Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez BT37 » 24 Paź 2013, 15:44

Wielokrotnie już zamieszczaliśmy różne artykuły dotyczące powiązań łuszczycy z innymi chorobami .Okazuje się, że w dobie prężnego rozwijania się nauki wychodzi coraz więcej tych zależności. I tak, okazuje się, że osoby chore na łuszczycę dużo częściej mają również problemy z nerkami :

Ludzie z umiarkowaną lub ciężką łuszczycą są narażeni na zwiększone ryzyko przewlekłej choroby nerek. Amerykańskie badania wykazały związek między tymi chorobami, nie ustanowiły relacji przyczynowo-skutkowej.


Całość :
http://www.edermatologia.pl/Luszczyca-s ... 0709.html#


Łuszczyca a choroby układusercowo - naczyniowego :

Występowanie łuszczycy jest skojarzone z częstszym współwystępowaniem chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób metabolicznych u osób dorosłych. Do tej pory nie wiadomo natomiast czy istnieje korelacja pomiędzy wiekiem początku łuszczycy a występowaniem tych schorzeń. Autorzy cytowanego artykułu podjęli próbę odpowiedzi na to pytanie.


Reszta artykułu :

http://www.edermatologia.pl/Luszczyca-w ... 10688.html

Alkohol, a łuszczyca :

Naukowcy z Brigham and Woman’s Hospital zbadali wpływ spożywania piwa na łuszczycę. Badaniom poddano ponad 80 tysięcy kobiet w weku 27-44 lat. Panie, co dwa lata wypełniały kwestionariusze, w których były pytania dotyczące rodzaju oraz ilości wypijanego alkoholu.


http://www.edermatologia.pl/Spozywanie- ... 10519.html
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Powiązania łuzczycyc z innymi schorzeniami

Postprzez basia46 » 24 Paź 2013, 16:24

Nie chce się tutaj wymądrzać Beatko ja od paru już lat wiem że układy wydalnicze w tym i nerki mają wpływ na stan mojej skóry
szkoda że przez 5 lat żaden lekarz nie zwrócił mi na ten fakt uwagi o dziwo tylko internista coś tam napomknął naprowadzając mnie tym samym na poszukiwania we właściwym kierunku :buzka
Piwo zaś u mnie odwadnia organizm i skóra robi się sucha :serduszka
Jak zaśmiecam temat przepraszam nie taki mój cel
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Powiązania łuzczycyc z innymi schorzeniami

Postprzez BT37 » 24 Paź 2013, 16:33

Nie zaśmiecasz Basiu tematu, każdy ma prawo do wypowiedzi :ladybug7
Zanm wiecej takich zależności, tu przytaczam te najnowsze, które są hmm..powiedzmy udokumentowane w ostatnim czasie.
Drugą sprawą jest , że masz rację iż lekarze niestety nie uważają łuszczycy za poważne schorzenie, tylko ją ignorują. Wszystko to niestety wynika z faktu, iż łuszczycę w Polsce nadal traktuje się tylko jak "defekt kosmetyczny skóry ", nie szuka się przyczyn choroby, nie szuka się rozwiazań tylko zalecza efekt uboczny.
Może jednak w końcu nam się uda to zmienić.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez basia46 » 25 Paź 2013, 08:17

Z artykułu wynika że to łuszczyca prowadzi do choroby nerek z moich obserwacji wynika że źle pracujące nerki powodują wysypy :)
ciekawe jaka była by reakcja skóry po oczyszczaniu nerek np jaką kroplówką :)
Stresy bardzo źle wpływają na prace nerek osłabiając je(a zwłaszcza wszelkiego kalibru lęki) a czego nie wykażą badania w początkowym stadium :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez BT37 » 25 Paź 2013, 11:20

Ta zależność Basiu działa w dwie strony. Dysfunkcyjne nerki są niejako pośrednią przyczyną łuszczycy, ale też i łuszczyca niszczy organizm, a więc w tym i nerki. Tak samo sprawa ma się z cukrzycą. Łuszczyca może wywołać cukrzycę, ale i odwrotnie. Cukrzyca też może spowodować, że zachorujemy na łuszczycę, Tak też jest i z sercem i innymi schorzeniami, które są tzw. współistniejącymi.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez Szater » 25 Paź 2013, 12:10

powiem wam ze ja nigdy nie miałam najmniejszego problemu z nerkami :) dosc czesto miałam robione wszelkie badania,wszelkie mozliwe badania łącznie z posiewami czy Usg...owszem słyszałam niejednokrotnie od lekarzy abym uwazała na nerki ,stad tez pewnie ta ciagła diagnosryka, ale nigdy nic sie nie działo....nawet jezeli to anomalia to....ciesze sie ze ja mam.... :banan0

PS
Basiu jak" oczyscic nerki kroplówkami"....
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez basia46 » 25 Paź 2013, 15:33

Jestem antymedyczna Krysiu ty się pewnie znasz lepiej czym i jak oczyszczać nerki :serduszka
Badania pod kątem nerek tylko raz wyszły co nie co nie tak jednak problem jest mimo że w badaniach go nie widać :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez waldek68 » 25 Paź 2013, 18:39

Szater moze zle pamietam ale czeste badanie nerek mialem z powodu nie luszczycy ale stosowania cygnoliny .Jak dobrze pamietam mowil ze nalezy zwracac uwage na nerki bo cygnolina moa to do sibie ze stosowana w takiej ilosci mowie czy pisze o okresie gdy wysypany bylem na maksa ze moze zaskodzic nerkom .Na szczescie wyniki mialem dobre . :| Beatko a fakt tez ze przy tym duzym wysiewie Kaszuba podejrzewal problem z cukrem .Jednak wiele badan wykazalo cukier w normie gornej a badania krzywej cukru wyniki okey .Mimo wszystko prosil o diete ograniczajac cukier .Podobnie bylo z cholesterolem nieznacznie przekroczonym itd .Cos z tm jednak jest skoro wiele takich malo moze ciekawych wskazowek doprowadzilo do prawie dwu lat przerwy z tym swinstwem .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez basia46 » 25 Paź 2013, 19:46

Mój lekarz mniejszej specjalności niż doktor nauk medycznych ciągle mi powtarza że łuszczyca to choroba metaboliczna /układów wydalniczych :D
i tu mu wierze pokierował moje poszukiwania we właściwym kierunku :banan1
wszelkie mazidła przenikają przez skórę do krwiobiegu
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Powiązania łuszczycy z innymi schorzeniami

Postprzez Amazonka » 26 Paź 2013, 12:58

basia46 napisał(a):Z artykułu wynika że to łuszczyca prowadzi do choroby nerek z moich obserwacji wynika że źle pracujące nerki powodują wysypy :)

basia46 napisał(a):Mój lekarz mniejszej specjalności niż doktor nauk medycznych ciągle mi powtarza że łuszczyca to choroba metaboliczna /układów wydalniczych :D

To wszystko pokrywa sie dokładnie z moimi przypuszczeniami. O których pisze od dawna.
Łuszczyca to jest wydalanie toksyn przez skórę których organizm nie może wydalić inaczej.
Nie wiemy jakie to są substancje, i przez co produkowane. Może to być pasożyt, wirus który nas zatruwa.
Oczyszczanie to akcja w "ciemno" - niestety. Ja stawiam na MANAYUPĘ z Ameryki południowej.
Pokrywa się to z wnioskami na temat ustąpienia Ł w Oświęcimiu. Brak trucizn w pokarmach.
Bez sensu jest twierdzenie że stres wywołuje Ł. Gorszego stresu niż Oświęcim sobie nie wyobrażam.

Jeszcze dopiszę o nerkach. Zmagałem sie z opuchlizną kostek - kostki jak bania. Zakonnik od Bonifratrów w 1983 roku powiedział, że kostki puchną,jak nerki maja kłopoty z odprowadzaniem wody. On był lekarzem.
Nie powiem,że miał rację i źe nie miał. Jego leki mi wtedy pomogły.
Ma to lpgiczny związek z tym co Pisze Basia.
Niestety, Bonifratry z tamtych czasów to nie obecni.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron