SEROTONINA I ŁUSZCZYCA

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

SEROTONINA I ŁUSZCZYCA

Postprzez KAMILUS2768 » 29 Cze 2014, 16:24

Witam forumowiczów,


Mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenie związane z zażywaniem leków antydepresyjnych zawierających serotonine (zoloft) a nasilaniem - uaktywnieniem się objawów łuszczycy ?

Spotkałem się z opinią, że zażywanie takich preparatów może zwiększać objawy - czy możecie wypowiedzieć się w tym temacie ?

Głównie chodzi mi o moją historię gdzie po rozpoczęciu terpii psychologicznej i zapisanie leków zoloft przez psychiatrę które posiadają serotonine, po rozpoczęciu zażywania tych leków po ok. 2-3 miesiące uaktywniła mi się łuszczyca a wcześniej byłem *czysty* i szukam przyczyny... Jeżeli ma to znaczenie mam 25 lat i nikt z rodziny nie miał nigdy tej choroby.
KAMILUS2768
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Cze 2014, 16:22

Re: SEROTONINA I ŁUSZCZYCA

Postprzez Amazonka » 29 Cze 2014, 19:12

25 lat - to wiek "poborowy" w tej chorobie. W rożnym okresie choróbsko się uaktywnia. U jednych wcześniej ,u innych później.
Może to sprawa 'stresu" nie leków. Mnie też wyrzuciło przy sytuacji stresowej (19 lat). Są takie teorie.
Nikt nie wie jaki jest mechanizm ani przyczyna uaktywnienia choroby.
Nikt nie ma w rodzinie - geny wyłażą na skutek mieszanki genowej rodziców.
Masz jakieś kłopoty z przewodem pokarmowym ?
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: SEROTONINA I ŁUSZCZYCA

Postprzez BT37 » 29 Cze 2014, 23:21

Witaj Kamiluś :kwiatek7
Odpowiedż na Twoje pytanie nie jest taka prosta. Leki antydepresyjne mogą być powodem/przyczyną wysypu. Wiele leków ingerujących w nasz organizm ma takie działanie- podobnie działają betablokery. Jednakże raczej są one katalizatorami niż typową przyczyną. Wydaje mi się, że łuszczyca mimo wszystko była w Twoich genach, a leki były katalizatorem i wyrzuciły ją na zewnątrz. To, że nikt w rodzinie nie miał łuszczycy skórnej nie oznacza, ze nie był nosicielem genu. W mojej rodzinie też nikt nie miał łuszczycy skórnej, ale jak wyjaśniła mi pewna Pani profesor być może ktoś w rodzinie miał łuszczycę stawową i wcale nie musiał mieć zmian skórnych. A kiedyś wszystkie choroby reumatyczne określano mianem "reumatyzm". Być może podobnie było i w Twojej rodzinie.
Rozumiem, że ta choroba nie jest przyjemnym dodatkiem, ale chociaż to nie jest łatwe da się z nią żyć. Jeżeli mogłabym Ci jakoś pomóc to jestem do dyspozycji :gwiazdka6
I zapraszam na nasze spotkanie.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: SEROTONINA I ŁUSZCZYCA

Postprzez Szater » 30 Cze 2014, 15:48

jak już odpowiadałam ci na innym forum akurat serotonina ma niewiele wspólnego z twoim wysypem.Najwiecej uaktywniaja łuszczyce sole litu,tez stosowane w leczeniu.Seratonina znajduje sie w pożywieniu,w owocach w rybach ,gdy zwiekszy sie jej poziom w organizmie powoduje nadmierny apetyt i tycie.Nadmierny apetyt to chec na wszystko co tylko wpadnie w rece,dlatego bardziej bym upatrywała pogorszenia w związku ze stresem i wprowadzeniem do diety wiekszej ilosci białek i weglowodanów.Zdecydowanie lepiej tolerowałam chlorowodorek mianseryny.
Choroba,stres to raczej przyczyny o ile wogóle ktokolwiek moze podać ci jakakolwiek realna przyczynę uaktywnienia sie drzemiącej w tobie łuszczycy.
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron