Sprawy organizacyjne rok 2013

Tutaj będziemy umieszczać wszystkie ważne ogłoszenia i informacje.

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez henia » 29 Mar 2013, 20:04

Proszę nie traktujmy swoich wypowiedzi tu, na zasadzie - sondy czy udowodnienia: kto ma rację? To tylko nasze mysli, spojrzenie czy doświadczenie, i kazdy ma tu prawo powiedziec - co i jak widzi?

Marynarzu, miłeś wiele szcześcia, że trafiłeś tu przez wyszukiwarkę google. Sama trafilam tu, późno, choć w sieci byłam już od jakiegoś czas a z założycielką serwisu łaczą mnie więzy bardzo bliskie. Dlaczego tak? ano dlatego, że wychodziłam z założenia - cóż nowego na temat ł. moge powiedzieć, na jeszcze jednym z for ł.? To co wiem, to co chcę przekazać, już przecież robię, a powtarzanie samo dla siebie - to nie mój styl.

I oto na swoje drodze spotkałam Beatę z jej wizją Stowarzyszenia/Fundacji na rzecz chorych na ł. Zapaliła mnie, nawet bardzo. Na tyle byla to piękna myśl, że znalazłam się tu, ba, ściągneli tu tez inni. Znaleźliśmy swój malutki zakatek, gdzie jak nam jest źle czy dobrze, to wiedzą o tym też nasi cudowni znajomi stąd. Nie mam więc żadnej potrzeby pisać PW, bo jestem pewna, że swoim wpisem tu, dam im tylko znać: jest mi z wami dobrze; czuję się z wami bezpiecznie.
Zupełnie też za bezasadne uważm udzielanie jakichkolwiek porad czy odp. na pytania, dotyczące w szczególności leczenia, na PW, bo to jest po prostu niegrzeczne - takie stawianie siebie w roli wszech- i wszytsko- wiedzacej. Zawsze pomogę, zawsze odpowiem ale na forum - jeżeli już takie miejsce tu jest. I dodam tylko, że to nie jest moje asekranctwo - to jest tylko moja wielka wiedza w temacie - nie wszystko, i nie u wszystkich. Taka praktykę stosuję i do takiego spojrzenia nakłaniam innych. Takie postępowanie uważam po prostu za uczciwe.

Wizja Stow. jakoś tak oddaliła się; zamiast my - coraz cześciej czytam ja; jakoś tak motto: "w gromadzie siła" - wciąz czeka i zostało zastapiona "rękodziełem". Poczekam, może to tylko taki czas? może trzeba przez to przejść? nie wiem? ale wciaz tu jestem. I to nie dla wiedzy, bo to malutkie forum, a dla ludzi - bo jak mawiał jeden z wielkich bardów:
"Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?..."
No i Henia wtedy znowu pakuje swoje tobołki, i znowu rusza w trasę. Bo te spotkania tak bardzo mnie bogacą, tak mi dosadnie udowadniają, ze to inni ludzie sa naszą siłą. Doświadczyłam zamknecia z powodu choroby( nie była to ł.) i wiem czym takie stany sie kończą - rok mi na antydepresantach przeleciał, jak mgnienie.

Dopóki więc zmienie nie ulegnie formuła tego forum czyli nie zostaną polikwidowane działy/tematy "wolne", dotąd będę z nich korzystać - na ile bedę czuła taką potrzebę.

Choć wiele z tego spojrzenia Ewy jest zasadne również - zerkamy na forum przez pryzmat skrótu na str. Serwisu Biedronkowo; i poszukujacy tu po raz pierwszy wiadomościu na temat leczenia, może poczuć się zagubiony. To dlatego miedzy innymi, tak pieknie prosimy zawsze - przywitaj się z nami, przedstaw się, i dalej masz juz z górki, z nami oczywiście :banan0 Uklony i przepraszam za dłużyznę, inaczej jakos mi nie szło :oops:
henia
 

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez Gosiaczek68 » 29 Mar 2013, 22:48

Nabazgrałm długi tekst, ale go wymazałm,bo wyszło masło maślane... nie umiem nazwac tego co czuje i myśle, wiem że jest mi tęskno za wami, wiem że dużo słów padło, może za dużo....wiem że to forum to mój azyl, że jestem tutaj z własnej woli i póki co zamierzam tu być.
Jesteście na mnie skazani

henia napisał(a):Bo te spotkania tak bardzo mnie bogacą, tak mi dosadnie udowadniają, ze to inni ludzie sa naszą siłą

henia napisał(a):Znaleźliśmy swój malutki zakatek, gdzie jak nam jest źle czy dobrze, to wiedzą o tym też nasi cudowni znajomi stąd

Heniu rozcliwiły mnie twoje słowa, przez co nie umiem sklecić porządnego zdania, może jutro składniej będę myślała. :kwiatek10
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez dora1000 » 29 Mar 2013, 23:05

Pamiętam jak dziś słowa gdy związałam się z naszym Biedronkowem usłyszałam " Każdy ma prawo się wypowiedzieć nikt do nikogo nie będzie miał pretensji o odmienne poglądy, nikt z tego powodu nie będzie szykanowany, tu każdy jest równy, nie ma podziałów na lepszych i gorszych" Dlatego chciałam i chce tu być. Poznałam wielu wspaniałych ludzi z którymi bardzo się zaprzyjaźniłam. Dlatego szanujmy swoje zdanie i bądźmy bardziej elastyczni do innych wypowiedzi.
:kwiatek7
dora1000
 

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez henia » 30 Mar 2013, 15:53

To Gosiaczku, że mamy oczęta w mokrym miejscu umiejscowione, to ja już wiedzialam i po I Ciechocinku. I nawet nie napiszę tu "nie rycz mała nie rycz". Piszę rycz, bo jesteśmy tu cały czas uczestnikami/świadkami takiego naszego malutkiego cudu - jednemu małemu "krasnoludkowi" :* schorowanemu jak sto piędziesiąt; udało się pod swoimi skrzydałami zebrać taką cudowną gromadkę ludzi. Rozmawiamy ze sobą, śmiejemy się, czasami popłaczemy ale zawsze razem. Czegóż więcej można chcieć od życia?

Zdarza się, że czasami anioła, można spotkać też i na ziemi :kwiatek7 My już nawet i wypatrywać go za specjalnie nie musimy :banan1

Kiedy pierwszy raz wybierałam się na to swoje Biedronkowanie, to moi znajomi, pukali się w czoło - 11 h drogi do nieznajomych? Dziś już tylko pytają: kiedy i gdzie? jadę. Buziaki, świateczne u mnie już, przesyłam :serduszka
henia
 

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez basia46 » 31 Mar 2013, 13:33

BT37 napisał(a):Jeżeli chcecie termin sierpniowy to proszę w ciągu najbliższych trzech dni się zadeklarować. Muszę bowiem załatwić wszelkie szczegóły. Mi termin sierpniowy absolutnie nie odpowiada, tym bardziej, że na sierpień planowana była pielgrzymka do Częstochowy. Proszę więc o zadeklarowanie się, muszę bowiem pozałatwiać wszelkie sprawy związane z noclegami tak żebyście potem nie mieli żadnych problemów. Mnie nie będzie nie będę mogła zatem na miejscu dopracować szczegółów.


Tak odnośnie tej pielgrzymki siem wypowiem :serduszka
11 lipca jest pielgrzymka chorych na Jasnej Górze
jest to połączone z Nabożeństwem Lurdzkim tj. błogosławieństwo indywidualne chorych
może by rozważyć ten termin jest mniej ludzi w Częstochowie mniejszy tłok a i ceny pokoi niższe niż w sezonie pielgrzymkowym
tak tylko głośno myślę :wink:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez BT37 » 11 Kwi 2013, 18:41

Basiu, termin lipcowy na pielgrzymkę absolutnie nie wchodzi w grę. W dniach 13 -20 lipca jest planowany zlot w Suwałkach, a więc już samo to dyskredytuję tę datę. Zbyt blisko siebie są te terminy. Niedawno padła propozycja by pielgrzymkę zorganizować na Światowy Dzień Chorych na łuszczycę, czyli koniec pażdziernika. Proszę się wypowiedzieć w tej kwestii.
Drugą sprawą są Suwałki. Wszystkich zainteresowanych noclegiem w Suwałkach proszę o kontakt .
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez martucha180 » 03 Cze 2013, 22:56

Ja tu świeżynka jestem, ale coś Wam poradzę, bo akurat Suwalszczyznę i Litwę mam niemalże pod bokiem.
Jeśli już wybieracie się na Litwę, to bardzo blisko granicy są Druskienniki - największa i najlepsza miejscowość uzdrowiskowa w tym kraju. Radzę Wam wybrać się do Aquaparku na cały dzień - do 4 h pobytu płaciło się za każdą godzinę, powyżej 4 h stawka była jedna. W pakiecie były jakieś 2 sauny, zjeżdżalnie, ale osobiście polecam 15 minut skakania na kołach wśród fal wywoływanych przez olbrzymią piłkę. Dodatkowo można było wykupić rozszerzony pakiet - różne sauny. Aquapark jest w hotelu, więc można dodatkowo udać się na zabiegi do spa. Wilno tez jest ok, ale warto również zobaczyc Troki - mały Malbork na wyspie.
Poza tym warto pojeździć po Suwalszczyźnie i podziwiać przepiękne krajobrazy polodowcowe, zwłaszcza miejsca, gdzie nagrywano "Pana Tadeusza" i pewien punkt widokowy, którego nazwy nie pamiętam.
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez henia » 03 Cze 2013, 23:32

Rady i owszem jak najbardziej w temacie :brawo Ale proponuje tobołki już zacząć pakować i klepać miejsce noclegowe u Szefowej. Spotkanie wszak na nosie mamy, na tej naszej cudnej suwalszczyźnie. I niemozliwe, żeby Ciebie z nami nie było :banan1
henia
 

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez martucha180 » 07 Cze 2013, 15:22

Możliwe, Suwalszczyznę i Litwę mam zwiedzoną, a nie jeżdżę 2 razy w to samo miejsce, na początku lipca mam inna wycieczkę, a poza tym jestem w trakcie kursowania między lekarzami i szukania dobrego specjalisty...
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Sprawy organizacyjne rok 2013

Postprzez henia » 07 Cze 2013, 18:52

martucha180 napisał(a):Możliwe, Suwalszczyznę i Litwę mam zwiedzoną, a nie jeżdżę 2 razy w to samo miejsce, na początku lipca mam inna wycieczkę, a poza tym jestem w trakcie kursowania między lekarzami i szukania dobrego specjalisty...

Hmmm... nasze spotkania nie są i nigdy nie były li tylko wycieczkowe, acz i tę formę poznawczą, bardzo lubimy. Spotykamy się bo się po prostu bardzo lubimy, i pobycie ze soba wciąż sprawia nam niesamowitą frajdę. Moze kiedys zechcesz tego doświadczyć osobiście w sensie dojrzejesz. Zapraszam :kwiatek6

Tobie cudownych doznań wycieczkowych życzę oczywiście. Co do szukania specjalisty/ów, pewnie moglibyśmy Ci coś podpowiedzieć w temacie ale jak sama mówisz - dwa razy w te same miejsca nie jeździsz :gwiazdka Zatem powodzenia :kwiatek7
henia
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ważne informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron