Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez Goscc » 10 Maj 2019, 09:30

Może poniższa informacja komuś się przyda:

Dlaczego kosmetyki Pura Natura Psoristop ?

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, aczkolwiek prawidłowa pielęgnacja skóry łuszczycy wydłuża proces remisji, a nawroty są mniej intensywne i rzadsze.
Skóra łuszczycowa jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego do codziennego oczyszczania i nawilżania skóry dobrym rozwiązaniem są płyny i kremy naturalne.

Kluczową rolę odgrywa cenny wyciąg z Mahonii pospolitej, krzewu rosnącego na skalistych górach Ameryki Północnej;
co ciekawe struktura liścia mahonii bardzo przypomina ludzką skórę.
Już Indianie zauważyli, że korzeń mahonii przyspiesza gojenie ran, leczy choroby skórne czy rożnego rodzaju infekcje.
Mahonia zawiera naturalny antybiotyk: berberynę. Zawiera cenne alkaloidy mahoniowe o działaniu przeciwzapalnym,
które hamują wzrost patologicznych komórek w łuszczycy, tym samym zapobiegając nadmiernemu złuszczaniu.

Łagodzi świąd, zaczerwienienie i pieczenie. Mahonia jest skuteczna w leczeniu stanów zapalnych skóry, zrogowaciałej skóry (hiperkeratoza)
dlatego wykorzystywana jest do leczenia chorób przewlekłych skóry typu łuszczyca (psoriasis), wyprysków (egzema) czy trądziku (acne).

Ponadto wyciąg z liścia oliwnego to naturalny antybiotyk, a przy czym wspaniale nawilża skórę.

Pantenol- jedna z substancji witaminy B5, poprawia barierę lipidową naskórka, działa łagodząco na wszelkiego rodzaju zaczerwienia i podrażnienia skóry.

Żel aloesu stosuje się przy nadmiernej suchości skóry i reakcjach alergicznych.
Jest bogaty w biopierwiastki tj. jod i kwas metaborowy, wykazujące działania oczyszczające, bakteriobójcze i przeciwzapalne.

Kosmetyki PSORISTOP są zawsze wolne od:
Perfum, olejków eterycznych, alergenów, silikonów, parafiny, olei mineralnych, wosków i eterów, PEG, PPG, POE, glikolu,
petrochemicznych środków powierzchniowo czynnych SLS / SLES /siarczanów parabenów, syntetycznych kolorantów,
alkoholu etylowego, chlorku sodu, plastikowych środków zagęszczających polimerów, dioksyn

Producentem jest rodzinna włoska firma Natura House S.p.A założona w 1970 roku, pierwszy producent naturalnych kosmetyków we Włoszech.
Ich kosmetyki lecznicze i pielęgnacyjne cieszą się popularnoscią w 60 krajach na świecie!

Więcej informacji znajdziecie państwo na: https://naturahouse.sellingo.pl/luszczyca

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Goscc, 30 Lip 2019, 12:47, edytowano w sumie 1 raz
Goscc
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 Maj 2019, 15:27

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez henia » 27 Cze 2019, 19:57

Otrzymaliśmy od producenta, do przetestowania, 3 zestawy kosmetyków z ekstraktem z korzenia mahonii.
Tu wieści o nich na naszej stronie http://www.biedronkowo.info/index.php/d ... istop.html
Zestawy poszły dziś do: Kasi, Ewy i Sławka(admina).
Pani Natali Sokoli dziękujemy za dary :ladybug7
Czekamy też na opinie testerów :gwiazdka Pozdrawiam :ladybug4
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez Ewunia » 02 Lip 2019, 17:02

Witam
Dzisiaj otrzymałam zestaw do przetestowania w skład którego wchodzi Szampon do włosów oraz Płyn do mycia ciała i twarzy firmy PURA NATURA.

Dziękuje producentowi oraz Heni za otrzymane kosmetyki do przetestowania.
Za jakiś czas opisze ich działanie.
Pozdawiam
Załączniki
kopie.jpg
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez kaska69 » 04 Lip 2019, 21:49

Bardzo dziekuje firmie oraz Heni za zestaw kosmetyków :kwiatek2
Ja dostałam : krem , szampon i płyn do mycia.

od jutra zaczynam testowanie, więc za kilka dni napiszę jak moja skóra reaguje na nie.

Jeszcze raz dziekuję :kwiatek6
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez Ewunia » 18 Lip 2019, 19:17

Witam serdecznie :)

Znalazłam chwilkę , aby napisać kilka zdań o jednym z produktów które dostałam do przetestowania.
Z dwóch produktów mianowicie szamponu oraz kremu do mycia , w obecnej chwili używałam tylko kremu do mycia jaka jest moja opinia ?
Szczerze ? Krem z pompką co ułatwia dobre dozowanie produktu, natomiast nie zauważyłam jakichkolwiek zmian i pomocy w leczeniu łuszczycy , krem sam w sobie pachnie jak szare mydło pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy po użyciu.

Krem do mycia nie spełnił moich oczekiwań.
Na temat szamponu nie napisze nic bo nie stosuje nie mam potrzeby ! Może ktoś z Was jest chętny to go odstąpie pod warunkiem ze zostanie On opisany.

Dziękuje za możliwość skorzystania z produktów ale nie za goszczą u Mnie na półce.

Pozdrawiam !
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez henia » 28 Lip 2019, 20:58

Od miesiąca testuję krem z wyciągiem mahonii i...
jak to powiedziała Ewa " doopy nie urywa".
Dobrze nawilża, dobrze i szybko się wchłania, jest bez zapachu.
Mam zmiany na łokciach, bez stanu zapalnego; bardziej w postaci chropowatej skóry. Krem nie wpłynął ani na szybkość narastania łuski, ani na zmniejszenie zmian.
Tyle u mnie. Dziękuję za możliwość przetestowania :ladybug7
Załączniki
20190627_193120_HDR.jpg
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez Goscc » 30 Lip 2019, 11:07

Witam serdecznie,

Bardzo dziękujemy za informacje zwrotne, wszystkie opinie są dla nas bardzo ważne.

Pozwolę sobie napisać o jednym z kilku badań przeprowadzonych, a badania były przeprowadzane już w 1990 roku.


W otwartych badaniach w 89-ciu centrach dermatologicznych w Niemczech, 443 pacjentów z podostrą i przewlekłą postacią łuszczycy leczono maścią z mahonią. Z 443 pacjentów włączonych do badania, 375 osób leczono przez planowany okres 12 tygodni lub przedwcześnie zrezygnowano z badania z powodu gojenia.

Według ogólnej oceny przeprowadzonej przez dermatologów objawy uległy poprawie lub znikły u 81% pacjentów. Według subiektywnej oceny pacjentów u 79,7% symptomy poprawiły się lub całkowicie zagoiły. 82,4% pacjentów oceniało tolerancję do kremu jako dobrą lub bardzo dobrą. Nastąpiła znaczna poprawa jakości życia pacjentów.

Podczas gdy 30,1% pacjentów miało znaczące lub poważne objawy na początku, wskaźnik ten spadł do 5,6% po 12 tygodniach. Dermatolodzy stwierdzili, iż krem z zawartością ekstraktu mahoni aquifolium jest zatem dobrze tolerowanym preparatem, który powinien znaleźć miejsce w pielęgnacji skóry łuszczycowej.



Pozdrowienia
Goscc
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 Maj 2019, 15:27

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez kaska69 » 30 Lip 2019, 16:39

Kochani,
wykończyłam juz te kosmetyki więc moge je opisać:

-dziwny zapach kremu jakby szare mydło z jakimś duszącym zielem, szampon i balsam do mycia delikatny zapach mydlany,
-krem szybko sie wchłania , zostawia cienka wartwe ochronna na pare minut , ale nie wiedzę zadnej poprawy , nawet bym powiedziała ze naszła mi na łokciach cienka łuska
- szampon - mnie uczula - bo po kazdym myciu śrupałam się jak bym miała jakiś lokatorów- myslałam ze to ja tak mam, ale córa tez umyła głowę i tez sie śrupała
-płyn do mycia- lekko się pieni , i juuuuż.....

Prawde mówiąć za takie ceny- sprawdziłam na stronie internetowej- to niestety niewypał , z przykrościa stwierdzam ze nie będę z nich korzystać .

Bardzo dziekuję za mozliwość testowania

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez mariaag » 31 Lip 2019, 16:40

Witam wszystkich,
Mnie ten krem i płyn do mycia bardzo pomógł, może nie od razu ale chyba po około 2 miesiacach stosowania, łuska się zmniejszyła i ogólnie skóra poprawiła. Na razie mam spokój. Dla mnie jest wart swojej ceny, ale wiadomo u każdego działa co innego.
mariaag
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Lip 2019, 12:19

Re: Pura Natura Psoristop z wyciągiem mahonii

Postprzez henia » 01 Sie 2019, 20:16

Dla mnie jest wart swojej ceny, ale wiadomo u każdego działa co innego.


Witaj mariaag :ladybug7

Zostało jeszcze nieopisane tylko jedno doświadczenie z tymi produktami, no ale czas urlopowy, trzeba poczekać.

Mariaag, my w żadnym razie nie negujemy, że ten wyciąg z mahoii może działać. My tylko zgodnie z naszymi doświadczeniami piszemy: jak to u nas jest, i jakie są nasze odczucia.

Piękne, duże zestawy poszły do 3 osób, którym według mojej wiedzy najbardziej była potrzebna pomoc, i to jakakolwiek. Nauczeni doświadczeniem w tych testowaniach ale też długoletnią walką z chorobą, zawsze wierzymy że znajdziemy coś, co pomoże ogarnąć tę naszą zołzę. Ja jako nieliczna( ze względu na nieduże zmiany), będę mogła ten ofiarowany krem, rzeczywiście przetestować przez 3 miesiące. Niemniej z moich doświadczeń wynika, że albo coś zaskoczy od razu albo....

Cena kosmetyków mnie powaliła, to tak jakby ich producent nie znała wielkości spustoszenia, jakie robi choroba na naszej skórze :gwiazdka4
75 ml za 50 zł???? to rzeczywiście- żeby sprawdzić co? i jak? przez dłuższy czas, to chyba jedną plameczkę trzeba ino mazać. Przy moich zmianach, i oczywiście pozytywnej skuteczności - kupiłabym; ale Ewa czy Kasia, to przepraszam - co one miały by smarować? losować? :shock:

Pani Natalio, jeszcze raz pięknie dziękuję za ofiarność Firmy :ladybug7
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Następna

Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron