SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez vitaminka » 06 Mar 2013, 22:33

Właściwości biochemiczne i lecznicze siarki

Spektakularna skuteczność siarki w leczeniu schorzeń reumatycznych znana jest od wieków. Powszechnie znane są sanatoryjne kuracje wodami siarczkowymi, po których pensjonariusze odczuwają znaczącą ulgę w swoich dolegliwościach, gdyż siarka stanowiąc podstawowy budulec tkanki łącznej i kolagenu, z których zbudowane są stawy wpływa na prawidłowy rozwój chrząstek stawowych, ułatwia ich regenerację i sprawne funkcjonowanie. Ponadto siarka posiada właściwości przeciwzapalne dzięki czemu łagodzi dolegliwości bólowe, usprawnia działanie stawów oraz zapobiega ponownemu nawrotowi ich dysfunkcji. Po zażyciu siarki obniża się poziom kwasu moczowego w surowicy, gdyż jest on wydalany z moczem. Ma to kluczowe znaczenie przy poprawie stanu w przypadku dny moczanowej.

Lecznicze właściwości siarki uznane są również przy leczeniu schorzeń skórnych. Dlatego też tym pierwiastkiem zainteresowali się już średniowieczni medycy, którzy dymem ze spalonej siarki okadzali osoby z problemami skórnymi. Dzisiaj wiadomo dlaczego – to jedyny minerał, który potrafi walczyć z bakteryjnymi zakażeniami na ciele. Siarka pozwala również zachować piękną cerę, lśniące włosy a także mocne i zdrowe paznokcie. Jest najlepszym panaceum na trądzik i przetłuszczanie się włosów ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Siarka jest również podstawowym składnikiem keratyny - białka skóry włosów i paznokci oraz kolagenu warunkującego prawidłowy ich stan, wygląd i elastyczność.

Siarka powszechnie znana jest również ze swych właściwości odtruwających. Organem detoksykującym organizm z zanieczyszczeń, toksyn i produktów ubocznych przemiany materii jest wątroba, siarka natomiast pomaga wątrobie w wykonywaniu czynności odtruwania gdyż związki zawierające siarkę mają znaczenie w mechanizmach detoksykacji, a oparta na siarce grupa SH w oddychaniu tkankowym. Związki siarki wchłaniając się mogą też redukować organiczne połączenia i na tej drodze wywierać działanie odtruwające. Ponadto reszta kwasu siarkowego zobojętnia wiele trujących związków, metabolitów, produktów rozkładu białek. Dzieje się tak również dlatego, że prawie 75 % siarki zatrzymywanej w organizmie jest utleniane do siarczanów i wydalane przede wszystkim z moczem. Ponadto część siarczanów wchodzi w połączenia ze związkami organicznymi i w ten sposób przyczynia się do detoksykacji ze związków obcych np. siarczanu nikotyny. Siarka bierze również udział w eliminacji cholesterolu, związków fenolu, sterydów, kwasów żółciowych a poprzez swój udział we wspomaganiu produkcji kwasów żółciowych przyczynia się do prawidłowego trawienia, tak aby w jego procesie powstało jak najmniej produktów ubocznych. Siarkę stosuje się również przy zatruciach metalami ciężkimi, takimi jak Hg, Pb, As, Fe. Połączenia siarczkowe w zetknięciu z nimi dają trudno rozpuszczalne połączenia w ustroju działając odtruwająco.


http://www.sufrin.pl/?akcja=aktu&idm=1& ... =5&pokaz=1
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez Szater » 02 Gru 2013, 16:56

kurcze własnie skonczyłam jesc całe opakowanie tej siarki.Specjalnej poprawy nie widze,może dodatkowo za dużo stresu,przeziębienie,no nie mam pojecia,przyznam że liczyłam na wiecej :? nie mogłam ujażmic odbijania...MASAKRA! ani na czczo ani po jedzeniu ani na noc...odbija sie fatalnie i już :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez Amazonka » 03 Gru 2013, 12:23

ja znam to od innej strony. chemicznej. Zawsze uważano, że łuszczyce leczy się miejscowo redukcyjne. Chemiczne reakcje red-oks. Stąd właśnie opatrunki okluzyjne, z blokadą dopływu tlenu. Kwas pirogaliusowy, cygnolina, dziegieć, to właśnie to.
Typowa sprawa to znana od dawna to maść siarkowa. Siarka ma także odczyn typowo kwasowy.
Siarkę stosowaną wewnętrznie znalazłem w recepcie homeopatycznej którą posiadam. Jako proszek do łykania "sulfur cplx".
Jest to jedna z 8 substancji zażywanych po kolei. Homeopatia to troch inna bajka.
W tej recepcie homeopata zalecił maść "Peru sulfur" oraz "Silicea". Kupuje się to bez recepty a w aptece homeopatycznej.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez henia » 30 Lis 2016, 19:19

Od roku zaczęły się u mnie problemy z kręgosłupem, jestem w trakcie(końcówka) 3- miesięcznej kuracji siarką organiczną - MMS. Jest zdecydowanie lepiej :banan0

Zerknijcie tu:
[...]MSM i ból
MSM to naturalny sposób ograniczenia bólów i zapaleń, bez skutków ubocznych. MSM może dać tak samo dużą albo i większą ulgę, jak niektóre ze zwykłych środków przeciwbólowych. Tyle, że MSM nie działa tak szybko. Poprzez wzbogacenie tkanek organizmu siarką MSM już w ciągu kilku dni uzyskuje się wyczuwalne uśmierzenie bólów oraz przyrost energii.

Konsultując osoby ze zwyrodnieniem stawu kolanowego, po zastosowaniu dawki min. 6 gramów MSM na dobę bardzo szybko ustępuje ból oraz zmniejsza się stan zapalny. Znaczenie ma dawka MSM oraz synergia dodatkowych składników tj. witamina C czy OPC[...]


http://sygnaturazdrowia.pl/suplementy/m ... tu-siarka/
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez dora1000 » 01 Gru 2016, 12:27

Ja, używałam siarki dawno temu, ale mój organizm tego nie tolerował, a u Heni się sprawdził. :P
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18

Re: SIARKA BIOPRZYSWAJALNA

Postprzez Szater » 05 Gru 2016, 16:28

Tak pamietam...ja przy tym skorzystałam :banan1
z tą siarka to najgorsze jest to odbijanie,nijak sie tego pozbyc nie można,czasami robie sobie taka serie chociaż specjalnych efektów nie widze no ale ja jestem konstytucjonalna siarką w homeopatii wiec ona generalnie mnie na wszystko dobrze robi...podobno :wink:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Metody leczenia niekonwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron