Szpital Wojewódzki w Koszalinie - oddział dermatologiczny

W tym dziale, prosimy o swoje uwagi i spostrzeżenia związane z leczeniem Łuszczycy i ŁZS w Szpitalach i Klinikach Dermatologii. Temat, prosimy zaczynać od nazwy placówki i miejscowości w której znajduje się placówka.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie - oddział dermatologiczny

Postprzez artsus » 02 Maj 2013, 13:30

Witam wszystkich.
Zaczęło się dwa tygodnie temu, kiedy to byłem także w tym samym szpitalu na oddziele chirurgii ortopedyczno-urazowe, z kwalifikacją do artroskopii kolana.
Zabieg się nie odbył, bo nie było wskazań do zabiegu, po dokładnym przeanalizowaniu i badaniu RTG zostałem zakwalifikowany do osteotomii podkolanowej. Dodatkowo dostałem skierowanie do poradni dermatologicznej, celem zaleczenia zmian w obrębie stawu kolanowego, ale i nie tylko.
Tydzień temu wróciłem ze Szpitala w Koszalinie. Trafiłem tam za sprawą mojej Pani Doktor dermatolog i wskazań chirurga ortopedy, jako że nie byłem jeszcze leczony w szpitalu a choroba się zaostrzyła od razu dostałem skierowanie na oddział dermatologii.

W szpitalu byłem 7 dni. Bardzo dobrze zareagowałem na leczenie (m. Cygnolinowa, m. Mocznikowa, Trexan 1 tura a 7,5mg, wazelina biała i Elocom płyn na głowę wieczorem)
Odział przeniesiony do świeżo wyremontowanego budynku, czysto i przyjemnie. Bardzo miła obsługa ze strony pielęgniarek, sanitariuszek i samej Pani Ordynator.

Obecnie po zastosowaniu leczenia szpitalnego i jego kontynuacji w domu, zmiany wyglądają bardzo ładnie i mocno zbladły. Pozostały jeszcze otoczki po cygnolinowych okluzjach w szpitalu, ale również i one zaczynają pomału zanikać. Szkoda że nie miałem lamp.
Obecnie zmiany smaruje raz dziennie cygnoliną (Cignolini od 0,5; Acidi salicylici od 1,0; Vaselini ad 100,0) do wyczerpania zapasu z pudełka i potem następna tura smarowania co 2 dzień, również do skończenia się maści. Po godzinnym trzymaniu cygnoliny, zmywam ją i smaruje m. mocznikową (urea 20,0; Aq. dest. q.s.; Lecobase ad 20,; Vaselini albi aa ad 100,0).
Wieczorem smarowanie wazeliną i Belosalic na głowę.
Trexan tym razem 2,5mg 2 tura w ubiegłym tygodniu (piatek 7,00 i 19,00 oraz sobota 7,00) jedna tabletka, Acidum Folicum jedna tabletka w niedziele.
3 tura już od jutra i kontrola laboratoryjna krwi (morfologia i transaminazy).
Czy będzie 4 tura, to już zadecyduje lekarz po dostarczeniu wyników badania krwi.

Ogólnie jest dobrze i poza tym że, dostałem drobnej wysypki (w postaci malutkich krostek z ropą) na nosie i skórze między brwiami, która pomału zaczyna zanikać z leczenia jestem zadowolony.
W przyszłym tygodniu napisze jak wypadły badania krwi i co dalej.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Wróć do Kliniki i Szpitale - odziały dermatologiczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron