Terapia promieniowaniem IR i UV - Fototerapia

Leczenie łuszczycy fototerapią, naświetlanie lampami UV, solaria, opalanie słońcem.

Terapia promieniowaniem IR i UV - Fototerapia

Postprzez artsus » 16 Lut 2013, 18:12

Witam, chciałbym przybliżyć temat odnośnie leczenia łuszczycy promieniowaniem UV.
Nawiązałem kontakt z fizykoterapeutą, który właśnie zajmuje się fototerapią.
Opiszę tu wszystkie metody znane światu które wykorzystuje się w leczeniu chorób skóry, ale i nie tylko. Fototerapia działa również pozytywnie na nasze zmysły i psychikę. Cierpliwości, obecnie zbieram materiały. Oczywiście dostałem zgodę na publikację wszystkich otrzymanych informacji w naszym serwisie.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Terapia promieniowaniem IR i UV - Fototerapia

Postprzez marynarz » 16 Lut 2013, 18:59

Czekamy na materiały, bo słoneczka jeszcze na niebie nie widać, a fantastycznie likwiduje zmiany na skórze. :gwiazdka7
marynarz
 

Re: Terapia promieniowaniem IR i UV - Fototerapia

Postprzez vitaminka » 16 Lut 2013, 19:21

Terapie tego typu należą do normalnych w Skandynawii i są proponowane jako pierwsze i podstawowe leczenie łuszczycy.
Zwykle co roku w okresie przedwiosennym zostaję kierowana na naświetlanie całego ciała, bez względu na to, że zmian mam niewiele i maleńkich. To jest terapia zapobiegacza i wierzcie mi wcale nie wysusza. przy pierwszych 10 naświetlaniach jest kąpiel 20 min. w słonej wodzie z dodatkiem oliwy + naświetlanie od 20 sek.+ Następnie tylko naświetlanie. Jeśli pacjent sobie życzy, to go pielęgniarka po naświetlaniu smaruje i nawilża.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Terapia promieniowaniem IR i UV - Fototerapia

Postprzez artsus » 28 Kwi 2013, 14:51

Udało mi się coś zmontować z materiałów o światłolecznictwie, niestety nie są one ze źródła o którym pisałem wcześniej.
Pan który zajmował się fizykoterapią wyjechał sobie i przekazał bardzo skromne materiały.
To co udało mi się wyszperać i wyszukać zamieściłem pod tym linkiem.
Jeśli znajdę jeszcze coś ciekawego, to oczywiście zamieszczę to także w tym artykule.

http://www.biedronkowo.info/index.php/czytelnia/165-terapia-promieniowaniem-uv-fototerapia.html
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój


Wróć do Fototerapia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron