Chwalnik

W tym dziale, macie możliwość wypowiedzenia się dosłownie na każdy temat. Wolność słowa i tematu, prosimy jednak przestrzegać ogólnych zasad zachowania obowiązujących na tym forum. Z góry dziękujemy.

Re: Chwalnik

Postprzez henia » 27 Wrz 2012, 19:10

Aktualnie to moje cudo wygląda tak
storczyk1.jpeg

Te zieloności, to wszystko nówki w sensie ten rodzaj storczyka, po przekwitnięciu, usycha i dopiero od korzenia puszcza nowiutkie pędy. Mój jeszcze w warunakch domowych nie kwitł, ale jak wspomniałam, mam go od niedawna, uczymy się dopiero siebie :D

Jak ja bym chciała taki czerwony, bardzo lubię ten kolor. Może gdzieś na takowy w sensie koloru, trafię jeszcze :kwiatek6
henia
 

Re: Chwalnik

Postprzez henia » 04 Gru 2012, 01:05

Antonio, mój będzie kwitł, jednak :banan0
Załączniki
storczyk.JPG
henia
 

Re: Chwalnik

Postprzez vitaminka » 08 Gru 2012, 21:51

No, to pięknie! :brawo
Mój chyba nie ma szans, wyczytałam, że ten rodzaj storczyka powinien mieć chłodną fazę wypoczynku, po przekwitnieniu ok. 6 tygodni, ja mam bardzo ciepłe mieszkanie, to warunki nie dla niego. Młodych pędów ma 7 szt. i dalej nie wiem co z tym robić. :gwiazdka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Chwalnik

Postprzez henia » 09 Gru 2012, 23:41

A u mnie zaczyna się... wiosna, tej zimy :banan0

Image

PS. Antonio, myślę że ten brak kwitnienia Twojego storczyka, to nie problem "ciepłoty" pomieszczenia. Mój przecież odpoczywał latem. Może za mało go "przesuszyłaś"? :serduszka
henia
 

Re: Chwalnik

Postprzez vitaminka » 16 Gru 2012, 21:57

Może tak być. Nigdy nie wiem kiedy skończyć podlewać. Jak to ma wyglądać? Całkiem ma uschnąć? :ladybug6
Teraz wszystkie moje orchidee pogubiły kwiaty, mam ich nie podlewać?
A Twoje są przepiękne :banan0
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Chwalnik

Postprzez henia » 17 Gru 2012, 13:12

U mnie po skończeniu kwitnienia, storczyki mają abstynenckie wakacje. Wszystkie.

Ten rodzaj, co tu nim się chwalę, to usycha na amen. W doniczce ostał mi się ino korzeń. Odpoczął i zaczął puszczać pędy, no to wtedy dostał piciu. Efekt widać :D

Storczyka nie zasuszysz, to nie ma co bać się go utracić, przez brak wody :lol: Storczyków, to się nawet nie powinno podlewać,gdzieś czytałam, tylko raz na jakiś czas, wstawić je z doniczką do wody w sensie pojemnika z wodą, niech się opiją, i finito z chlaniem :banan1
henia
 

Re: Chwalnik

Postprzez Gosiaczek68 » 17 Gru 2012, 14:30

To ja tu z innej beczki, pochwalę sie świątecznie. Moje anielice czekaja na świeta

Image
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Chwalnik

Postprzez kaska69 » 03 Sty 2013, 23:29

Gosiu, dopiero doszłam z czytaniem do tych postów wiec spóżnione ale szczere "jęki " zachwytu......to są cudenka.

przy okazji mam pytanko czy nie masz moze wzorów na hafty krzyzykowe ale wielkosci pocztówek na wielkanoc?
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Chwalnik

Postprzez Gosiaczek68 » 04 Sty 2013, 11:30

W hafcie krzyzykowym mało się specjalizuje, u mnie to raczej szydełko. Mam różne wzory może i sa na krzyzyki polukam i dam znać.
Za "jeki zachwytu" dziekuję, anielice czasochłonne ale piekne i warte poświęcenia mojego czasu. :buzka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Chwalnik

Postprzez kaska69 » 04 Sty 2013, 22:54

piękne to mało powiedziane :banan0 ....
Gosiu, jak znajdziesz jakieś wzory to daj znać, i pięknie dziekuję :kwiatek1
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pogaduchy i ploteczki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron