schodzaca skora

schodzaca skora

Postprzez Szater » 07 Kwi 2014, 20:44

Kochani od 6tyg jestem w gipsie,lewa kostak od palców az pod kolano.Problem mam ze zchodzaca skórą na zdrowej stopie,schodzi całymi płatami,to co dzieje sie pod gipsem...nawet nie chce myslec,narazie nie zaglądam bo do srody jeszcze gips(dwa dni) ale z tego co podgladnął mój mąz porobiły sie tam pęcherze które popękały.Musze szybko poszukac sprawdzonego sposobu na zapanowanie nad sytuacja....ktos ma pomysł? zdrową nogą smaruje intensywnie i medidermem i wszelakimi balsamami nawilzajacymi ale efektów nie ma :(
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: schodzaca skora

Postprzez artsus » 08 Kwi 2014, 12:30

Coś mi się wydaje że to odparzenia, ale lepiej aby to obejrzał lekarz.
Mi jak schodziła skóra, też płatami to do łagodzenia używałem maści nagietkowej, pomogła mi bardzo i złagodziła przykre dolegliwości. Przed smarowaniem zawsze myję się szarym mydłem. Dobrze oczyszcza skórę i lekko podsusza, jeżeli ze zmian się sączy.
Mediderm to w zasadzie wazelina i składniki nawilżające, niema właściwości leczniczych.

Dokładnie takiej używałem, bo maści maja rożne składy.
Załączniki
nagietkowa.png
MAŚĆ NAGIETKOWA | Elissa
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: schodzaca skora

Postprzez Szater » 08 Kwi 2014, 12:58

Pewnie pod gipsem to odparzenia beda ale na tej nodze zdrowej na dłoniach to chyba raczej przeciążenie jakies. Na dłoniach w miejscach ucisku-opieram sie o kule i na stopie -podeszwa to naprawde silnie zrogowaciała a i płaty schodza :( stosowałam już duzo rozmaitosci...mam nadzieje że jutro jak sciągną mi gips i nareszcie zrobie sobie kapiel solna,potem ziołowa moze jakos wróce do normy :?
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: schodzaca skora

Postprzez artsus » 08 Kwi 2014, 13:07

Krysiu ciężko zdiagnozować chorobę nie widząc jej i nie mając wykształcenia w danej specjalności, więc można tylko przypuszczać i nie zawsze to wychodzi na dobre.
Ale szare mydło i maść nagietkowa pomaga na wszelkie uszkodzenia i problemy skóry włącznie z odparzeniami.
Są też dobre balsamy na odparzenia skóry dla dzieci, u mnie takie mazidełka dobrze się sprawdzają.
Gdy taki stan chorobowy utrzymuje się dłużej, to z cała odpowiedzialnością radzę wizytę u specjalisty.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: schodzaca skora

Postprzez marynarz » 08 Kwi 2014, 17:50

Dzień Dobry Szater. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. :gwiazdka7 Marynarz
marynarz
 

Re: schodzaca skora

Postprzez Szater » 09 Kwi 2014, 08:00

Wiem,wiem Arturku...sama to zalecam wszystkim :wink: zdecydowanie sa to kłopoty przejsciowe,podobno jak stabilizacja wróci do normy to i skóra zacznie lepiej funkcjonowac.A pod gipsem to zdecydowanie odparzenia i to naprawde ....duze. :(

marynarzu dziekuje bardzo ,pozdrawiam i sciskam w pasie. :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: schodzaca skora

Postprzez artsus » 09 Kwi 2014, 11:21

Odparzenie pod gipsem to trochę dziwna sprawa, folią ci zawinęli? są specjalne podkłady przed zakładaniem bandaży gipsowych.
Moja kuzynka miała nogę w gipsie i widziałem jak to zakładali, gipsiarz mówił co robi i jakie środki stosuje.
Pozdrowienia i szybkiego powrotu do zdrowia Krysiu. :calus
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: schodzaca skora

Postprzez Szater » 09 Kwi 2014, 18:43

no powiem ci jest tragedia,sam lekarz za głowe sie złapał co oni mi ze stopa zrobili...mejsca pokryte łuszczyca to chyba nozem bede sciagac.rehabilitacji mi lekarz nie zlecił bo....i tak nie ma juz do konca roku wolnych terminów :shock: kazał gar kupic do gotowania słoików i noge w nim moczyc az sie usprawni :| no mówie ci parodia...po całosci parodia...za zyczenia dziekuje :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Uroda i zdrowie - porady

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron