MELKFETT

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

MELKFETT

Postprzez dora1000 » 30 Maj 2013, 05:20

Kochani otrzymałam od Beatki MELKFETT na bazie gliceryny, zapach ma maści kamforowej. Smaruje tym od dobrego tygodnia skórę głowy. Co mogę powiedzieć na temat tej maści to u mnie spłaszcza łuszczycę. Smaruję na noc dzięki czemu skóra jest dobrze nawilżona. Nie ukrywam, że pomimo tego nadal sypie mi się łuseczka z głowy. Liczę, że za dwa tygodnie po smarowaniu MELKFETT, łuszczyca mi odpuści. Nie mogę opisać składu, bo nie jest po polsku. Liczę, że Beatka pewnie opisze skład tej maści. Opisze późniejszym czasie dalsze smarowanie.
dora1000
 

Re: MELKFETT

Postprzez artsus » 30 Maj 2013, 15:59

Najprawdopodobniej dostałaś Melkfet z olejkiem z drzewa herbacianego, tu go opisałem, o ile to oczywiście to co myślę. Do skóry głowy raczej się nie nadaje.
http://forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=90&t=7420

Na głowę, żeby Ci się łuska nie sypała dobrze robi oliwka lub olejek z kwasem salicylowym. U mnie działa doskonale.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: MELKFETT

Postprzez dora1000 » 01 Cze 2013, 15:04

U mnie schodzi łuska po tym MELKFETT. Nie najgorzej się zmywa. To co miałam pod ręką tym smarowałam.
dora1000
 

Re: MELKFETT

Postprzez henia » 07 Cze 2013, 19:08

A my w sensie ja i mój atopek; od dzis zaczynamy praktykować orginalny malkfett z nagietkiem.

Anetko, Waldku - pięknie dziękujemy za możliwość skonfrontowania orginału z "podróbką" :buzka :kwiatek9
Załączniki
nagietek.JPG
henia
 

Re: MELKFETT

Postprzez Gosiaczek68 » 07 Cze 2013, 22:21

Nie wiem czy to samo ale ostatnio wyszperałm w E-leclercu wyszperałm podobny znaczy on też Melkfett, czy to samo?
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: MELKFETT

Postprzez magdzia_dab » 07 Cze 2013, 23:35

Ja też wtrącę swoje trzy grosze w takim razie :banan0 na jednym ze spotkań otrzymałam od Beatki właśnie ten specyfik i jest dla mnie obok Masła do ciała FlosLek Mango Marakuja najlepszym najcudowniejszym cudownie pachnącym dermokosmetykiem jaki tylko można sobie wymarzyć. Nie dość, że ślicznie pachnie to jeszcze zapewnia świetną ochronę wysuszonej skóry np. w pracy (nie tłuści ubrań). :banan0
Mam tylko małą wątpliwość czy mówimy wszyscy o tym samym? :gwiazdka6 :kwiatek8

images.jpg
(5.41 KiB) Ściągnięto 521 razy


images 2.jpg
(5.69 KiB) Ściągnięto 521 razy
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: MELKFETT

Postprzez henia » 08 Cze 2013, 21:53

Nie wiem czy o tym samym ale to w zasadzie żaden problem, myśle. Bo składy tego mazidła są tak ptroste - jak budowa cepa w sensie i przede wszystkim - wazelina, parafina i extrakt z nagietka. U kogo ten nagietek działa, tak jak u mnie, to kazde z tych maziedeł bedzie pomocne, nawet bardzo.

Mój podarek dodatkowo jest wzbogacony o vit.A,E i F; produkowany jest dla Rossmanna, jak podaje etykieta.

Spostrzeżeń kilka - lepiej się wchłania niż ten z Herbamedicusa, to chyba zasługa lepszej wazeliny :gwiazdka4 Teraz opalanka u mnie lecą, to i te moje pryszcze inaczej się trzymają. Ale za to muszę wiecej się natłuszczać, własnie natłuszczać a nie nawilżać :gwiazdka
henia
 

Re: MELKFETT

Postprzez Jesza » 23 Sie 2013, 20:36

Ja również otrzymałem melkfett ale z olejkiem z drzewa herbacianego. Ze wzgledu na to,że moj głowny problem to skóra głowy to własnie na ta czesc ciala stosuje. REWELACYJNIE ŚCIĄGA ŁUSKĘ! ja stouję na noc na wlosy folia,zeby poscieli nie pomazac. rano nakladam make i zmywam mydlem. Jestem bardzo zadowolony i wdzieczny Beacie :gwiazdka5 :gwiazdka5
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: MELKFETT

Postprzez kaska69 » 23 Sie 2013, 23:05

Jest kilka firm które robia tę maść, ja miałam juz od Heni, Beatki i kupowałam w Rossmanie niemnieckim, i ten z Niemiec szyciej sie wchłaniał i miał silniejszy zapach, ale skutek czyli porządne nawilzenie był u wszystkich taki sam :ladybug3
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: MELKFETT

Postprzez Jesza » 21 Wrz 2013, 22:25

Na temat MELKFETT-u dodam jeszcze tyle,że na poczatku stosowalem co drugi dzien teraz wystarcza mi raz w tygodniu. Stosowanie spowodowalo,że łuska wolniej narasta i nie jest az tak widoczna jak wczesniej. na chwile obecna stosuje tylko ta masc i zioła.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Następna

Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości

cron