Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez puma » 26 Paź 2013, 14:10

to, że kostki puchną gdy nerki nie odprowadzają wody to żadna nowość- większość kobiet w ciąży zna ten problem i każdy ginekolog prowadzący wie, że to od nerek. brałam jakieś leki, które pomogły na puchnięcie kostek ale teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazwy, to było dawno temu :)
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez dora1000 » 26 Paź 2013, 15:40

Basiu łuszczyca jako choroba chyba nie ma nic wspólnego z nerkami, zgodna bym była powiedzieć, że leki które stosuje się przy naszej chorobie mają ogromny wpływ na funkcjonowanie i pracę nerkek. Jeśli chodzi o piwo w ilości szklaneczki to napewno nie zaszkodzi nikomu , a juz dla tych co mają na nerkach kamienie. :D
dora1000
 

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez waldek68 » 26 Paź 2013, 21:56

Co do nerek mysle podobnie ,faktem jest ze leki te czesto zle wplywaja na nie .Co do piwa na mnie jakos wplywu nie ma jednak znam osobe co nawet w malej ilosci pogarsza wyglad skory ,ponoc jest tam jakis skladnik co nie wszyscy dobrze toleruja moze cos w tym jest prawdy .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez henia » 26 Paź 2013, 23:02

basia46 napisał(a):Badania pod kątem nerek tylko raz wyszły co nie co nie tak jednak problem jest mimo że w badaniach go nie widać :serduszka

Basienko to Ty jak? różdżką? to u siebie wybadałaś? :lol:

A na poważnie, na dzis nikt i nic, nie jest w stanie powiedzieć - co przy naszej chorobie, jest podstawa a co pochodna ł., I to w tym, moim zdaniem, cały ambarans.
Zacytowane badania jedynie potwierdziły to, ze przy ł. siada cały organizm, nie tylko skóra. Ale czy aby na pewno to ona w sensie ł. jest przyczyna takiego zachowania organizmu? nikt nam nie zagwarantuje. Bo my raczej sklonni jestes, iść w kierunku - w którym toczy sie tu od kilku dni dysputa - niewydolność układu wydalniczego. Nawt nie wiem dlaczego? bo np. przy leczeniu ł. - głeboko interwencyjnym w sensie biologi, to chyba nie ma wiekszego zatrucia onych organów wydalniczych ? a ł., podczas tych terapii się cofa. To jak to tak?

Łuszczyca to bardzo osobnicza choroba, i nikt nie ma prawa, na podstwie swoich doświadczeń, twierdzić - to jest przyczyna. ł. Czesto podaję swój przyklad - betablokery łykam, powinnam mieć wysypy prowokowane przez nie, a ja nie mam :banan0

Dostałam ł., potem padło serducho, potem krew, I moge sobie tylko dywagować - czy ł. to wierzchołek mojej góry? czy tylko jedna z oznak, że się sypię? :gwiazdka4

Mamy po prosyu dbać bardziej o siebie a czy to przyniesie jakiekolwiek pozytywne efekty - to jedynie Bog raczy wiedzieć. :kwiatek6 Aha, i nery to mam przebadane wzdłuż i w szerz, i to dostępnymi maszynami, nie różdżką :gwiazdka
henia
 

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez Szater » 27 Paź 2013, 09:36

basia46 napisał(a):ciekawe jaka była by reakcja skóry po oczyszczaniu nerek np jaką kroplówką :)

odniosłam sie do tego stwierdzenia,dlatego zapytałam o jakich kroplówkach,czyszczących nerki piszesz....bo przyznam takich nie znam,jedyna forma "czyszczenia" nerek to dializa :)
Co jest przyczyna a co skutkiem....jakos u siebie cięzko mi było to zaobserwowac,przyznam że nawet nieraz nie potrafie skojarzyc co spowodowało wysyp,wydaje mi sie że to i sprawa indywidualna i konkretny zespół chorobowy.Przy zdrowym(mniej wiecej ) organizmie chyba łatwiej wyłapac co jest zaczątkiem wysypu.Poza tym u nas szwankuje(z moich obserwacji wynika) i kregosłup ,i tarczyca,i serducho,i jelita i psychika,i cholesterol podwyzszony,poziom kwasu moczowego tez....i tak możemy w nieskonczonosc.I to co u jednych ma potwierdzenie u innych....nie ma i ot cała filozofia,wracamy do punktu wyjscia....w łuszczycy nie ma pewników

PS
co do piwa....lubie i pozwalam sobie na nie od czasu do czasu,(latem-urlop-to od czasu do czasu jest czestsze :lol: ) nie mam po nim wysypów,nie mam suchej skóry,nereczki ładnie pracuja :banan0
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez Szater » 27 Paź 2013, 09:36

basia46 napisał(a):ciekawe jaka była by reakcja skóry po oczyszczaniu nerek np jaką kroplówką :)

odniosłam sie do tego stwierdzenia,dlatego zapytałam o jakich kroplówkach,czyszczących nerki piszesz....bo przyznam takich nie znam,jedyna forma "czyszczenia" nerek to dializa :)
Co jest przyczyna a co skutkiem....jakos u siebie cięzko mi było to zaobserwowac,przyznam że nawet nieraz nie potrafie skojarzyc co spowodowało wysyp,wydaje mi sie że to i sprawa indywidualna i konkretny zespół chorobowy.Przy zdrowym(mniej wiecej ) organizmie chyba łatwiej wyłapac co jest zaczątkiem wysypu.Poza tym u nas szwankuje(z moich obserwacji wynika) i kregosłup ,i tarczyca,i serducho,i jelita i psychika,i cholesterol podwyzszony,poziom kwasu moczowego tez....i tak możemy w nieskonczonosc.I to co u jednych ma potwierdzenie u innych....nie ma i ot cała filozofia,wracamy do punktu wyjscia....w łuszczycy nie ma pewników

PS
co do piwa....lubie i pozwalam sobie na nie od czasu do czasu,(latem-urlop-to od czasu do czasu jest czestsze :lol: ) nie mam po nim wysypów,nie mam suchej skóry,nereczki ładnie pracuja :banan0
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez basia46 » 27 Paź 2013, 10:06

dora1000 napisał(a):Basiu łuszczyca jako choroba chyba nie ma nic wspólnego z nerkami, zgodna bym była powiedzieć, że leki które stosuje się przy naszej chorobie mają ogromny wpływ na funkcjonowanie i pracę nerkek. Jeśli chodzi o piwo w ilości szklaneczki to napewno nie zaszkodzi nikomu , a juz dla tych co mają na nerkach kamienie. :D

Piwo pobudza nerki do pracy już pobudzone innymi czynnikami nie koniecznie dobrze znoszą piwko przynajmniej mnie zamula na tyle że mogę nie jeść
Ja nie brałam i nie biorę leków jako takich jednak nerki odczuwałam dość mocno
co i badanie potwierdziło :serduszka
Łuszczyca według mojego oglądu to choroba niesprawnych/przeciążonych układów wydalniczych którymi są i nerki i skóra itp.więc jak najbardziej ma związek
Basienko to Ty jak? różdżką? to u siebie wybadałaś?

Tak Heniu różdżką :P moje konowały zwykli wszystko zwalać na kręgosłup wszelakie boleści itp jednak oczyszczanie nerek przyniosło ulgę bóle ustały
nauczyłam się obserwować siebie,wiem co i kiedy może się zadziewać w moim organizmie,badania mogą mi tylko podpowiedzieć ale wcale nie muszą
odniosłam sie do tego stwierdzenia,dlatego zapytałam o jakich kroplówkach,czyszczących nerki piszesz....bo przyznam takich nie znam,jedyna forma "czyszczenia" nerek to dializa :)

kiedyś miałam w ten sposób oczyszczane nerki nie była to napewno dializa, jako oblatana w medycynie pewnie lepiej wiesz :P
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez henia » 27 Paź 2013, 12:15

Polecam posłuchać, na te nasze rozgrzane dysputą łby http://www.polskieradio.pl/80/1007/Arty ... y-Zawartka

Piękna audycja :kwiatek7 i nawety to
[...]25 października to Międzynarodowy Dzień Chorych na Łuszczycę[...]
nie jest mnie w stanie wnerwić :gwiazdka

Autorom i bohaterom - piękne dzięki :ladybug7 Jarku - Tobie buziak za linka :buzka
henia
 

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez dora1000 » 27 Paź 2013, 18:36

Jak ktoś jest uzależniony od piwa to z latami może uczulić się na chmiel, w zwiazku z tym reakcja na skórę bywa różna. Piwo Basiu ogólnie muli chyba praktycznie wszystkich. Jesli chodzi o nerki to musisz szukać przyczyny. Jesteś osobą bardzo szczupłą to możliwe, że masz wędrujące nerki i tu możesz odczuwać dyskomfort. Powinnaś pod tym kątem zbadać sobie nerki.
dora1000
 

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez Amazonka » 27 Paź 2013, 19:39

Niestety, nie da rady zdefiniować zaleceń - co wpływa na łuszczycę. Czego unikać. Tak, żeby mieć z tego konkretny pożytek. U każdego jest inaczej.
Nerki bardziej mogą być nadwyrężone z leczenia łuszczycy. Wszystkie leki na łuszczycę - farmakologiczne szkodzą organizmowi.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron