Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Postprzez magdzia_dab » 21 Kwi 2013, 17:07

Na spotkaniu w Ciechocinku, dzięki nieocenionej Beatce otrzymałam produkt firmy Flos-Lek Emoleum krem nawilżający do skóry suchej, bardzo suchej i atopowej. Dziękuję firmie za wsparcie nas chorych dermokosmetykami, za możliwość testowania na własnej skórze :kwiatek4 . W dniu dzisiejszym rozpoczynam owo testowanie na sobie i będę dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na bieżąco. Umieszczam zdjęcia dermokosmetyku wraz z jego opisem.



Dane z opakowania, opis dermokosmetyku

SERIA : EMOLEUM pielęgnacja skóry suchej, bardzo suchej i atopowej
Pojemność: 75 ml
Krem przynosi ulgę suchej skórze, zapobiega wysuszaniu i łuszczeniu się naskórka. Mocznik oraz kompleks lipidów OMEGA wygładzają i uelastyczniają podrażnioną i wrażliwą skórę. Krem bardzo intensywnie, głęboko i długotrwale nawilża, zmniejsza zaczerwienienia oraz uczucie napięcia i szorstkości. Odbudowuje warstwę lipidową i pozostawia na skórze delikatny film chroniący przed nadmierną utratą wody oraz niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, chlor, wiatr). Krem zalecany jest jako produkt wspomagający terapię problemów dermatologicznych m. in. w przypadku atopowego zapalenia skóry.

Skóra odzyskuje prawidłowe nawilżenie i napięcie, jest zregenerowana, miękka i elastyczna. Krem znacznie łagodzi pieczenie, swędzenie i zaczerwienienia.

Składniki:
Aqua, Urea, Di-C12-13 Alkyl Malate, Glycerin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Ethylhexyl Palmitate, Luffa Cylindrica Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Retinyl Palmitate, PEG-8 , Tocopherol , Ascorbyl Palmitate , Ascorbic Acid , Citric Acid, Disodium EDTA.

Działanie:
Codzienna pielęgnacja suchej, wrażliwej, odwodnionej, swędzącej skóry z tendencją do atopii.
Załączniki
IMG_3211.JPG
IMG_3208.JPG
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Postprzez kaska69 » 21 Kwi 2013, 20:39

Jestem ciekawa jak ci to zadziała :banan0
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Postprzez gosia33 » 03 Maj 2013, 13:16

Na spotkaniu w Ciechocinku dzięki Beatce podobnie jak Madzia otrzymałam dermokosmetyki FLOS-LEK. W zestaw wchodzi olejek myjący 2w1 do skóry szorstkiej, suchej, bardzo suchej i atopowej oraz lipidowy balsam do skóry suchej , bardzo suchej i atopowej.
Olejek myjący zastosowanie:mycie i codzienna pielęgnacja bardzo suchej i szorstkiej skóry z tendencją do atopii. polecany także dla osób ze skłonnością do nadmiernego złuszczania się naskórka. Doskonały pod prysznic. Preparat nie zawiera mydła.
Balsam zastosowanie: codzienna pielęgnacja wrażliwej i suchej skóry z tendencją do rogowacenia.Działanie:balsam przynosi ulgę suchej i podrażnionej skórze, zapobiega wysuszaniu i pękaniu naskórka, zmniejsza zaczerwienienie oraz uczucie napięcia i szorstkości. Kompleks lipidów Omega zapewnia ochronę przesuszonej i odwodnionej skórze zmniejszając parowanie wody z jej głębszych warstw. Mocznik zmiękcza i nawilża naskórek oraz łagodzi swędzenie.
Jeśli chodzi o moje odczucia po zastosowaniu tych kosmetyków , to uważam , że olejek myjący jest rewelacyjny. Bardzo fajnie się pieni do tego pozostawia warstwę tłustej mazi na ciele , aby nie była sucha. Balsam jak dla mnie zawiera zbyt mało mocznika bo tylko 1% , co daje mi uczucie nawilżenia tylko przez kilka chwil , ale i moja skóra przy łuszczycy krostkowej jest tez bardzo wysuszona. Być może dla kogoś innego sprawdzi się : ten balsam jako bardzo dobry sposób na natłuszczenie skóry.
:kwiatek0
gosia33
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 74
Rejestracja: 10 Mar 2013, 19:31

Re: Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Postprzez magdzia_dab » 05 Maj 2013, 19:35

Krem nawilżający Flos-lek niestety nie zachwycił mnie, jak dla mnie konsystencja jest zbyt rzadka. Bardzo szybko się wchłania i to jest plus, natomiast również bardzo szybko przestaje dawać poczucie nawilżenia mojej skóry. :(
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Emoleum Krem nawilżający Flos-lek

Postprzez artsus » 30 Maj 2013, 14:28

Ja dostałem ten krem od Beatki, bardzo Ci dziękuję za podarki Beatko ;)
Krem bardzo dobry, zużyłem już cały bo obficie się nim smarowałem ;) Jedyna wada kremu - jest go za mało w tubie ;), poza tym bardzo dobry produkt.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój


Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

cron