do swoich poglądów pod warunkiem, że zgadzają się z Twoimi? :shock:
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 12 Lis 2012, 17:37

vitaminka napisał(a):
Czyli każdy ma prawo do swoich poglądów pod warunkiem, że zgadzają się z Twoimi? :shock:

Ja nie mam żadnych pogladow w tej dziedzinie. bo sie na tym nie znam.
Więc, to że jego poglady sa niezgodne z moimi to nie jest prawdą.Czy napisałem że sie na tym znam ?
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 12 Lis 2012, 21:38

Jak ja mam do tego podchodzić z zimną głową jeżeli sie na tym nie znam. I on też się na tym nie zna.
Chciał ze mną dyskutować o immunologii. To niepoważne, jeżeli laik ma dyskutować z laikiem.
Po pierwsze to nie jego racje

A ja myślę że my chorzy z racji naszych poszukiwań
wiemy bardzo dużo na temat naszej choroby
Tak to nie jego wynalazki zawsze wstawia link skąd bierze informacje
zgadzam się tutaj z Henią wie bardzo dużo na ten temat
z racji poszukiwani tak przyczyn jak i leku
jak i wielu z nas
Każdy ma prawo miec swoje poglądy.jedni szukają przyczyny, inni leków.

szuka tak przyczyn jak i sposobu jak sobie pomóc
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez henia » 13 Lis 2012, 01:24

Amazonka napisał(a):[...]Jak ja mam do tego podchodzić z zimną głową jeżeli sie na tym nie znam. I on też się na tym nie zna.
Chciał ze mną dyskutować o immunologii. To niepoważne, jeżeli laik ma dyskutować z laikiem[...]

Jeżeli się na czymś nie znam, to na ten temat na pewno nie będę się wypowiadać, nie wspominając już o dyskusji.
Jeżeli jednak mam potrzebę podyskutować, to niestety ale muszę się podciągnąć "naukowo" w temacie. Nie znam innej drogi.

Na temat immunologi wiem trochę, choć nie mam tytułów naukowych, i w/g Ciebie, jestem w jej temacie laikiem. Mogę Ci tylko solennie przyrzec, że na jej temat, dyskutowałam z prof., którzy mnie leczą.
Mam problem w sensie immunologia, to staram się go ogarnąć, to proste jak budowa cepa :)

PS. Uważam, że dyskutowanie tu, na temat opinii nie "stąd", jest niegrzeczne. Chcemy gadać w sensie dyskutować, idźmy "tam". Tam, i dywagacje, jak również ich autor, jak na tacy. Pozdrawiam Amazonka :kwiatek10
henia
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 13 Lis 2012, 10:18

henia napisał(a):Mam problem w sensie immunologia, to staram się go ogarnąć, to proste jak budowa cepa :)
Nie zamierzam polemizować na ten temat. Ja uważam,że to bardzo skomplikowane zagadnienie.
I nic nie stoi na przeszodzie, żebyś wgłębiała się w temat.
Temat dotyczy czego innego. Przyczyn wystepowania łuszczycy. Ja napisałem to co wiem.
Co moge jeszcze napisać - to, że wpływ na łuszczyce ma spożywana chemia. Miewałem solidne swędzienie skóry po pokarmach.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron