Zdrowa cera, świeży wygląd

Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez vitaminka » 05 Mar 2013, 19:21

.
Oczyszczanie skóry olejami – OCM (Oil Cleansing Method)

Metoda demakijażu i oczyszczania skóry oparta tylko i wyłącznie na olejach. Nie stosujemy w niej żadnych detergentów (żeli, mleczek, płynów micelarnych). Nie jest też wymagane przemywanie skóry tonikiem, ponieważ oleje nie zaburzają naturalnego pH skóry. Właśnie ze względu na tę delikatność jest to metoda często wykorzystywana przez osoby ze schorzeniami skóry, typu trądzik, czy łojotok
Podstawą tej metody jest użycie oleju rycynowego (ang. castor oil), zmieszanego z innymi olejami, w indywidualnie dobranych proporcjach.

Zasada mieszania jest prosta – im skóra bardziej się przetłuszcza, tym więcej oleju rycynowego możemy zastosować. Dzieje się tak dlatego, że olej rycynowy ma dużą zdolność wyłapywania brudu i bakterii, wykazując przy tym powinowactwo do ludzkiego sebum. Oczyszcza więc nasze pory w doskonały sposób! Skóra po jego użyciu staje się miękka, gładka i zdrowsza. Łojotok zostaje znacznie ograniczony. Właśnie ze względu na silne działanie „odtłuszczające” (chemiczna zasada – „podobne rozpuszcza podobne” – [olejek vs. ludzkie sebum]), przy skórze suchej należy zacząć od niewielkich stężeń oleju rycynowego, ok. 10%, a resztę mieszanki wypełnić oliwą z oliwek, bądź olejem ze słodkich migdałów.

Przy skórze tłustej i łojotokowej można używać nawet 70% oleju rycynowego.

W zasadzie, możemy używać dowolnych olejów do mieszanki z olejkiem rycynowym. Wybór powinien być podyktowany korzyściami, jakie chcemy osiągnąć.

Przykładowe oleje:
•olej ze słodkich migdałów – nawilża, łagodzi i odżywia skórę,
•olej z pestek winogron – bogaty w antyoksydanty
•olej jojoba – zbliżony składem do ludzkiego sebum świetnie oczyszcza skórę. Dodatkowo nawilża ja i natłuszcza.
•oliwa z oliwek – zawiera antyoksydanty, doskonale nawilża suchą skórę.
•macerat brzozowy – działa rozjaśniająco na przebarwienia

Efekty stosowania metody OCM są wspaniałe i widoczne juz po pierwszym zastosowaniu! Oto niektóre z nich:
•miękka, gładka skóra,
•bardziej równomierny, zdrowy koloryt,
•mniej widoczne pory,
•usunięcie zanieczyszczeń podskórnych, w tym zaskórników,
•ograniczenie wydzielania sebum i przetłuszczania skóry,
•mocniejsze i ciemniejsze brwi oraz rzęsy,
•mocniejsze paznokcie, oraz nawilżone skórki wokół nich,
•miękkie, jędrne usta, bez suchych skórek.

http://www.wizazonline.pl/ocm/

Jak widzicie, naprawdę warto spróbować! :ladybug7
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 10:21

Myślę że się przyda nie wiem czy to dobre miejsce



Tonik octowo - ziołowy

Na bazie octu jabłkowego, który zrobiłam jesienią ubiegłego roku, wykonałam doskonały ocet ziołowy do twarzy. Za sprawą użytych ziół jest przeznaczony do cery naczynkowej. Sprawdza się znakomicie w pielęgnacji tego typu nadwrażliwej cery: rozjaśnia, lekko obkurcza naczynka, wygładza, napina.
Ma wspaniały zapach świeżych jabłek a dodatek ziół nadaje mu smak goryczki. Przez zapach jabłek przebija się, za sprawa ziół, lekki zapach cynamonu i całość daje wrażenie zapachu szarlotki, jednak z przeważająca nutą zapachu jabłek.
Tonik octowy do cery z problemami naczynkowymi
Do szklanego, wyparzonego słoja wsypać po 1 łyżce następujących ziół (suchych):
koszyczek arniki
kwiat nagietka
1/2 łyżki liści podbiału

Zioła zalać dojrzałym octem jabłkowym własnego wyrobu, zamknąć przykrywką. Zioła powinny macerować się w occie w cieple i w cieniu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie maceratu w papierowej grubej torebce, co oprócz zacienienia daje też możliwość dokładnego opisu zawartości słoika bez dodatkowych naklejek.
Tak przygotowane zioła macerujemy w occie przez 2-3 tygodnie. Jest to minimalny czas na przejście składników ziół do octu. Jeśli macerat przetrzymamy dłużej to będzie on miał większą moc.
Po uzyskaniu ziołowego octu zlewamy go do butelki z ciemnego szkła i przechowujemy w temperaturze pokojowej. Octy nie lubią słońca wiec i ten ocet przechowujmy w ciemnym - najlepiej w szafce kuchennej lub łazienkowej.

Na bazie tego octu ziołowego przygotowujemy sobie, na bieżąco, tonik octowo ziołowy. W tym celu rozcieńczamy ocet dobrej jakości wodą źródlaną w proporcji 1łyżka octu na pół szklanki wody.
Tonikiem przemywamy skórę twarzy rano i wieczorem. Przy dużych problemach naczynkowych można zastosować kompres z toniku: namaczamy płatek kosmetyczny w toniku i robimy okład na wrażliwe miejsca np. policzki. Kompres trzymamy przez 10 minut.

Co prawda teraz nie jest najlepszy czas na kuracje obkurczające i pojaśniające cerę (najlepsza jest jesień i wczesna wiosna) ale kto unika słońca może taki tonik zastosować.
http://klara27-klara.blogspot.com/2012/ ... ctowy.html
.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 11 Mar 2013, 18:46

A ja dodam od siebie opis olejów (NNKT) stosowanych w kosmetykach naturalnych i nie tylko. Może się komuś przyda. :
Arganowy -bogaty w witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowe, odpowiedni do pielęgnacji skóry problematycznej i trądzikowej, ale również wskazany przy cerze suchej, wrażliwej i alergicznej.Olej ten wygładza i napina skórę dojrzałą i działa antyseptycznie na skórę tłustą i trądzikową. Można go więc stosować bez względu na wiek i stan skóry.
Awokado - jeden z najcenniejszych olejów kosmetycznych ze względu na dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin A, B, D, E, lecytyny, awokadyny, skwalenu. Doskonale wnika w skórę, działa na nią łagodząco i regenerująco.
Arbuz (pestki) - pomimo dużej zawartości NNKT olej z pestek arbuza jest bardzo lekki i delikatny. Dogłębnie odżywia, nawilża, łagodzi podrażnienia i może być stosowany przez osoby o różnych typach cery, a nawet do pielęgnacji delikatnej dziecięcej skóry. Olej z pestek arbuza nie tylko odżywia skórę, ale przywraca blask i piękny wygląd suchym i łamliwym włosom.
Bawełna - zawiera bardzo dużo NNKT co sprawia, że chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przyspiesza jej regenerację. To również antidotum na różnego rodzaju spierzchnięcia i zrogowacenia. Jest jednym z najlepszych środków do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej. Poza tym olej bawełniany doskonale odżywia i nawilża naskórek.
Brzoskwinia - bardzo delikatny, zawierający dużą ilość witaminy E, idealny do delikatnej skóry.
Babassu - wytłaczany z nasion palmy babassu. Stabilny, o dużym powinowactwie do naskórka, temperaturze topnienia zbliżonej do temperatury ciała. Doskonale się wchłania, zmiękcza naskórek i wzmacnia bariery skórne chroniące głębsze warstwy przed utratą wilgoci.
Czarnuszka siewna (kmin czarny) (Nigella Sativa) - zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas linolowy, kwas olejowy, kwas alfa-linolenowy, olejek eteryczny, witaminę E. Polecany przy leczeniu alergii, zapaleń skórnych, trądziku i grzybic, hamuje rozwój zapaleń.
Dynia (Cucurbita Pepo) - zawiera kwas linolowy i olejowy, witaminy: A, C i D, bogaty w beta-karoten, potas, selen i cynk, kwas palmitynowy. Odpowiedni dla skóry dojrzałej, wymagającej, wygładza zmarszczki, jest również stosowany przeciwko rozstępom oraz jako maseczka do włosów.
Dzika Róży (Rosa Canina) – jest olejem schnącym, mimo to jest polecany dla skóry wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz ze skłonnością do pękających naczynek, pomaga przy leczeniu trądziku, łuszczyc. Wygładza zmarszczki oraz małe blizny, łagodzi podrażnienia, ma działanie przeciwzapalne, ochronne i regenerujące dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego i kwasu alfa-linolenowego, witaminy A. Dzika róża jest bogata w witaminę C, karotenoidy, flawonoidy, garbniki i witaminy z grypu B. Trudno dostać nierafinowany olej z dzikiej róży, ze względu na krótki termin przydatności oleju (ok. 8-10 tygodni). Najcenniejszy olej z dzikiej róży (Rosa Mosqueta) pochodzi z Chile.
Drzewo herbaciane - charakteryzuje się niezwykle skutecznym działaniem przeciwbakteryjnym. Zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, ułatwia gojenie się ran. Polecany do pielęgnacji skóry trądzikowej. Łagodzi podrażnienia. Stosować go można bezpośrednio na skórę. Zamknięty w dekstrynach jest bardziej trwały i skuteczny.
Jojoba (Simondsia Chinensis/Buxus Chinensis)- pozyskiwany z nasion amerykańskiej rośliny stepowej, służącej od stuleci Indianom jako środek leczniczy; nie jest to tłusty olej, lecz płynny wosk (przechowywany w chłodzie tężeje), ma przyjemny zapach, nie jełczeje, nie jest lepki, posiada dużo witamin, nadaje skórze miękkość i elastyczność, reguluje wydzielanie sebum, doskonale nadaje się do pielęgnacji nie tylko skóry tłustej i trądzikowej, ale również normalnej i suchej. Zawiera skwalen (składnik naturalnego płaszcza tłuszczowego skóry), palmitynami cetylu, który działa natłuszczająco i odżywczo oraz witaminę F. Zapobiega pojawianiu się rozstępów, dodany do innego oleju przedłuża jego trwałość.
Krokosz (Carthamus Tinctorius) – nazywany również saflorowym, bogaty w witaminy E i A oraz kwas linolowy. Szczególnie polecany dla skóry tłustej z trądzikiem, mieszanej oraz skłonnej do stanów zapalnych. Źródła naukowe nie podają informacji jakoby olej ten wykazywał działanie likwidujące zbędne owłosienie.
Matłosz (Shea butter) (Butyrospermum Parkii) - tłuszcz roślinny otrzymywany z jąder owoców afrykańskiego drzewa orzechowego; składa się w 70% z pewnego rodzaju żywicy, jest dość trwały; pełni rolę stabilizatora w kremach, spełniając jednocześnie zadania ochronne, pielęgnacyjne i kojące. Zawiera naturalną alantoinę, witaminy A i E. Jest pomocny przy dermatozach, trądziku, łuszczycach, nadaje skórze jedwabistą gładkość, polecany do pielęgnacji łamliwych włosów.
Makadamia - olej wyciskany z orzechów zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz fitosterole i lecytynę. Hamuje starzenie się skóry chroniąc lipidy ścian komórkowych przed działaniem wolnych rodników. Daje niezwykle aksamitne odczucie na skórze.
Migdałowy (Prunus Dulcis) - wytłaczany ze słodkich migdałów, bezwonny i bez smaku; działa łagodząco i pielęgnująco na każdy typ cery; jest dość trwały. Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry dziecka. Znajdziesz go w dostępnych w Polsce kosmetykach naturalnych dla dzieci firmy Hipp.
Morela (nasiona) (Prunus Armeniaca) - tłoczony z pestek moreli, wartościowy olej, podobny do migdałowego, polecany do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, mieszanej, szorstkiej i popękanej. Doskonale nawilża skórę, jest ceniony w pielęgnacji skóry dziecka.
Ogórecznik lekarski (Borago Officinalis, Oleum Boraginis) – zawiera wartościowy kwas gammalinolenowy, flawonoidy, garbniki, śluz, kwasy organiczne (askorbinowy, jabłkowy, cytrynowy), sole mineralne (m.in. krzemionkę), witaminę C, magnez, potas, alantoinę. Stosowany do skóry suchej, wrażliwej, popękanej i łuszczącej się. Doskonale odżywia, nawilża i regeneruje. Po otwarciu należy go przeczowywać ok. 10-12 tygodni.
Oliwki (Olea Europaea) - zawiera liczne istotne dla organizmu kwasy tłuszczowe, polecany dla skóry suchej, źle ukrwionej. Stosowany jako maseczka do włosów oraz jako środek do pielęgnacji paznokci. Ma długi okres przechowywania, około 9-10 miesięcy.
Orzechy włoskie - wytłaczany z nasion pestkowca orzecha włoskiego(juglans regia), barwy jasnożółtej. Zawiera kwas linolenowy(5-15%), kwas linolowy(51-58%), kwas oleinowy(14-28%), nasyconych kwasow tłuszczowych(8-16%), bogaty w witaminy: A, B i E. Działa przeciwzapalnie, normalizująco, kojąco, przeciwstarzeniowo. Przeznaczony do skóry dojrzałej i wrażliwej.
Orzechy brazylijskie - wytłaczany z orzechów orzesznicy wyniosłej(bartholletia excelsa). Zawiera kwas oleinowy(51%). Działa ochronnie na skórę suchą i zapobiega utracie wilgoci ze skóry.
Palmowy - wytłaczany z owocni palmy olejowej(elaeis guineensis), barwy pomarańczowej o fiołkowym zapachu. Zawiera kwas palmitynowy(44%), kwas oleinowy(39%), karotenoidy i witaminę E i A. Działa stymulująco, normalizująco, kojąco, przeciwzapalnie i ochronnie. Stosowany do produkcji kremów odżywczych, kosmetyków ochronnych, luksusowych mydeł.
Palmowy z nasion - wytłaczany z nasion palmy olejowej (elaeis guineensis). Podobnie jak olej kokosowy zawiera znaczne ilości kwasu laurynowego i mirystynowego. Stosowany do produkcji mydeł oraz innych SPC(środki powierzchniowo czynne).
Pszenica - otrzymywany z nasion pszenicy zwyczajnej(triticum vulgare), barwy miodowej. Łatwo wnika w skórę, regeneruje ją i odżywia. Poleany do wszystkich typów skóry szczególnie do suchej i dojrzałej. Polecany przy łuszczycy, egzemie, spłyca rozstępy i blizny. Zawiera antyoksydanty czyli chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się.
Z kiełków pszenicy – naturalny olej roślinny, charakteryzujący się szczególnie wysoką zawartością witaminy E, nienasyconych kwasów tłuszczowych, cennych lecytyn.
Rycynowy (Ricinus Communis - Castor Oil) – olej z nasion tropikalnego krzewu wilczomlecza, rozpuszczalny w alkoholu; stosowany do pielęgnacji rzęs, brwi i suchych, rozszczepiających się włosów, jak również do wytwarzania pomadek do ust. Lekko przyciemnia włosy.
Rokitnikowy -pozyskiwany z nasion rokitnika zwyczajnego(hippohoe rhamnoides) gęsta, czerwono pomarańczowa ciecz o charakterystycznym smaku i zapachu, o właściwościach witaminy F, gdyż zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe i jest zbliżony do oleju słonecznikowego i lnianego. Ma właściwości promieniochronne, antyoksydacyjne, kojące, przeciwzapalne. Polecany przy odmrożeniach, ranach, oparzeniach, odleżynach, egzemach i toczniu skóry. Stosowany w kosmetykach regenerujących naskórek, przeciwstarzeniowych, przeciwsłonecznych i posłonecznych.
Róża muszkatułowa - pozyskiwany z diko rosnącej róży muszkatułowej(rosa mosqueta). Zawiera kwas oleinowy(15-20%), linolowy(40-50%), linolenowy(30-35%), karotenoidy, flawonoidy, witaminę C, kwas retinowy(wit.A), witaminę E. Stosowany do nawilżania skóry suchej, odwodnionej. Wygładza blizny pooperacyjne, potrądzikowe, poparzeniowe. Powoduje regenerację tkanek i likwidację przebarwień. Stosowany w kosmetykach przeciwstarzeniowych, w preparatach do cery suchej i cierpiącej na egzemę, w preparatach likwidujących zmainy hiperpigmentacyjne.
Ryżowy - wytłaczany lub ekstrahowany z pękniętych łusek ryżu(oryza sativa). Zawiera kwas oleinowy(38%), linolowy(40%), estry kwasu erukowego, gamma-oryzanol, skwalen, kwas fosforowy, estry wyższych alkoholi i kwasów tłuszczowych, bardzo duże ilości witaminy E i tokotrienoli. Duże stężenie witaminy E zapewnia ochronę lipidom naskórka. Oryzanol chroni równowagę skóry, przyspiesza podziały komórkowe, powstrzymuje procesy starzenia i łagodzi objawy klimakterium(działa jak hormon wytwarzany przez jajniki). Jest silnym antyoksydantem i filtrem UV.
Sasankowy - pozyskiwany z nasion kamelii małej(camelia sasanqua). Olej jasnożółty. Zawiera kwas oleinowy(88,5%), który jest ważnym antyoksydantem. Olej tworzy na skórze delikatną powłoczkę, chroniącą przed wysuszeniem naskórka i skóry właściwej. Ze względu na to, że nie pozostawia uczucia tłustości na skórze stosowany jest w kosmetykch do pielęgnacji twarzy.
Sezamowy - wytłaczany na zimno z nasion sezamu (sesamum indicum). Zawiera 14% nasycone kwasy tłuszczowe(14%), kwas olejowy(41-43%), 41-43% kwas linolowy(41-43%), kwas palmitynowy(9-10%), kwas stearynowy(5-6%), kwas linolenowy(0,5%). Przeznaczonych dla skóry suchej, mieszanej, dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. Używany także w kosmetykach przeciwsłonecznych (posiada naturalny faktor ochronny przed słońcem ok. 3-4), w preparatach do pielęgnacji suchych włosów i suchej skóry głowy. Reguluje pracę gruczołów łojowych, działa oczyszczająco, odtruwająco i rozgrzewająco.
Słonecznikowy - otrzymywany z nasion słonecznika(helianthus annuus) poprzez wytłaczanie na zimno. Zawiera kwas linolowy(63%), woski, fosfolipidy(lecytyna), karoteny, witaminę E. Wzmacnia bariery naskórkowe, doskonale zmiękcza i wygładza skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące. Jest jednym z niewielu olejów roślinnych, które nie powodują twprzenia zaskórników(comedo).
Sojowy (Glycine Soja) - olej uzyskiwany z nasion soi, zawiera duże ilości lecytyny i witaminy E, nadaje się, więc do wytwarzania kremów i olejków kąpielowych. Polecany głównie dla cery tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej, bardzo dobrze się wchłania. Często spotykany jako baza w naturalnych kosmetykach.
Wiesiołek (Oenothera Biennis) - olej z nasion wiesiołka zawiera szczególnie dużo ważnych dla organizmu kwasów tłuszczowych; przeciwdziała zmęczeniu i starzeniu się skóry. Reguluje wilgotność, pracę gruczołów łojowych, poprawia elastyczność skóry. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek.
Śliwkowy - tłoczony z suszonych owoców śliwki domowej(prunus domestica). Zawiera kwas linolowy(70%), beta-sitosterol(85%), delta5-awensterol(7%), duża ilość tokoferoli(głównie gamma). Bardzo szybko penetruje naskórek, nie pozostawia uczucia tłustości, jest silnym antyoksydantem. W kosmetykach stosowany w stężeniu 5%.
Tamanu (olej Kamani) - pozyskiwany z wysuszonych nasion owoców drzewa ati(calophyllum inophyllum taitense). Zawiera kwas olejowy(ok. 49%), linolowy(ok. 21%), palmitynowy (ok. 14%), stearynowy(ok. 12-13%), linolenowy(ok. 0,28%). Olej Kamani wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwreumatyczne, pobudzające regenerację tkanek. Zalecany do leczenia chorób włosów i skóry owłosionej (łupież, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, łysienie).
Winogron (Vitis Vinifera) - olej wytłaczany z nasion winogron, o wysokiej zawartości ważnych dla organizmu kwasów linolowych. Polecany do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej. Ma działanie tonizujące, przeciwdziała powstawaniu zaskórników, szybko się wchłania.
Żmijowiec - pozyskiwany z nasion żmijowca zwyczajnego(echium vulgare), żółty o delikatnym zapachu. Najważniejsze kwasy to: linolenowy(37%), kwas gamma-linolenowy(11%) i stearydonowy(14%). Olej łagodzi stany zapalne wywołane promieniami UV, napromieniowaniem podczas raditerapii. Stosowany w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, wygładzających cerę wrażliwą i suchą, nawilżających. Łagodzi objawy psorasis i egzemy.
Żurawina błotna (nasiona)(oxycoccus palustris) - bogaty w tokotrienole o udowodnionych silnych właściwościach antyoksydacyjnych i promieniochronnych. Stosowany w kosmetykach przeciwstarzeniowych, nawilżających, chroniących przed zanieczyszczeniem środowiska



Za wszelkie literówki i błędy ortograficzne przepraszam. :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Lenka » 11 Mar 2013, 22:47

a ja bardzo lubię sobie czasem zrobić taki peeling do twarzy, na dłoni mieszam żel myjący do twarzy z niewielką ilością zmielonej kawy naturalnej efekt super i skóra jak nowa,
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 12 Mar 2013, 10:53

Lenka a jaką masz skórę? Bo z zasady peelingi naturalne na bazie właśnie kawy, orzechów i innych (sól i cukier) są niewskazane do peelingu twarzy, bo są za ostre ( do ciała jak najbardziej). Przy cerze tłustej jeszcze okej, ale żebyś sobie nie zrobiła cery naczyniowej, lub za bardzo nie zjechała naskórka, bo potem mogą być problemy z mieszkami włosowymi ( może to doprowadzić do TRĄDZIKU!) albo żeby nie było tak, że wyjdziesz na słońce i bach, piękna opalenizna a za dwa lata kupa zmarszczek :). I jeszcze jedna rada. Zamiast żelu myjącego, zrób taki peeling ( jeśli się już przy nim upierasz) z maseczką do twarzy np. nawilżającą zamiast z żelem. Żel wysusza w te czy wewtę a maseczka ma wartości odżywcze, które pod wpływem ścierania naskórka dotrą do głębokich warstw skóry i lepiej ją odżywią. :D
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez dora1000 » 12 Mar 2013, 15:40

Ja mam cerę naczynkową. Nie łatwa jest pielęgnacja takiej skóry.Trzeba uważac na słońce, zimę i przede wszystkim zabezpieczać twarz filtrami. :gwiazdka9
dora1000
 

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez basia46 » 12 Mar 2013, 15:48

Dorota miałam na początku problem z twarzą nie wiem czy nie po sterydach choć na twarz ich nie dawałam
wychodząc na słonce paliło niemiłosiernie
stan zapalny był tak silny że chodziłam z wodą w torebce żeby chłodzić twarz
żadne filtry nie pomagały podrażniały jeszcze bardziej
pomogłam sobie ziołami i maścią rumiankową po wchłonięciu cynkową
obie na raz nakładane na twarz pozwalały mi na normalne funkcjonowanie
od tamtej pory nie mam problemów z twarzą,nawet jak ogólnie jest stan zapalny w organizmie i sypie
czasem wyskoczy jakaś plamka łuszczycowa
to ją tylko nawilżam maścią ochronną z wit A
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 12 Mar 2013, 15:49

O tak. Bardzo trudna do pielęgnacji. :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez dora1000 » 12 Mar 2013, 15:54

Trzeba brać napewno Rutinoscorbin. Obiecuje sobie co roku, że skorzystam z lasera, ale zawsze mam inne wydatki :wink:
dora1000
 

Re: Zdrowa cera, świeży wygląd

Postprzez Viximenne » 12 Mar 2013, 17:53

Do cery naczyniowej wszystkie preparaty z witaminą C są dobre. Do tego można w salonie kosmetycznym poddać się zabiegowi sonoforezy ( z ziół typu krwawnik na przykład ) lub jonoforezy ( z preparatem z witaminą C). Nie zlikwiduje pajączków, ale będą mniej widoczne :) a takie zabiegi nie są drogie. No i wiadomo, że trzeba unikać rozgrzewania twarzy, mocnych peelingów, nie jeść ostrych potraw. :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Następna

Wróć do Uroda i zdrowie - porady

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron