Lampy UVB

Leczenie łuszczycy fototerapią, naświetlanie lampami UV, solaria, opalanie słońcem.

Lampy UVB

Postprzez slawko76 » 23 Mar 2012, 20:58

Właśnie skończyłem naświetlania lampami UVB i chcę Wam powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony :banan0 Miałem 14 zabiegów i skończyłem na dawce 1 dżula :D Zostało mi kilka plamek wielkości główki zapałki i przebarwienia skóry, które powoli się wyrównują :D Byłem wysypany cały (jakieś 70% powierzchni ciała), a dziś czekam tylko kiedy mi zejdą przebarwienia :D Dodam, że przed naświetlaniami byłem leczony pastą cygnolinową w szpitalu, z resztą taką samą terapię przechodziłem w zeszłym roku, tyle że wtedy nie miałem lamp i dlatego wiem, że one na mnie działają :P A przy okazji można się całkiem nieźle opalić :lol:
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Re: Lampy UVB

Postprzez artsus » 24 Mar 2012, 10:11

Witaj Sławku, ja żadnej kuracji lampami nie przechodziłem i cygnoliny tez nie używałem, ale w ubiegłym roku jeszcze jako bezrobotny i mający dużo czasu, smarowałem się maścią nagietkową i naświetlałem się słońcem od 9 do 11-12. Robiłem tak od maja do końca lipca. Praktycznie wszystko zeszło, zostały lekkie przebarwienia a skóra była czysta i zdrowa na dosyć długi okres.
W tym roku powtórzę tą operację. Szkoda że leki biologiczne są tak kosztowne, jeden zastrzyk w miesiącu i spokój na wieki.
Pozdrowienia.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Lampy UVB

Postprzez Ewunia » 24 Mar 2012, 11:27

Witam Sławku :) Ja też będąc w szpitalu miałam lampy i cygnoline. Ale zdała się na nic. Wszystko pomagało na krótką chwile ,a po kilku dniach z powrotem nawrót :) Ciesze się , że Tobie pomogło :) :gwiazdka9 Ja zastosowałam inne maści i na razie jest oki :)Zresztą sam wiesz jak wyglądam a jak wyglądałam :)

Pozdrawiam :banan0
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Lampy UVB

Postprzez slawko76 » 30 Mar 2012, 22:06

Ja póki co jestem już któryś tydzień po leczeniu lampami i nic mi nie wychodzi, tylko te przebarwienia strasznie się ślimaczą, znaczy marnie schodzą :D W każdym razie korzystam teraz z solarium więc i je może pokonam :D
A Ty Ewunia wyglądasz bombowo :D W tak krótkim czasie taki postęp, to potężna poprawa :P
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Re: Lampy UVB

Postprzez henia » 31 Mar 2012, 09:46

Na przebarwienia ponoć doskonale robi Buska Maska Siarczkowa http://www.doz.pl/apteka/p13305-Buska_M ... laks_500_g. Może wypróbuj, wydatek niewielki, a na pewno poprawi Ci stan skóry, szczególnie po tej kuracji lampami :ladybug4
henia
 

Re: Lampy UVB

Postprzez slawko76 » 31 Mar 2012, 19:19

Podoba mi się ta siarka :P Duża masa, mała cena :D to coś dla mnie :D
Skorzystam :P Dzięki Henia :*
Awatar użytkownika
slawko76
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Cze 2011, 21:09
Miejscowość: Włocławek

Re: Lampy UVB

Postprzez andrzej » 31 Mar 2012, 20:19

witajcie ja przywiozłem tą maskę siarkową z sanatorium Buska-Zdroju jest dobra do natłuszczania po kąpieli jast jeszcze tej firmy mydło siarkowe i buskie spa siarkowe do kąpieli (500 g)możecie sprawdzić.www.sulphur.com.pl .wszystkie mają dość przyjemny zapach ,miłego wieczoru.
andrzej
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 62
Rejestracja: 03 Maj 2010, 14:38


Wróć do Fototerapia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron