Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez artsus » 16 Lut 2013, 18:24

Witam, dziś skończył mi się żel PURI-ICHTILIUM i będąc w aptece po nową porcję przy okazji wyprzedaży zakupiłem w dobrej cenie BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem Do Ciała.
Wypróbuję ten specyfik i napiszę co nieco o tym dermokosmetyku. Jeśli ktoś z Was go używał, to piszcie co o nim sądzicie i jak się u Was sprawdził.

Foto ze sklepu internetowego (sklep.eris.pl) w/w kremu.
Pełny opis producenta http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=791

Image
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez marynarz » 16 Lut 2013, 18:51

Po stosowaniu PURI-ICHTILIUM żelu do mycia ciała i skóry głowy który uważam za genialny produkt , zakupiłem we wrześniu krem pharmaceris BODY-ICHTILIUM kojąco-natłuszczający. Oto moje spostrzeżenia po zużyciu jednego opakowania:
ZALETY:
- łagodzi podrażnienia np. po cygnolinie,
- zapewnia odpowiednią ochronę i nawilżenie zmienionych zmian w moim przypadku min 4 smarowania,
- delikatnie natłuszcza
WADY:
- mało wydajny,
- drogi cena ok 43zł,
- wolno się wchłania łatwo się ściera, np. posmarowane łokcie pod ubraniem
Gdy faktycznie wydłużał czas reemisji na pewno bym go stosował, lecz na chwilę obecną nie przyniósł zadowalających efektów.
:gwiazdka7
marynarz
 

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez artsus » 16 Lut 2013, 21:34

Przed chwilą właśnie otworzyłem magiczne pudełko z kremem. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem dziwną maź w niepokojącym kolorze i jeszcze bardziej o niepokojącym zapachu.
Posmarowałem się no i zobaczymy, faktycznie wolno się wchłania, jest tłusty. Na skórze już tak dziwnie nie pachnie.
Ja zazwyczaj nowymi "wynalazkami" smaruje się na wieczór bo lubię chodzić w koszulce i w spodenkach, więc krem a raczej maść bo taką ma konsystencję nie będzie się wycierał, tylko powoli wchłaniał.
Oto zawartość pudelka, za którą zapłaciłem 35,99zł.
Załączniki
Pharmaceris Krem.jpg
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez kaska69 » 22 Lut 2013, 22:36

Na spotkaniu w Poznaniu otrzymałam od Beatki krem PHARMACERIS kojąco-natłuszczający do ciała oraz płyn do żel do mycia ciała i głowy tej samej firmy za co bardzo dziekuję :kwiatek6

Kolor mnie nie dziwił tak jak Artura, bo stosowałam już rózne mazidła i ten kolor nie jest taki zły - zielonkawy, gęsta tłustawa konsystencja. Przez pierwsze dwa dni po nałozeniu kremu na chore miejsca troche mnie szczypało i robiło sie czerwone. Ale dałam kremowi szanse.....dalej smarowłam, dzis jest piaty dzien jak go używam, i juz nie szczypie i nie podraznia, widocznie moja skóra musi sie przyzwyczaic.
Krem świetnie nawilza ale niestety bardzo długo sie wchłania, ale jak sie wchłonie to bardzo długo siedzi w skórze - widac ze chora skóra jest nawilzona.

Płyn do kapieli juz miałam od Beatki i jest rewelacyjny, nie podraznia mojej skóry, ja go uzywam tez jako szamponu, włosy nie sa tłuste i zmywa dobrze masci z włosów. o płynie do kąpieli już pisałam w innym poście.

o kremie opisze za pare dni jak zobacze jak zachowuje sie dla mojej skóry.

Jeszcze Raz dziekuje za kosmetyki :kwiatek1
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez agata » 23 Lut 2013, 20:36

Niestety nie używałam płynu do mycia ciała tej firmy, natomiast jeżeli chodzi o BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem, to dla mnie zbyt tłusty, przez co nie można używać np. rano przed pójściem do pracy, ponieważ wszystko zostaje na ubraniat. Natomiast stosując wieczorem bardzo słabo się wchłaniał, ale muszę powiedzieć, że odpowiednio natłuszczał.
agata
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 31
Rejestracja: 09 Sty 2013, 12:43

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez kaska69 » 24 Lut 2013, 17:14

Agatko, masz racje to jest jedyny minus tego kremu ze tak długo sie wchłania......ale za to super nawilża :kwiatek0
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez Łaciata90 » 27 Lut 2013, 00:03

Prawda, woń nie należy do przyjemnych... i faktycznie bardzo dobrze nawilża, choć patrząc na konsystencję nie podejrzewałabym go o to. Z racji tego, że jest taki tłusty używam go tylko na noc. Nie szczędząc smaruję głownie tułów, owijam się gazą żeby nie upaćkać wszystkiego dookoła, na to piżama i do spania. Rano podziwiam efekty w postaci niewielkiej łuski. :)
Co ważne, zauważyłam, że po posmarowaniu nie swędzi mnie skóra, jak to zwykle bywa po innych kremach i to jest duży plus. Podobne odczucia mam też w stosunku do żelu z tej serii - również zmniejsza u mnie świąd.
Awatar użytkownika
Łaciata90
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 38
Rejestracja: 22 Paź 2011, 20:50
Miejscowość: Poznań

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez kaska69 » 03 Mar 2013, 22:42

Uzywam krem od dwóch tygodni i musze powiedzieć, ze mam mniej łuski, widać ze chora skóra jest natłuszczona,
używam go na ręce i jak porównuje z nogami to widać bardzo dużą róznice w natłuszczeniu skóry. :gwiazdka9
Jestem bardzo zadowolona z tego kremu. :kwiatek4
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez magdzia_dab » 06 Mar 2013, 22:45

również jestem posiadaczką tego specyfiku i też zadziwił mnie ( a właściwie nawet przeraził ) jego kolor :shock: jednak uczciwie muszę przyznać, że doskonale nawilża ciało, bardzo długo się wchłania, stąd stosuję go co drugi dzień zamiennie z Medidermem plus na noc. Jedyna wada dla mnie.............zapach, by nie rzec inaczej........... :kwiatek8
Ale jestem dzielna i konsekwentna tym razem, odstraszam insekty tym samym :lol:
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Pharmaceris BODY-ICHTILIUM Kojąco-Natłuszczający Krem

Postprzez kaska69 » 13 Mar 2013, 23:23

No niestety nastał ten dzień gdy krem się skończył..... :evil: ..... uwazam ze jest to jeden z lepszych jak nie najlepszy krem na naszym rynku, świetnie natłuszcza, do zapachu przywykłam, i cenę jak na miesiąc używania nawet da się " przegryśc "... ja jestem bardzo zadowolona , i polecam wszystkim :kwiatek4
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Następna

Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości