Leczenie lekiem Acitren

Metody leczenia lekami z grupy Retinoidów

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 25 Sie 2013, 11:58

Kolejne dni leczenia były dość ciężkie i nie przyjemne. Wszech ogarniająca suchość warg, oczu i ogólne pieczenie i swędzenie skóry, dodatkowo uczulenie na światło dzienne.
Siedziałem z zaciągniętymi roletami jak wampir w krypcie, bo bardzo mnie piekły oczy.
Dziś suchość i swędzenie zaczęło ustępować, oczy także powoli zaczynają dobrze reagować na światło dzienne. Na dworze noszę okulary przeciwsłoneczne z filtrami.
Jutro mam kontrolną wizytę u mojej Pani doktor w Koszalinie.
Zobaczymy jaki będzie wstępny werdykt.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 25 Sie 2013, 15:18

Bardzo ci kibicuje :* jestem ciekawa czy wogóle cokolwiek bedziesz w stanie osiągnąc ,skutki uboczne są naprawde bardzo uciązliwe,w sumie to wraz z lekarzem przeanalizujcie za i przeciw...moze skórka nie warta za wyprawke... :?
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez BT37 » 25 Sie 2013, 15:59

Arturze, ciemne okulary non stop i kremy/blokery z wysokim filtrem to nie jedyne utrudnienia, niestety :( .
Retinoidy stosuje się w zmianach powyżej 90 % zajętego ciała i tylko w ostateczności. Może lepiej/ bezpieczniej byłoby zastosować retinoidy w formie maści. Pomyśl Arturze. A ja zawsze po Twojej stronie :gwiazdka9 . Pozdrawiam serdecznie :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 26 Sie 2013, 08:13

no własnie Artur te oczy to najgorsze....ty pracujesz przy komputerze,oczy narażone na ciągłe bodzce....a nie bedzie mozna zrobic kroku wstecz....przemysl raz jeszcze czy warto,oczywiscie decyzja twoja ale tak niesmiało podpowiadam :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 26 Sie 2013, 19:31

Lekarz zalecił kontynuację leczenia, tym bardziej że jedyne efekty uboczne które się utrzymują to suchość warg i reakcja na światło dzienne, która jak zauważyłem zaczyna się zmniejszać.
Wizyta za koleje dwa tygodnie.
Krysiu moje oczy tylko reagują na światło dzienne, przy żarówkach, świetlówkach, telewizorze i komputerze nic się nie dzieje.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 26 Sie 2013, 21:20

ok,rozumiem,mam nadzieje ze wszystko sie poukłada po twojej mysli.Wiesz jak to jest gdy sie ma juz pewne latka i bagaż doswiadczen :wink: człowiek jak mamuska chciałby chronic młode przed niebezpieczenstwem,pozdrawiam :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 27 Sie 2013, 07:22

Wiem Krysiu, moja mam jest taka sama. Pomimo że mam już 41 lat czasem się zachowuje jak bym miał 12 :lol:
Ale dziękuję za rady, każdy z nas ma inny organizm i reaguje on w mniejszym lub większym stopniu. U mnie akurat przebiega to łagodniej.
Dziś jest dobrze, suchość tylko na wargach i lekkie uczulenie na światło dzienne. Zmiany jakby zaczęły blednąc, chyba ale to dopiero zaczął się drugi tydzień leczenia.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 31 Paź 2013, 10:17

I tak mija trzeci miesiąc leczenia, teraz dawka została zredukowana do 25mg/dobę. Przypomnę, że pierwszy miesiąc miałem dawkę 50mg/dobę
Przy wspomaganiu Cygnoliną 0,5 raz na dobę, plamy w 90% ustąpiły a reszta zaczyna też blednąć.
Skutki uboczne przebiegały dość łagodnie, jedyny który pozostał to lekka suchość ust.
Na stopach całkowicie złuszczył się stary naskórek, stary naskórek odpadał jak u liniejącego węża. Teraz już się nie łuszczy.
Pozostało trochę plam po Cygnolinie, ale one i tak już bledną. Jeszcze tylko badania profilaktyczne i lekarz zadecyduje czy kontynuować leczenie lekiem.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 31 Paź 2013, 13:20

powiem ci ze sciągnęłam cie chyba telepatycznie :wink: nie dalej jak wczoraj miałam pytac co i jak u ciebie ale....pomyslałam że skoro nie ppiszesz to zaprzestałes kuracji....ciesze sie ze pomogłes sobie,na oczeta dalej uwazaj bo....no bo...bo :lol: :lol:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 01 Lis 2013, 09:44

Nie Krysiu, choćby efekty miały być po roku, to nie odpuścił bym. Moja Pani doktor powiedziała, że do łuszczycy trzeba systematyczności i nie opuszczać smarowania. Więc się smarowałem, smarowałem i smarowałem z dnia na dzień i widać efekty. Łuszczyca to nie katar i nie ma sensu opisywać jej leczenia z dnia na dzień. Chyba ze przez tydzień stanie się się jakiś cud i zniknie.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

PoprzedniaNastępna

Wróć do Leczenie retinoidami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron