SQUAMAX emulsja

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

Re: CZĘSTOCHOWA

Postprzez gosia33 » 23 Lip 2013, 15:03

Henia ma rację ten specyfik idealnie działa na popękane pięty. Jeśli chodzi o nawilżanie to u mnie akurat z tym słabo. Moje stópki są okropnie wysuszone więc potrzebuje samej parafiny żeby je odpowiednio nawilżyć. Próbki te przydaja się w kryzysowych sytuacjach , aby nosic je w torebce tak na wszelki wypadek. :gwiazdka7
gosia33
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 74
Rejestracja: 10 Mar 2013, 19:31

Re: CZĘSTOCHOWA

Postprzez Szater » 25 Lip 2013, 16:01

kremik miły ,łatwo sie rozsmarowuje,działanie podobne (u mnie ) jak Pilarix,łuska niezbyt mi dokucza wiec spokojnie :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez henia » 25 Lip 2013, 22:16

Szater napisał(a):[...] łuska niezbyt mi dokucza wiec spokojnie

A u mnie odwrotnie w sensie jak nie posmaruję, to nie pojadę, ot żyzń :lol:
henia
 

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez artsus » 26 Lip 2013, 10:40

Na pozbycie się łuski na głowie i nawilżanie skóry całego ciała szczerze polecam Squamax.
Emulsja jest tak przyjemna w dotyku i nie maże się jak wazelina a natłuszcza z siła wazeliny, że pozostawiam ją na cały dzień. Na noc wsmarowuję jeszcze troszkę i dopiero rano mycie głowy.
Sam go stosuję od kwietnia, głowa trochę swędzi po nałożeniu, ale łuski się pozbyłem.
Znalazłem aptekę w której go zawsze kupuję i nie drogo.

http://www.aptekagemini.pl/lefrosch-squamax-emulsja-na-rogowacenie-skory-200ml.html
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez dora1000 » 26 Lip 2013, 12:19

Ja z tym produktem się nie rozstaje. Mam go zawsze w szafce i jest to mój ulubiony produkt.
dora1000
 

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez artsus » 28 Lip 2013, 20:37

Jeśli się komuś przyda to zamieszam skład i wyjaśnienie poszczególnych składników emulsji Squamax.

INCI / Substancja:

Aqua - woda

Urea - mocznik, hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).

Ethylhexyl Stearate - Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni.

Caprylic/Capric Triglyceride - mieszanina roślinnych kwasów tłuszczowych, zawierająca w sobie najlepsze własności oleju kokosowego i palmowego, które są zestryfikowane z gliceryną. Olej ten polecany jest do skóry wrażliwej, skłonnej do przesuszania. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.

Glyceryl Stearate - Stosowany w kosmetykach jako zmiękczacz. Nie działa szkodliwie, ale może wywoływać podrażnienie .

Decyl Oleate - Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.

Salicylic Acid - kwas salicylowy, konserwant. Ma działanie złuszczające i oczyszczające.

Stearyl Alcohol - Emolient. Tworzy film która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co zmiękcza i wygładza.

Ceteareth-25 - Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji.

Glycerin - humektanty/środki rozpuszczające. Zatrzymuje wodę w skórze, nawilża, daje wrażenie miękkiej skóry.

Sodium PCA - Substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku , dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza skórę.

Diglycerin - humektant, łączy wode w naskórku, wygładza.

Hydrolyzed Wheat Protein - Hydrolizat protein pszenicy.Substancja wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyku - zwiększając jego kleistość, przez co może utrudniać rozsmarowywalność gotowego produktu.

Humektant - zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego oraz krystalizacji przy ujściu butelki.

Sorbitol humektant - Substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy.

Lysina - Emolient, kombinacja naturalnego kokosowego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i kwasu aminowego (oleju roślinnego), daje uczucie gładkości i miękkości.

PCA - Kwas piroglutaminowy. Występuje naturalnie w skórze. Jest jednym ze składników NMF (naturalny czynnik nawilżający). Działa nawilżająco, zapobiega utracie wody.

Allantoin - alantoina, likwiduje podrażnienia i stany zapalne, przyspiesza odnowę tkankową, przyspiesza ziarninowanie uszkodzonej tkanki i ułatwia bliznowacenie, zmiękcza i plastyfikuje warstwę rogową naskórka, pomaga w usuwaniu zrogowaceń.

Lactic Acid - kwas alfahydroksylowy (AHA) kwas mlekowy, substancja złuszczająca, antybakteryjna, przeciwstarzeniowa. Odpowiada za odpowiednie nawilżenie naskórka. Silne działanie nawilżające. Poprawia strukturę i koloryt skóry. Wpływa na produkcję kolagenu, spłyca drobne zmarszczki. Odblokowuje pory, łagodzi przebarwienia.

Ethylparaben - Konserwant, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu.

Magnesium Sulfate - Siarczan magnezu, pełni funkcje stabilizatora w emulsji.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez Lenka » 18 Wrz 2013, 12:11

Może orientujecie się gdzie mogę kupić jednocześnie Squamax i Pilarix, bo już na allegro tego pierwszego nie widzę :(, potrzebuję kupić, a dostawca medyczny na Śląsk na razie jest niedostępny.
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez artsus » 19 Wrz 2013, 10:41

"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez marynarz » 27 Lip 2014, 12:37

Dzień dobry, dzięki uprzejmości Beaty i firmy LEFROSCH podczas spotkania w Toruniu otrzymałem emulsję na rogowacenie skóry Squamax
Produkt znam, bo miałem go okazję już stosować. SQUAMAX emulsja to preparat zawierający łącznie kwas salicylowy i mocznik, przeznaczony do leczenia zaburzeń rogowacenia skóry w przebiegu wielu chorób dermatologicznych np. łuszczycy, łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry w fazie nadmiernego łuszczenia, wyprysku z hyperkeratozą.
Kwas salicylowy 5% zapewnia działanie złuszczające pogrubiałej warstwy rogowej naskórka, mocznik 20% silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka natomiast substancje pomocnicze stabilizują właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry.
MOJA OPINIA: Największą zaletą preparatu jest łatwość stosowania i zmywania, ja podczas stosowania na skórę owłosioną głowy zakładałem na głowę dodatkowo foliowy czepek. Preparat świetnie zmiękcza i złuszcza zmiany na głowie jest rewelacyjny .Ma przyjemny, delikatny zapach minimalnie może wyczuwalny zapach moczniku. Polecam produkt - Marynarz :gwiazdka7
Załączniki
Zdjęcie-0068.jpg
marynarz
 

Re: SQUAMAX emulsja

Postprzez Ewunia » 27 Lip 2014, 16:21

Witam serdecznie na spotkaniu w Toruniu dzięki uprzejmości Beatki oraz firmy LEFROSCH otrzymałam emulsję na rogowacenie skóry Squamax.
Emulscje już znam bo miałam okazję do jej stosowania.

Produkt dla Mnie jest strzałem w 10 , że tak napisze "pokochałam go " od razu. Stosując emulsje regularnie pozbyłam się łuski która wciąż narastała a teraz wystarczy posmarować głowę emulsją SQUAMAX i łuska schodzi . Jest bardzo łatwy w zmywaniu i nie pobraznia skóry głowy co Mnie bardzo cieszy :) Produkt ten zagości u Mnie na dobre dlatego , że jest sprawdzony oraz widzę po Nim bardzo duże efekty :) Pozdrawiam ^^ Buziaki
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron