Zdrowotel Łeba

W tym dziale, macie możliwość wypowiedzenia się dosłownie na każdy temat. Wolność słowa i tematu, prosimy jednak przestrzegać ogólnych zasad zachowania obowiązujących na tym forum. Z góry dziękujemy.

Zdrowotel Łeba

Postprzez martucha180 » 03 Cze 2013, 22:30

W styczniu br. byłam na 2-tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Zdrowotelu w Łebie, pakiet "Zdrowa skóra". To coś dla nas biedronek.
W pakiecie miałam:
- 3 zabiegi, ja miałam: kąpiele solankowe na zmianę z siarczkowymi, naświetlania UV i 1 zabieg grupowy (np. muzykoterapia, talasoterapia, nordic walking),
- specjalna dieta - dużo surówek, ryb, naturalnych soków, owoców, zero ziemniaków i białego pieczywa (mam rozpiskę w formie tabeli od dietetyczki, co powinno się jeść, a co nie na łuszczycę), porcje olbrzymie, że nie byłam w stanie wszystkiego zjeść, a nawet na tej diecie przytyłam!,
- suplementy diety, czyli herbatki ojca Pio - rano po śniadaniu piłam herbatkę na spalanie, a po kolacji na oczyszczanie.
W razie pytań służę pomocą.
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Zdrowotel Łeba

Postprzez magdzia_dab » 04 Cze 2013, 14:43

Martuniu- Opowiedz coś więcej proszę na temat samych kąpieli w siarce, solance oraz tych naświetlaniach, rozumiem, że to było w cenie pakietu (3 zabiegi dziennie), czy w soboty i niedziele również? Ile trwały te kąpiele (15-20 minut?), czy pakiety kuracyjne są zależne cenowo od wybranej pory roku? Ile wynosi koszt takiej kuracji i jakie efekty są po niej? Rozumiem, ze łuszczyca odpuściła na jakiś czas po tej kuracji i dlatego bardzo proszę o informację jak długo utrzymał się ten efekt zdrowej skóry bez zmian po zakończeniu leczenia? Czy wspomagałaś się jakoś po powrocie do domu, zanim nastąpił nawrót zmian łuszczycowych?
Pozdrawiam serdecznie :ladybug4 :gwiazdka6
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Zdrowotel Łeba

Postprzez martucha180 » 07 Cze 2013, 15:45

Musiałabyś poszukać strony internetowej Zdrowotelu w Łebie. Ceny turnusów zawsze są różne w zależności od pory roku i kalendarza, wakacje są najdroższe, no i jak ktoś chce być sam w pokoju 2-osobowym, to też więcej się płaci. Ceny pakietów zdrowotnych, a są różne, też więcej kosztują. Ja chyba za swój zapłaciłam 350 zł więcej. Ale one mają stałe ceny, to cena podstawowego turnusu jest zmienna.
Zabiegi są zawsze w dni robocze. Kąpiele trwają 15 minut w wielkiej w wannie, ze ja długonoga osóbka miałam jeszcze luz. Fajna jest kąpiel z siarką, bo takiej wielkiej ilości piany to ja w życiu nie miałam :) Naświetlania zależą od karnacji. Zaczyna się od kilku, kilkunastu minut pierwszego dnia turnusu, a potem codziennie ten czas się wydłuża, aż do 4-5 minut. Okularki się zakłada, by chronić oczy przed promieniowaniem, a tak to stajesz lub siadasz przed wielką lampą (jakby postawić górną część solarium) i wystawiasz miejsca z łuszczycą.
Efekt? To u mnie trochę skomplikowana sprawa. Miałam bardzo dużą łuszczycę na obu łydkach, ale każda była inna - na lewej taka czerwona plama, a na prawej wielki strup na 1/3 łydki. Obie zmniejszyły się, wygładziły. Na plecach punktowa łuszczyca zniknęła, a na łokciu zostało niewiele.Efekt utrzymał mi sie około 2 tyg po powrocie, bo... wróciłam do normalnego jedzenia typu białe pieczywo i ziemniaki, mniej surówek (tam miałam nawet po 3 do kolacji czy obiadu), ale w tym samym czasie zaczęły mi sie poważne problemy z kolanem - ciągle puchło, kolejne punkcje, które pomagały na krótki czas. Przybyło mi stresu i siwych włosów, a moja łuszczyca ewidentnie jest wynikiem stresu. Ale... na początku marca łuszczyca mi prawie znikneła z łydek, tylko na prawej nodze zostały takie kropki i 1 kropa, wtedy piłam uczep i stosowałam maść mocznikkową. W ciągu tygodnia jakbym dostała nowe nogi!
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Zdrowotel Łeba

Postprzez magdzia_dab » 07 Cze 2013, 21:10

Dziękuję prześlicznie Martuniu za wyczerpujące informacje :kwiatek8 :gwiazdka6 :ladybug4
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14


Wróć do Pogaduchy i ploteczki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron