Pomóż mi

W tym dziale, macie możliwość wypowiedzenia się dosłownie na każdy temat. Wolność słowa i tematu, prosimy jednak przestrzegać ogólnych zasad zachowania obowiązujących na tym forum. Z góry dziękujemy.

Pomóż mi

Postprzez henia » 19 Sty 2013, 13:00

Po remontach mam zatłuszczone panele. Pomóżcie mi je odtłuścić. Potrzebne wszelkie pomysły - ocet, Ludwik, odtłuszczacz taki z Lidla, też nie. Ruszcie tymi swoimi główkami proszę, bo mnie już szlag jaśnisty trafia :evil: :evil: :evil:
henia
 

Re: Pomóż mi

Postprzez vitaminka » 19 Sty 2013, 13:15

Poczytaj sobie co inni piszą, może znajdziesz coś dla siebie :) :)

http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,6444 ... h.html?v=2
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Pomóż mi

Postprzez henia » 19 Sty 2013, 13:28

Ostatni myk, to alkoholem toto potraktować - rady szefowej. Tylko musze zakupić ten denaturat, bo jak bym miała tym "normarnym" lecieć, to chiba by mi serducho pękło w sensie- taka marnacja :shock:

Te wszelkie Sidoluxy już wypróbowałam, nie działają. Mozę jak odtłuszczę, to wtedy ich, bo poprzednio działały, fakt :? Dzięki Antonia :buzka
henia
 

Re: Pomóż mi

Postprzez dosia :) » 19 Sty 2013, 13:49

jak nie ludwik to spróbuj fery a jak nie to tylko specjalistyczne
http://www.profimax.eu.com/dobierz-prod ... 1/subcat:5
dosia :)
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 39
Rejestracja: 27 Lut 2012, 14:38

Re: Pomóż mi

Postprzez Gosiaczek68 » 20 Sty 2013, 00:33

Heniu nie rozumiem, co ci sie stało z panelami jakie zatłuszczenie?????

Kiedys dawno za duzo nałożyłam sidoluxu własnie i wtedy to zmywałam cleanluxem. Środek do xzmywania starych powłok po pastowaniu, ale to chyba nie o to chodzi? Ten środek trzeba na długo pozostawić na zabrudzonej powierzchni a później go zmyć nawet szczotką.
http://www.takczysto.pl/srodki_czystosc ... x_u_500_ml

Czym ty ta podłoge zatłusciłaś, remontów to ci u mnie było dostatek, ale nijak nie moge dopasować sobie do tej tłustości
twoich paneli!!!! :shock:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Pomóż mi

Postprzez henia » 20 Sty 2013, 13:31

Gosiaczek68 napisał(a):[...]Czym ty ta podłoge zatłusciłaś, remontów to ci u mnie było dostatek, ale nijak nie moge dopasować sobie do tej tłustości twoich paneli!!!! :shock:

Gosieńko, ja nie wiem co tam z nimi jest w sensie co było. Na dziś to wygląda tak : uwaga teraz włączam cały swój kunszt w posługiwaniu się słowem pisanym :lol: Panele są ciemne, bardzo. Po ich wytarciu i wyschnięci pozostaje taki nalot szarawy. Połazisz troszkę po takiej podłodze, i ona jest już po prostu w ciapki. Tak jakby pod tym nalotem była tłustawa powłoka. Kumasz?
To nie pierwsze moje panele, także te wszystkie Sidoluxy to mam opanowane perfekt. Tylko tamte podłogi były jasne, a na tym dziadostwie ciemnym, no każdy ślad widać. :evil:
Polecę tym denaturatem i zobaczę jak to będzie się sprawdzać. Nawet mop po wycieraniu tego cholerstwa czyściutki a plamy wyłażą, że hej :evil:
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi :ladybug7
henia
 

Re: Pomóż mi

Postprzez Gosiaczek68 » 20 Sty 2013, 13:44

No chyba kumam :P :shock:

A te panele to nówka sztuka, czy też takie cós sie stało własnie po remontach.
Bo jeżeli nówka to może one maja taka powłokę jakąś zabezpieczajacąi może one nadaja sie do reklamacji.
Mam nowe panele tez ciemne, po remontach założone to i żadnych tłustości ani niczego podobnego nie ma. :banan0

Jest jeszcze taki środek uniwersalny do mycia z firmy F&M ale przecież paneli nie możesz zalać wodą bo wchłonął płyn i się rozejdą. :o

o takie cos mi chodzi
http://www.portalfm.net/plyn_uniwersaln ... t_626.html
http://www.sklepfm.com/for-home-dla-dom ... czacz.html - odtłuszczacz

a tu cały asortyment

ftp://ftp.fmworld.com/katalog_for_home.pdf

ja korzystam z płynu do mycia fug i jestem zadowolona
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Pomóż mi

Postprzez basia46 » 20 Sty 2013, 14:59

Henia sprawdzałaś ocet :gwiazdka :gwiazdka i gorącą wodą a potem płynem do naczyn :)
- żeby wyczyścić panele, drewniane podłogi: 1,5 szklanki octu, 1,5 szklanki ciepłej wody, 20 kropel wybranego olejku eterycznego

ja tak zawsze sprzątam po wszelkich remontach :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Pomóż mi

Postprzez dora1000 » 20 Sty 2013, 20:22

Heniu użyj benzyny ekstracyjnej powinno pomóc. Na koniec kup płyn do naczyń W5 w Lidlu i przetrzyj. Powinno być ok :ladybug8 .
dora1000
 

Re: Pomóż mi

Postprzez Amazonka » 21 Sty 2013, 21:34

Dobrze bierze tłuszcz taki rozpuszczslnik co się nazywa TOLUEN. Znacznie mocniejszy od benzyny.
Bez porównania mocniejszy od spirytusu i denaturatu.
Średnio agresywny, znacznie mniej agresywny niż nitro.
Trzeba sprawdzić, jak panele są lakierowane , czy nie bierze lakieru, czy nie odbarwia.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Pogaduchy i ploteczki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron