Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Tutaj będziemy umieszczać wszystkie ważne ogłoszenia i informacje.

Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez artsus » 06 Kwi 2012, 17:42

Witam wszystkich, zostaliśmy poproszeni o zamieszczenie tej informacji na naszym forum przez szefa Forum Psoriasis, oraz włączenie się do akcji którą zaproponował użytkownik Pawełek z forum łuszczyca.org.pl. Cytat postu i zdjęcia są autorstwa użytkownika Pawełek.
Opaski można zamówić na tej stronie - http://silikonki.pl/

Postanowiłem w pewien sposób uświadomić moje otoczenie z problemem łuszczycy. Szczegóły w załącznikach. Myślę, że jest to dobry sposób aby dotrzeć do innych w ten oto sposób. Co o tym sądzicie? Szczegóły w załącznikach.
Załączniki
DSC02305.JPG
DSC02304.JPG
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez henia » 06 Kwi 2012, 19:53

Pięknie dziękuję za umieszczenie info o opaskach :buzka

Jestem gorącą zwolenniczką pomysłu i samej akcji. Dlatego może kilka słów dopowiedzenia: oczywiście każdy może sobie taką opaskę zamówić, pod podanym linkiem ale... to nie o to chodzi. Użytkownicy forum Psoriasis, po przeprowadzonej tam ankiecie wypowiedzieli się co do koloru opasek-koloru, który byłby zarezerwowany tylko dla nas, łuszczyków. Ale do takiego kroku potrzebna jest przychylność wszystkich chorych czy też Stowarzyszeń nas reprezentujących.
Całość tematu tu http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... topic=6976

Mam wielką nadzieję, że przy okazji opasek uda się to, co dotychczas było naszą piętą achillesową...jedność. Bardzo proszę zerknijcie na podany link, nie stójcie obok. Nawet jeżeli na dziś, nie macie siły czy odwagi, taka opaskę założyć :ladybug3
henia
 

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez kaska69 » 07 Kwi 2012, 19:39

jestem za, uważam to za super pomysł, tylko zeby napis był widoczny
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez Gosiaczek68 » 07 Kwi 2012, 19:45

Zgadzam sie z Henią

W jedności siła - i niech sie stanie słowo :gwiazdka4
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez slawko76 » 09 Kwi 2012, 09:41

A mnie się ten pomysł nie podoba. Jeśli zaczniemy chodzić z napisami, że nie można się od nas zarazić, to z całą pewnością wszyscy tak właśnie na nas będą patrzeć. Mam się oznakować? Efekt może być z goła inny niż zakładany. Sam nie wiem, ale moje pierwsze wrażenie do tego pomysłu jest nieprzychylne. Może dlatego, że przez 25 lat z łuszczycą jeszcze nie nauczyłem się nią chwalić :D Wyrażam tylko swoją opinię, nie krytykuję nikogo kto jest za tymi opaskami, wręcz przeciwnie, gratuluję odwagi :P
Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez henia » 09 Kwi 2012, 12:26

Witaj Sławeczku świątecznie :buzka
Oczywiście, że tak jak każdy wolny człowiek, masz prawo do swoich opinii, i swojego zdania.

Ja to widzę tak: mam kilkoro znajomych, którzy o mojej ł. wiedzą, bo się z nią nigdy nie kryłam. I im czy też mojemu najbliższemu otoczeniu opaska niczego nowego nie uświadomi. Ale Ci znajomi, też mają swoich znajomych, którzy już niekoniecznie o tej ł. widzą co i jak z nią jest. To ja mam taki pomysł obdarowania tych swoich znajomych takimi opaskami, z prośbą - noście gdzie się da. Odpowiadajcie co i jak. Sporo ich pracuje w szkołach np. Jak myślisz pomoże to nam przełamać te zaklęte kręgi nietolerancji, i braku zrozumienia nas?

Mam jakąś dziwną pewność, że taka akcja, może więcej zrobić "edukacyjnie", niż te wszystkie głośne czy cichsze medialne szumy. Pozytywiści nazywali to pracą u podstaw, i mi się tak zamarzyło, że jak już ten kolorek zostanie w jakiś tam sposób zatwierdzony, i my te opaski założymy, i może zechcą je też założyć nasi bliscy, przyjaciele, znajomi, to będzie nas trochę. Trochę też przy tej okazji dopowiemy o tej naszej chorobie, trochę pokażemy, i może nastanie czas, że już nie będziemy musieli tłumaczyć: "Nie zarazisz się ode mnie, nie zrobię ci krzywdy. Ale też spójrz, to nie jest defekt kosmetyczny, to ciężka choroba autoimmunologiczna, z którą borykam się już tak długo i tak uparcie. Zrozum, i podaj mi dłoń" Ot taki sen starego belfra. Buziaki ,i siły, Tobie i sobie :ladybug3
henia
 

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez Pawel » 09 Kwi 2012, 12:48

Tok rozumowania Sławka może być według mnie bardzo trafny. Wynika to z działania naszego mózgu. Mózg nie widzi słowa "nie", dlatego w myślach może zostać, że łuszczyca zaraża. No i jest to negatywne słowo. Bardzo prosty przykład:

Nie myśl o różowym słoniu!

I co? Pomyśleliście, prawda? Tak działa mózg - najpierw musi o czymś pomyśleć i jeśli jest to negatywne rzecz to następują negatywne emocje, dopiero potem mózg temu zaprzecza.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez slawko76 » 09 Kwi 2012, 14:29

Widzisz Henia, ja Cię doskonale rozumiem i wiem o co Ci chodzi, uświadamianie społeczeństwa jest bardzo ważne i moje gratulacje za to, ze coś robicie w tym kierunku :brawo :D
Ale doskonale to ujął Paweł, właśnie o to mi chodzi :P To by mogło przynieść odwrotny skutek od zamierzonego
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez henia » 10 Kwi 2012, 11:24

slawko76 napisał(a):[...]Ale doskonale to ujął Paweł, właśnie o to mi chodzi To by mogło przynieść odwrotny skutek od zamierzonego

Na takiej zasadzie, to nawet żyć się nie powinno, bo to grozi śmiercią przecież :buzka

Uważam, że każda inicjatywa w kierunku edukacji: nas, jak i społeczeństwa, jest dobra, potrzebna, i to beż żadnych gdybań. Ale to osiągniemy tylko wtedy, kiedy w takich miejscach jak to, nie przeczytam - "ze coś robicie w tym kierunku" a będzie napisane -"ze coś robimy/robię, w tym kierunku" :ladybug3

Paweł tu nie o napis się rozbija, tu chodzi o zatwierdzenie/zarezerwowanie koloru opasek dla łuszczycy/łuszczyków. Sam kolor tych opasek, ma nieść za sobą wiedzę o tej naszej chorobie. Jeśli widzę na ręku opaskę w kolorze różowym, to już niekoniecznie potrzebny mi jest tam jakikolwiek napis. Wiem, że ta osoba wspiera lub sama walczy, z tą odmianą raka.

Ale żeby to nastąpiło, potrzebna jest nasza-wszystkich, aktywność. Tak to widzę ja :D Pozdrawiam poświątecznie :kwiatek10
henia
 

Re: Opaski na rękę "Łuszczycą się nie zarazisz"

Postprzez slawko76 » 10 Kwi 2012, 22:58

I na takiej samej zasadzie chorzy powinni nosić obrączki w kolorze zależnym od dolegliwości :D :D żarcik :D :*

Ja nie jestem przeciwnikiem opasek i nie mówię im nie, na przykład ta opaska w formie zegarka mogłaby być ciekawym rozwiązaniem :D
Ale jeżeli chodzi o napisy jak na powyższych załącznikach, to ja się w coś takiego zaobrączkować nie dam :mrgreen:

Napisałaś coś takiego - <Ale to osiągniemy tylko wtedy, kiedy w takich miejscach jak to, nie przeczytam - "ze coś robicie w tym kierunku" a będzie napisane -"ze coś robimy/robię, w tym kierunku">. Pisząc "coś robicie" miałem na myśli- robicie bardzo dużo :P Ponieważ uważam, że udzielając się na forach, opisując walkę z łuszczycą lub po prostu rozmawiając na ten temat też coś robię :) Może niewiele, ale każda dyskusja prowadzi do jakiś wniosków :P

Pozdrawiam ciepło :P
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Następna

Wróć do Ważne informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron