Zdrowa cera, świeży wygląd

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez dora1000 » 13 Mar 2013, 17:52

Vixi chyba skorzystam z twoich porad i pójde na zabiegi sonoforezy. :*
dora1000
 

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 13 Mar 2013, 19:05

Idź. Może efekt nie będzie na stałe, ale dużo pomoże i nie jest bardzo drogi ( w porównaniu do innych zabiegów). :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez basia46 » 14 Mar 2013, 18:28

Zamiast kremu

Owszem istnieją dobre, naprawdę dobre kremy do twarzy. Jednak naprawdę dobry krem to rzadkość. Większości w ogóle nie powinno się wcierać w skórę. Jest bardzo wiele produktów udających coś wartościowego, ukrywających się pod popularnym dziś szyldem „kosmetyki naturalne”, a zawierających składniki nie mające nic wspólnego z naturą, często o udowodnionej szkodliwości, wręcz rakotwórcze. Uzupełnianie składu takimi dodatkami dotyczy niestety nawet kosmetyków dla dzieci.

http://kosmetykisnysny.blogspot.com/201 ... warzy.html
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez vitaminka » 14 Mar 2013, 19:04

Jak zadbać o skórę twarzy

Aby dobrze dbać o skórę twarzy, warto ją myć dwa razy dziennie, nie stosować mleczka oczyszczającego, i z umiarem wygrzewać się na słońcu zawsze stosując ochronę przed promieniowaniem UV.

Oto kilka zasad, które pomogą zachować gładki i młody wygląd skóry:
nie warto stale dotykać twarzy;
trzeba myć twarz dwa razy dziennie ciepłą wodą i łagodnym preparatem oczyszczająco-nawilżającym;
poleca się stosowanie się nietłustych, lekkich podkładów;

słońce nie jest wrogiem, lecz należy stosować kremy ochronne; promienie słoneczne mogą zmniejszyć ochronne aspekty skóry (np. tłuszczową warstwę ochronną), a intensywne promieniowanie nierzadko wywołuje niepożądane reakcje i pogorsza istniejące już problemy ze skórą;

należy się zdrowo dożywiać, dieta ma bowiem bezpośredni wpływ na wygląd skóry;
Skóra szczególnie potrzebuje takich pierwiastków, jak selen, wapń, magnez, potas, żelazo oraz witamin, w tym: A, C, E, H, P oraz witaminy z grupy B;

trzeba pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody - przyczynia się do dobrego nawilżania wszystkich tkanek, w tym skóry;
na noc rekomenduje się stosowanie odżywczych kremów;

warto regularnie wykonywać peeling twarzy;

szczególnie poleca się kosmetyki odżywcze zawierające: kolagen, elastynę, olejek jojoba, algi, aloes, nienasycone kwasy tłuszczowe, proteiny jedwabiu, olejek z awokado.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 14 Mar 2013, 20:47

Nie do końca się zgodzę. Mleczka oczyszczające ( i śmietanki) powinny być stosowane dla skóry suchej na przykład, bo świetnie ją natłuszczają ;)
Przy cerze naczyniowej i z trądzikiem peelingi są absolutnie NIE wskazane, więc regularne ich wykonywanie może jedynie pogłębić problem.
Co do reszty, okej, jak najbardziej (olej z awokado jest nienasyconym kwasem tłuszczowym :wink: .)
To tak z perspektywy kosmetyczki oczywiście, ale każdy zrobi co zechce. :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez vitaminka » 14 Mar 2013, 22:02

Przepraszam moje miłe Panie, z pośpiechu popełniłam błąd, a mianowicie nie wstawiłam linka do artykułu, który skopiowałam z internetu. Aby to naprawić, wstawiam linka w celu osobistego porównania tekstu, bo może ja coś przeoczyłam.

http://www.uroda.senior.pl/168,0,Jak-za ... 16210.html

Vixi, ja nie jestem kosmetyczką z zawodu i raczej wierzę w dobrą intencję profesjonalnych porad, ale Ty możesz mieć inne zdanie. :serduszka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 14 Mar 2013, 22:18

Wychodzę z założenia, że jeśli mnie czegoś nauczyli w szkole, to to miało jakieś swoje podstawy ( studiuję kosmetologię) :)
Fajnie, że podałaś artykuł. Poczytam.

Edit. Szkoda, że nie podali źródła i nazwiska autora :(
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez dora1000 » 26 Mar 2013, 11:56

Jak miło, że mamy w naszym gronie kosmetyczkę.Vixi a jakie kremy polecasz do twarzy z trądzikiem różowatym?
dora1000
 

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 26 Mar 2013, 12:29

Przede wszystkim polecałabym odpowiednią pielęgnację, unikanie czynników wywołujących i wizytę u dermatologa, bo tak naprawdę w trądziku różowatym można sobie zrobić dużo szkody.
Ciężko jest mi coś powiedzieć bez "zobaczenia" takiej twarzy. Do cer naczyniowych poleca się kremy z wit. c przede wszystkim. Nie podam konkretnej nazwy, bo nie znam wieku, nie wiem jaka konsystencja komuś odpowiada, mogę jedynie podać wytyczne jakich kremów ewentualnie szukać i które lekarz "zatwierdzi".
Do cery z trądzikiem różowatym kremy (najlepiej dermokremy) z:
- wit C, PP, B3
- ruta, kasztanowiec, pokrzywa, dziurawiec, zielona herbata i rumianek - JEŚLI NIE MA UCZULEŃ I INNYCH PRZECIWWSKAZAŃ!
- wapń
U kosmetyczki można wykonywać zabiegi typu galwanizacja, jonoforeza czy sonoforeza z preparatami z wit c, ziołami czy wapniem.. Jeśli nie ma przeciwwskazań również naświetlania lampą Solux - tu konsultacja z dermatologiem jest konieczna.
Oczywiście WSZYSTKIE RODZAJE PEELINGU SĄ ABSOLUTNIE ZAKAZANE! przy nie zagojonych zmianach. Można wykonać gommage czy enzymatyczny do skóry bardzo wrażliwej, ale jeśli dermatolog zezwoli.
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez dora1000 » 30 Mar 2013, 20:54

Vixi dziękuję za odpowiedź. Trądzik różowaty ma mój mąż. Chodzi oczywiście do dermatologa. Od paru miesięcy ma spokój. Pytałam dlatego jakie kremy polecasz. Ja znowu mam cerę naczyniową, ale to już wiesz . Przy cerze naczyniowej nie używać mleczka kosmetycznego? To co dokładnie polecasz , jakie wybrać dobre kremy lecznicze, a co na sińce pod oczami?
Pozdrawiam
dora1000
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uroda i zdrowie - porady

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron