Szpitale

W tym dziale, prosimy o swoje uwagi i spostrzeżenia związane z leczeniem Łuszczycy i ŁZS w Szpitalach i Klinikach Dermatologii. Temat, prosimy zaczynać od nazwy placówki i miejscowości w której znajduje się placówka.

Szpitale

Postprzez kaska69 » 03 Cze 2012, 16:25

Niedawno przebywałam w szpitalu i stwierdziłam , że muszę podzielić się wrażeniami. Myślę , że każdy z nas powinien opisywać swoje wrażenia , bedziemy mieli coś w rodzaju przewodnika po szpitalach.

Ja przebywałam w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu na ul. Juraszów, potocznie zwanym Szpitalem na Lutyckiej.
Pokoje 5 osobowe, niestety łazienka i toalety są wspólne dla mężczyzn i kobiet, ale są czyste, schludne.
Pacjentkami z mojej sali opiekowała się Pani doktor Katarzyna Feliksik - anioł nie człowiek :brawo
Przy tej Pani doktor aż chce się chorować.... cierpliwa, dokładna, odpowiadała na wszystkie pytania, tłumaczyła nawet po pare razy i ani razu nie widziałam oznaki zniecierpliwienia....Z reszta cały zespół jest taki .

Wielkie brawa :brawo :brawo dla Pana profesora Adamskiego - ordynatora i Pani Małgorzaty Mazur- Z-cy ordynatora za tak dobry wybór lekarzy :brawo :brawo

Zrobiono mi wszystkie badania jakie tylko można było zrobić w tym szpitalu, nawet nie wiem czy wszystkie były konieczne :gwiazdka9 , ponieważ nie mogłam być dłużej na oddziale- praca, wyszłam z zaleczona łuszczyca w 75% - uważam to za sukces- dobór leków, zmieniane co chwilę zeby zobaczyc co najlepiej pomoże.....nie w każdym szpitalu chcą sie tak bawić- byłam już w 2 innych Poznańskich więc wiem co piszę.

Jeszcze raz wielkie brawa :brawo i jak już się wybieracie do szpitala to polecam ten :kwiatek7 :kwiatek7
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Szpitale

Postprzez henia » 10 Cze 2012, 09:37

kaska69 napisał(a):[...]Zrobiono mi wszystkie badania jakie tylko można było zrobić w tym szpitalu, nawet nie wiem czy wszystkie były konieczne , ponieważ nie mogłam być dłużej na oddziale- praca, wyszłam z zaleczona łuszczyca w 75% - uważam to za sukces- dobór leków, zmieniane co chwilę zeby zobaczyc co najlepiej pomoże.....nie w każdym szpitalu chcą sie tak bawić- byłam już w 2 innych Poznańskich więc wiem co piszę[....]

A co to by było, żeby wszystkim w sensie medykom, chciało się tak "bawić"? w sensie takie postępowanie weszło by do kanonu-standardu postępowania z chorym na ł.? Pewnie w wielkim zakresie, znikłaby ona z naszych ciał, naszych głów czy naszego życia.

Dlatego uważam, że w żadnym wypadu, nie wolno nam odpuszczać w walce o swoje. Postępowanie z chorym na ł. powinno przebiegać w/g standardów przewidzianych dla chorób przewlekłych i koniec. To, że w mediach popitoli ten i tamten: " ł. to choroba przewlekła" nie ma żadnego przełożenia, na otaczającą nas rzeczywistość. Nadal jesteśmy i będziemy traktowani jak "kosmetyczni defektowcy". Przykre :ladybug6

Ł. choroba przewlekłą jest, i jej miejsce, a nasze prawo żeby znalazła się ona liście chorób przewlekłych :!: Bo na dziś, to leczy się nas nadal na zasadach "partyzanckich" :evil:
henia
 

Re: Szpitale

Postprzez dora1000 » 11 Cze 2012, 15:13

Kasiu cieszę się z Tobą, że jesteś tak w dużym stopniu zaleczona. Trzymam kciuki za Ciebie i wierze że nadejdzie taki piękny dzień gdzie twoja skóra będzie ładniutka jak u niemowlaczka. :ladybug7
dora1000
 

Re: Szpitale

Postprzez artsus » 26 Mar 2013, 18:03

Witam, słyszałem z opinii że dobrze leczą w Koszalinie. Osobiście będę w tym szpitalu ale na innym oddziele więc zasięgnę informacji i po powrocie z ortopedii napiszę co nieco.

Czw Kwi 18, 2013 15:47
Witam wszystkich, dzis wlasnie rozpoczalem leczenie szpitalne w szpitalu na oddziele dermatologicznym w Koszalinie. Bede tu opisywał postępy. Pozdrawiam.

Czw Maj 02, 2013 13:33
Cały cykl leczenia i jego efekty będę opisywał pod tym linkiem.
http://forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=95&t=7483
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Szpitale

Postprzez dormisia » 24 Cze 2013, 06:29

Witam jestem po leczeniu szpitalnym zaleczoną skórę mam ładnie a byłam w szpitalu w Lublinie u doktora Borzęckiego opieka wspaniała atmosfera doskonała pokoje dwuosobowe polecam jedzenie pyszne aż nie chcialo się wychodzić pozdrawiam
dormisia
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 19
Rejestracja: 26 Mar 2013, 15:37
Miejscowość: chełm lubelski

Re: Szpitale

Postprzez martucha180 » 06 Sie 2013, 21:51

Witajcie!
W zeszłym tygodniu 4 dni spędziłam w szpitalu MSW w Warszawie, moją lekarką prowadzącą była dr. Małgorzata Wyrozębska.
Generalnie uczucia mieszane. Oddział 10 lipca raptownie został przeniesiony do innego budynku, w którym jest ciasno i z wyglądu nieciekawie. Moje łóżko było dostawione na trzeciego, na początku nawet szafki nie miałam, ale w czasie pobytu wciąż trwały tam ruchy migracyjne mebli. Pielęgniarki w większości bardzo miłe oraz panie z obsługi, lekarze zaś nieco skryci. Porobiono mi wszelkie badania. Powiększyło mi się portfolio rtg :) Notabene, nie wiem czemu szpitale nie kierują na scyntygrafię?! Czwartego dnia rano miałam konsultację z panią profesor Małgorzatą Wisłowską. Okazało się, że nie mam ŁZS, tylko RZS! Policzono mi jakieś DAS. Może ktoś wie, co to jest? Do domu dostałam Aravę 10 mg (szkoda tylko, że recepta była źle wypisana). Wolałabym poleżeć kilka dni dłużej na niewygodnym łóżku i bez tv i pobrać leki (generalnie źle je toleruję, zwłaszcza mtx), a dopiero potem być wypisaną. Ale tam przyjmują ludzi z całej Polski, skomplikowane przypadki i przemiał jest niesamowity.
Generalnie jestem zadowolona z pobytu w szpitalu MSW, w końcu mam logiczną diagnozę! Bo na olsztyńskich lekarzach się zawiodłam pod tym względem, choć akurat w Szpitalu Miejskim w Olsztynie było jak w hotelu 5-gwiazdkowym. Ale ja wolę kompetentnych lekarzy. :gwiazdka7
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Szpitale

Postprzez Szater » 27 Sie 2013, 17:32

skoro tak wszyscy tu chwala swoje szpitale to i ja podpowiem....cudowny szpital znajduje sie w Nowej Soli,na oddziale reumatologiczny lezy sie do oporu-jak długo trzeba,robia wszelkie badania,konieczne do zdiagnozowania lub potwierdzenia diagnozy.Codziennie(łącznie z sobotami) na oddziale jest rehabilitacja-dwa razy dziennie sa cwiczenia,masaże,naswietlania,wirówki no co tam komu potrzebne.Personel bardzo życzliwy,lekarki sa trzy...wszystkie bardzo rzeczowe,młode i...poszukujace.Polecam,chociaż dostac sie jest naprawde cięzko i czas oczekiwania dosc długi ale warto :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Szpitale

Postprzez BEATA » 15 Lis 2013, 21:05

Witam. Ja podziele się swoimi wrażeniami ze szpitala tzn jestem w trakcie pobytu w szpitalu leże tu 4 dzień, mam naświetlania PUVA na ciało co drugi dzień i tylko smaruję się wazeliną i nic więcej żadnych maści nie mam stosowanych na ciało, a na głowę cygnolina. Z tego co Wiem to tu na oddziale leczą tylko cygnoliną lub lampami. U mnie efektów narazie nie widać ale będę uzupełniała swoje wpisy i dam Wam znać czy się coś polepszyło. Pierwszy raz jestem w szpitalu, mam wysypane całe ciało małych i troszkę większych zmian. A i dodam że nie miałam robionych żadnych badań na wątrobę tak jak powinnam mieć zrobione wiem to od wspaniałych koleżanek z forum że powinni mi sprawdzić czy mogę przyjmować tabletki przed naświetlaniami. Okulista sprawdzał mi oczy i tylko pobrali mi krew i mocz, i mówiłam że chorowałam na gardło wysłali mnie do laryngologa i laryngolog pobrał mi wymaz z gardła nic więcej nie miałam robionego.
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Szpitale

Postprzez BEATA » 16 Lis 2013, 22:19

Mam pytanie czy u Was jak stosowaliście lampy to też one na początku się zaczerwieniały?? ja jutro będę miała dipiero trzeci raz, ale wiecie co jak byłam w domu to niektóre zmiany miałam blade mało widoczne a teraz po tych lampach wszystko wyszło czerwone i widoczne Dobra koncze z panikowaniem może będzie lepiej :gwiazdka6 :gwiazdka6 :gwiazdka6
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Szpitale

Postprzez henia » 16 Lis 2013, 23:50

Lamp nigdy nie miałam ale....jesteś na puve, jest to naświetlanie głęboko ingerujace w skórę, i ono ma leczyć. To nie jest opalanko pod kwarcówką :gwiazdka Wiec masz rację, moim zdaniem, panikujesz raptusie hii hii :serduszka
henia
 

Następna

Wróć do Kliniki i Szpitale - odziały dermatologiczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron