czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez karola » 25 Lip 2012, 13:12

Na innym forum też pytałam i podobnie jak tu dostałam sporo ciekawych informacji, dziękuję kochani :*

przybył napisał(a):Do autorki wątku, dużo informacji na ten temat znajdziesz na tym blogu: http://luszczyca-blog.pl


Dużo tam ciekawych wpisów, ale pisze że blog jest pod patronatem jednej z firm sprzedającej dermokosmetyki i trochę mi to reklamą śmierdzi. :?
karola
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 22 Lut 2012, 16:37

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez przybył » 27 Lip 2012, 12:20

@karola: ja tam żadnych reklam nie widzę :roll:
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
przybył
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 Sty 2012, 13:35

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez karola » 31 Lip 2012, 11:27

Na razie reklam rzeczywiście nie ma. Na razie to wszystko się dobrze zapowiada, ale szału nie ma, zapisałam się na newsleter i będę obserwowała jak to wszystko się rozwinie na razie :?: .
karola
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 22 Lut 2012, 16:37

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez dora1000 » 31 Lip 2012, 12:25

U mnie wpływ na łuszczyce ma napewno stres oraz alkoholole. Natomiast jeśli chodzi o produkty pokarmowe nie zauważyłam, żeby to miało jakikolwiek związek z łuszczycą.
dora1000
 

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez przybył » 24 Sie 2012, 15:12

dora1000 napisał(a): Natomiast jeśli chodzi o produkty pokarmowe nie zauważyłam, żeby to miało jakikolwiek związek z łuszczycą.


Podobno ma i to bardzo duży :)
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
przybył
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 Sty 2012, 13:35

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 24 Sie 2012, 17:37

Też tak myślałam że jedzenie mi nie szkodzi, bo u mnie alergia pokarmowa daje znać o sobie dopiero po trzech czterech dniach i nigdy nie mogła tego uchwycić
np po zjedzeniu pomidora nawet w niewielkiej ilości po dwóch dniach jest stan zapalny nie wiadomo od czego i skóra lekko swędzi
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 30 Paź 2012, 21:49

Jest jedna sprawdzona medycznie konkretna odpowiedź: Stany zapalne powodują wysiewy łuszczycy.
Powodują wysiew, ale to nie jest przyczyna. Medycyna szuka stanów zapalnych i stara się je usunąć.
To wszystko co możemy powiedzieć. Niestety, nie dostaniesz rady czego unikać, żeby zmiejszyć wysiewy.
Na łuszczycę ma wpływ dieta - jaki nie wiadomo, w sensie czego nie wolno jeść i pić.

Stres, to są tylko hipotezy. Stresu nie można konkretnie zdefiniować pod kątem łuszczycy.
Nawet nie daje sie go zmierzyć.
Są opisane przypadki, że w Oświęcimiu ludziom łuszczyca ginęła.
Dieta najbardziej uboga, bez witamn. Stres w Owiecimiu- nie można tego nazwać brakiem stresu.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Gosiaczek68 » 30 Paź 2012, 23:29

Stres- fakt nie można go zmierzyć, każdy posiada inny próg stresu, na mnie on nie działa albo umiem się z nim obchodzić lub tez nie przywiązuję wagi do tego czy on u mnie powoduje wysiew, ale raczej na 99% sters u mnie nie wpływa na łuszczycę. :kwiatek7
Wnioski łuszczyca jest nieprzewidywalan, ale o tym już wszyscy wiedzą
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez basia46 » 30 Paź 2012, 23:35

Stres, to są tylko hipotezy. Stresu nie można konkretnie zdefiniować pod kątem łuszczycy.
Nawet nie daje sie go zmierzyć.
Są opisane przypadki, że w Oświęcimiu ludziom łuszczyca ginęła.
Dieta najbardziej uboga, bez witamn. Stres w Owiecimiu- nie można tego nazwać brakiem stresu.

U mnie to nie hipoteza a fakt zawsze po zaznaczam PO silnym stresie następuje wysiew a nie w trakcie stresu
dopiero wtedy jak mięśnie się rozluźniają nie są stale spięte :)
Niestety, nie dostaniesz rady czego unikać, żeby zmiejszyć wysiewy.
Na łuszczycę ma wpływ dieta - jaki nie wiadomo, w sensie czego nie wolno jeść i pić.

Do tego to już każdy sam musi dojść u każdego jest to co innego :)
Dieta uboga w witaminy i minerały prowadzi do ogólnego wyniszczenia organizmu który przestaje się sam bronić :)
jak dla mnie :D
Jeśli np układy wydalnicze są słabo wydolne organizm też przeżywa stres którego nie odbieramy jako stres bo przecież nie ma tego czynnika który doprowadza do stresu a przynajmniej go nie widzimy
co nie znaczy że go nie ma
To tylko takie moje przemyślenia :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 30 Paź 2012, 23:56

basia46 napisał(a):Dieta uboga w witaminy i minerały prowadzi do ogólnego wyniszczenia organizmu który przestaje się sam bronić :)
Zaprzeczeniem tej hipotezy jest Ośiwięcim. Absolutnie nie wiadomo o co chodzi z tym choróbskiem.
Mój pierwszy konkretny wysp ze zdiagnozowaniem byl w 1969 roku. Na 2 semestrze bardzo ciężkich studiów.
Stres był bardzo ostry, bo sobie nie dawałem rady. Co groziło wyrzuceniem. Pobyt ew szpitalu mnie przedtym ochronił.
Łuszczyca miała inne dobre strony w moim przypadku. Zwiedziłem Kotlinę Kłodzką, Doskonale bawiłem sie w sanatoriach i na wwczsach leczniczych. Nauczyłem się jezyka bułgarskiego. Podzielam opinie Krysi z innego forum. Jeszcze było spro takich bardzo dobrych opcji. Dzieki łuszczycy, mam przepiękne wspomnienia z młodości do końca życia.
Także wspomnienia z ostatniego miesiąca i nowych przyjaciół.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron