Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Leczenie łuszczycy fototerapią, naświetlanie lampami UV, solaria, opalanie słońcem.

Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez jolanta » 18 Lut 2013, 19:59

witam czy ktos juz kupił i jest zadowolony z lampy? ja moge je miec za kazdym razem jezdze daleko do szpitala a mozna je kupic firmy philips koszt ok.100-200 zł ja mam za 110 z gwarancja..prosze o kontakt i czy maja takie samo dzialanie jak te w szpitalach?40743080 gg dzieki
jolanta
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lut 2013, 19:49

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez artsus » 27 Lip 2013, 09:57

Za taką cenę dostaniesz malutką 9W lampkę, która będzie się nadawała na naświetlania ok 10cm ciała i to z bliska. Niema PUVB311, a to z tego względu że promieniowanie UVB311 jest promieniowaniem wąskopasmowym. Jest PUVA/PUVB szerokopasmowe lub wąskopasmowe UVB 311.
Poczytaj sobie mój artykuł o fototerapii:

http://www.biedronkowo.info/index.php/czytelnia/165-terapia-promieniowaniem-uv-fototerapia.html

Z promieniowaniem wąskopasmowym trzeba uważać, bo można narobić więcej szkód jak pożytku.
Skuteczne są lampy UVB 311, co najmniej 6x100W aby odnieść jakieś efekty, naświetlania koniecznie pod kontrolą lekarza dermatologa który zna się na lampach i potrafi dobrać czas i moc lamp.
Niestety lampy wąskopasmowe są strasznie drogie, jedna świetlówka 100W UVB311 kosztuje ok 360zł.

jeśli chcesz więcej informacji o lampach to pisz.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez Krzysztof » 29 Lip 2013, 11:14

witam
odnośnie lampy uvb

Mnie ratuje "zycie" od blisko 15 lat. Została sprowadzona ze Szwecji chyba w 1999r. nazywa się CORONA II. Kosztowała mnie wówczas zdaje się ok 3000 zł. Do lampy potrzebuje 3 żarówek PHILLIPS TL 40W/12 RS ultraviolet B o długości ok 117mm - 120mm. Koszt jednej do ok 300-350 zł. Dopuszalna używalność do 5.000 godzin. Powinny wystarczyć na kilka ładnych lat zakładając "wizytę" 15 minut 10 razy w miesiącu.

Jak już napisałem mi pomagają bardzo. Zanim zamówiłem to wyczytałem, ze pomaga 80% chorych.

MOja ma wysokośc / długość 120. Staję przed nią (choć można też leżęć, jest bowiem stecjalny stojak) i "przypalam" ukochaną łuszczycę. Dawki dozuję. Po dłuzszej przerwie zaczynam od 3-4 minut na jedna stronę, potem zwiększam czas. Kiedys wszedłem na 8 minut od razu i ... sie ładnie spaliłem ale łuszczyce też..
ja osobiście robie to w sesjach... tydzień codziennie i mam efekty... potem przerwa aż gdy ta małpa znów nie daje mi żyć.

Nie wiem czy dobrze robię, ale mi tak pomaga. Skutków ubocznych brak... a po 15 latach coś by wyszło gdybym "przedobrzył".


Pozdrawiam Krzysztof

PS. Gdyby ktokolwiek miał pytanie służę pomocą.
Krzysztof
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 05 Lis 2012, 16:48

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez Jesza » 29 Sie 2013, 17:53

Ja również posiadam taką lampę i tyle co mogę powiedzieć to to,że sama w sobie nie radzi sobie z łuszczycą (przynajmniej w moim przypadku). Natomiast bardzo dobre efekty leczenia zaobserwowałem w połączeniu z cignolina. Lampe kupilem w czerwcu stosowałem co 2-3 dnień stopniowo wydłużając czas ekspozycji. W ciągu półtora miesiąca stosownia cignoliny 2xdz i lampy (jak wyżej) uśpilem dziadzine :P Lampe kupilem za niecale 300zł niestety bez grzebienia,ktory by się przydał :P Lampa jest bd dobra,ale niestety na skore glowy nie da rady. w tym przypadku trzeba zainwestowac tysiaka i mamy grzebyk :PP

Ale ogolnie to polecam ;)

Ps ja do 8 minut doszedlem przy naswietlaniach w klinice i mnie nie popalilo. w domowych warunkach bywalo nawet i 10min. Zalezy od karnacji i czestotliwosci zwiekszania ekspozycji
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez kaska69 » 15 Wrz 2013, 15:06

ja chodziłam kilka razy do szpitala na lampy, i masz racje najlepiej działaly jak były w połaczeniu z cignolina i trzeba bardzo czesto i mocno natłuszczac skóre
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez Jesza » 17 Wrz 2013, 20:36

U mnie chyba z lenistwa,ale obeszlo się bez natluszczania, z tym,że lepiej unikać czestych i dlugich kapieli, lepszy szybki prysznic i tez nie za czesto
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez Jesza » 30 Gru 2017, 22:30

jak juz wczesniej pisalem posiadalem taka lampe po parunastu uzyciach sie spalila ,nastepny moj zakup to byla lampa kwarcowa stara prlowska na allegro za ok 40zl fajnie dziala z tym ze jest bardzo mocna i trzeba uwazac najlepiej skonsultowac z lekarzem. sa rozne opinie na jej temat ze rakotworcze itp ja stosowalem i moge powiedziec ze dziala lepiej od tej uvb 311
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Czy ktos juz kupił lampy puvb 311 nm i jest zadowolony

Postprzez dora1000 » 07 Sty 2018, 00:02

Większość chwali sobie lampy, korzystałam w szpitalu i miałam moment że chciałam sobie zafundować specjalną szczotkę. Ale na czas obecny jej nie potrzebuje, bo dobrze sobie radzę.
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18


Wróć do Fototerapia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron