Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 26 Lut 2013, 22:22

.
Przepis na ocet jabłkowy

Obrać kilka jabłek i skóry wrzucić do słoja. Zalać wodą zmieszaną z cukrem w proporcji: 1 łyżka cukru na 1 szklankę wody. Słój przykryć gazą i postawić w ciepłym miejscu. Po dwóch tygodniach powstały ocet zlać do butelki

A oto co znalazłam na necie:

"Jak zapewne zauważyliście- od jakiegoś czasu staram się w znacznym stopniu zrezygnować z kosmetyków oferowanych przez firmy kosmetyczne, a zaczęłam stosować więcej kosmetyków, które udostępnia nam natura. Po siemieniu lnianym oraz rice water przyszedł czas na ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy można kupić (uwaga! to musi być ocet jabłkowy, a nie jabłkowo-spirytusowy!!!) lub zrobić samemu według przepisu:

Kilka dużych jabłek myjemy i kroimy na małe kawałki razem ze skórką oraz gniazdami nasiennymi. Umieszczamy jej w dużym słoju i zalewamy słodką, przegotowaną wodą w proporcji: 1 łyżka cukru na szklankę wody. Naczynie zatykamy, u góry obwiązując je płótnem. Trzymamy w ciepłym miejscu przez około cztery tygodnie – jabłka muszą sfermentować. Od czasu do czasu całość mieszamy drewnianą łyżką. Gotowy ocet rozlewamy do butelek, sącząc go przez gazę.


Robiąc ocet jabłkowy samemu- mamy pewność, że jest on w 100% naturalny i na pewno nam nie zaszkodzi.

Ocet jabłkowy to nieoceniony skarb- ,,To źródło witamin: A, B1, B2, B6, C, E, P i beta-karotenu. Jest skuteczny w zwalczaniu bakterii, zawiera wiele istotnych minerałów i pierwiastków śladowych, takich jak potas, wapń, magnez, fosfor, chlor, sód, siarka, miedź, żelazo, krzem i fluor. Dodatkowo bardzo cennym składnikiem jest występująca w nim pektyna, która poprawia procesy trawienia, obniża poziom cholesterolu, poprawia stan naczyń krwionośnych, zapobiega miażdżycy i nadciśnieniu. Ocet jabłkowy dzięki zawartości przeciwutleniaczy opóźnia proces starzenia, korzystnie wpływa na serce oraz układ immunologiczny.''

Podobno ocet jabłkowy wspomaga odchudzanie. Jest jednak wiele kontrowersji, a także niedopowiedzeń wokół tej kwestii. Dlatego też nie będę poruszać tego tematu w dzisiejszej notce. Może innym razem...

Postaram się wymienić jego najważniejsze według mnie właściwości.

1. Ocet jabłkowy na włosy:

oczyszcza włosy z resztek szamponu i odżywek
przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów
przeciwdziała wypadaniu włosów
jako środek przeciwłupieżowy
przywraca naturalny poziom pH skóry głowy
odżywia, nabłyszcza włosy

Płukanka na błyszczące włosy: rozrabiamy pół szklanki octu i pół szklanki wody (najlepiej przegotowanej lub przefiltrowanej. Włosy płuczemy w ostatniej fazie mycia - po spłukaniu szamponu z włosów.
Tą miksturę można przelać do pustego opakowania, które umożliwi nam pryskanie włosów. Odczekaj kilka minut 5-10 i dokładnie spłucz (polecam używać do płukania włosów letnią wodę).

Wcierka przeciw wypadaniu włosów: ocet jabłkowy można użyć również jako wcierki do włosów. Wystarczy niewielką ilość octu jabłkowego wetrzeć w skórę głowy.

2. Ocet jabłkowy na piękną, gładką cerę:

leczy trądzik
ma działanie przeciwzmarszczkowe
przywraca naturalny poziom pH skóry
zmiękcza skórę
pomaga zwalczać blizny
odżywia
nawilża
oczyszcza
Ocet do kąpieli: wystarczy dodać kilka łyżeczek octu jabłkowego do kąpieli

Tonik octowy: 1/2 szklanki wody, 1/4 szklanki octu. Taką mieszanką należy przemywać twarz dwa razy dziennie.
W przypadku wrażliwej cery należy zwiększyć ilość wody w stosunku do ilości octu.

3. Ocet jabłkowy leczy:
kaszel
bóle gardła
bezsenność
nudności
wymioty
czyści nerki
Mieszanka na zdrowie: 2 łyżeczki octu jabłkowego, 2 łyżki miodu, 1/2 szklanki przegotowanej wody. Może nie jest to super smaczne, jednak jak mawiają nasze babcie- skuteczne lekarstwo poznaje się po smaku. Te, które wykręcają buzie dają najlepsze efekty;)

Mieszanka na anemię: 1/2 szklanki przegotowanej wody, 1 łyżka octu, dwie łyżeczki miodu. Tak sporządzoną mieszankę pijemy 2 razy dziennie.

Wysokie ciśnienie: trzy razy dziennie pijemy szklankę wody z 1 łyżeczką octu jabłkowego.

Zmęczenie: 1 szklanka zimnej wody gazowanej lub niegazowanej, 1 łyżka miodu, 3-4 łyżeczki octu jabłkowego. Tą mieszankę pijemy na czczo. Mmm pyszny początek dnia;)

http://dp-good-for-you.blogspot.se/2012 ... bkowy.html

Takich perełek o occie jest mnóstwo na necie i cieszę się bardzo, że ocet jabłkowy wreszcie został doceniony jako kosmetyk i jednocześnie lekarstwo. Tak więc zamiast wydawać krocie na nic nie warte kosmetyki rozejrzyjmy się wokół siebie, może akurat mamy w domu coś naprawdę pożytecznego. Nie dajmy się tak do końca zbałamucić firmom, które na naszej chorobie zbijają majątki.
Ostatnio edytowany przez vitaminka 27 Lut 2013, 12:20, edytowano w sumie 2 razy
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 26 Lut 2013, 22:38

dodam
skórki które wypływają na powierzchnie trzeba co jakiś czas zanurzyć
żeby nie tworzyła się na nich pleśń :wink:


Mój nastaw stoi już tydzień
bałam się że zapach będzie jak tego ze sklepu :D
nie śmierdzi jest delikatny zapach jabłek
jeszcze tydzień obserwacji i będę mieć swój do picia do smarowania zadowolę się kupnym :D
Ostatnio edytowany przez basia46, 25 Mar 2013, 20:19, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 18:43

Dermatolodzy utrzymują, że ma właściwości przeciwalergiczne. Nie rozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem.

Składniki aktywne

W occie jabłkowym jest około 20 ważnych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwas octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów. Jednym z najważniejszych składników octu jabłkowego są pektyny (1-1,5%).

Pektyny – nazwa ta pochodzi od greckiego słowa πηκτός pektós = zwarty, cieknący. Pektyny są generalnie polisacharydami i oligosacharydami o zmiennym składzie. Dla ludzi, pod względem odżywczym są ciałami balastowymi. Poprawiają procesy trawienia i pełnią szereg pożytecznych funkcji w organizmie, np. obniżają poziom cholesterolu we krwi, poprawiają stan naczyń krwionośnych, zapobiegają miażdżycy, nadciśnieniu itp. Wiele mikroorganizmów jest w stanie rozkładać pektynę. Wspólną cechą pektyn jest zdolność do tworzenia żeli w kwaśnych warunkach.

Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E, uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się, zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.

http://www.doz.pl/czytelnia/a1411-Ocet_ ... _nie_tylko

Zastosowanie octu jabłkowego

Ten rodzaj kulinarnego dodatku oprócz korzyści, jakie przynosi sylwetce ma także szereg innych zalet. Jego spożywanie przyczynia się przede wszystkim do znacznej poprawy zdrowia. Ocet jabłkowy zawiera niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania pierwiastki, takie jak: potas, fosfor, krzem, miedź, wapń i magnez oraz witaminy A, B1, B6, C, E oraz PP. Poprawia stan naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu we krwi, wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielenie soków żołądkowych, usuwa złogi pokarmowe i pomaga odkwaszać organizm. Zawarte w nim pektyny oczyszczają jelita z toksyn i zapobiegają takim dolegliwościom jak wzdęcia czy niestrawność. Ocet jabłkowy chroni także przed miażdżycą i nadciśnieniem. Na tym jednak nie koniec profitów, jakie zyskuje organizm po włączeniu octu w dietę. Z innych wymienia się także dobroczynny wpływ na układ nerwowy oraz zapobieganie infekcjom, bo ocet jabłkowy to naturalny wróg bakterii i drobnoustrojów. Stosowany w chorobie pomaga pozbyć się nawet wysokiej gorączki.
Regularne picie octu jabłkowego działa też dobroczynnie na urodę. Przede wszystkim ma on działanie przeciwutleniające, a więc redukuje wolne rodniki przyczyniające się do postępowanie procesów starzenia. Co ciekawe, ocet może być stosowany także zewnętrznie jako płukanka do włosów czy okład na skórę dłoni. Nie bez powodu zatem ten dodatek kulinarny nazywany jest często eliksirem młodości.
Ostatnio edytowany przez basia46, 25 Mar 2013, 20:09, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 18:44

Przepis na wykonanie octu jabłkowego
Przepis: Jabłko należy umyć, dokładnie wytrzeć i odkroić ewentualne miejsca nadpsute, czyli wszelkie przebarwienia, a następnie obrać i zjeść lub użyć do wykonania koktajlu błonnikowego albo do innych celów kulinarnych.

Skórki z obranego jabłka włożyć do półtoralitrowego (ewentualnie litrowego) zakręcanego słoika, następnie słoik zakręcić i wstawić do lodówki. Tak samo postępujemy z innymi jabłkami, aż uzbiera się tych obierek około ¾ słoika (licząc od dna do miejsca, w którym słoik zaczyna się zwężać). Wówczas słoik napełniamy posłodzoną wodą do miejsca przewężenia słoika, ponieważ większy poziom wody spowodowałby zmniejszenie powierzchni, a więc mniejszy dopływ tlenu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania bakterii octowych, które są bakteriami tlenowymi.

Do posłodzenia używa się jedną łyżkę stołową cukru na szklankę wody, ale ilość ta zależna jest od smaku jabłek – jabłka słodkie wymagają mniej cukru, natomiast jabłka kwaśne więcej. Prawidłowo posłodzony ocet powinien mieć przyjemny słodkawo-kwaśny smak, a prawidłowo wykonany także przyjemny zapach świeżych jabłek. Innymi słowy: ocet jabłkowy powinien być pachnący i smaczny.

Napełnionego wodą słoika nie zakręcamy, lecz przykrywamy gazą, na którą należy nałożyć gumkę lub obwiązać sznurkiem, by utrzymała się na słoiku. Następnie słoik odstawiamy w ciemne i ciepłe miejsce, a po czternastu dniach odcedzamy gotowy ocet jabłkowy, który należy przelać do butelki z ciemnego szkła.

Zalecenia techniczne: Typowym problemem w produkcji octu jabłkowego sposobem domowym jest pleśń, która wprawdzie nie wpływa na walory zdrowotne produktu, ale obniża jego walory zapachowe i smakowe. Przyczyna spleśnienia octu może tkwić w źle oczyszczonych skórkach jabłek, w których pozostały zarodniki pleśni, ale zdarza się to raczej rzadko. Najczęściej przyczyną spleśnienia octu jest pleśnienie obierek jabłek wystających ponad powierzchnię wody. Dlatego co dwa, trzy dni należy zdjąć gazę przykrywającą słoik i na chwilę zanurzyć wystające obierki, spłukując z nich pleśń.

Praktycznym rozwiązaniem jest wycięcie z plastikowej siatki (na przykład z sitka) krążka o średnicy nieco większej od średnicy słoika, która po włożeniu do słoika nie dopuści do wynurzenia się obierek jabłek. Zamiast plastikowej siatki można użyć patyczków, które powinny być nieco dłuższe od średnicy słoika, dzięki czemu będą w stanie utrzymać obierki jabłek w zanurzeniu.
Stosunkowo często na powierzchni octu pojawia się dwu-, trzymilimetrowy białawy kożuch. Jeśli nie ma on charakterystycznego zapachu pleśni, to jest to objaw prawidłowy, ponieważ ów kożuch tworzą bakterie octowe.

Ocet jabłkowy sam w sobie jest konserwantem, toteż jego przechowywanie nie wymaga warunków chłodniczych. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej, chroniąc przed światłem.
http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=22980.0

wiadomości nigdy za wiele
Naturalny ocet jabłkowy to napój prawie cudowny . Może wiele:
pobudza przemianę materii, poprawia wytwarzanie enzymów trawiennych w organizmie, zwiększa przyswajanie minerałów takich jak wapń, potas, żelazo, ma działanie krwiotwórcze, poprawia kondycję jelit, aktywizuje siły odpornościowe, pobudza przemianę materii, rozpuszcza złogi wapnia w naczyniach krwionośnych.
Skład naturalnego octu jest imponujący.
Składniki mineralne: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, żelazo,miedź, mangan, cynk.
Witaminy: A, B1,B2, B3, B5, B6, C.
Pozostałe składniki: woda, kwas octowy, pektyna, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, kwas propionowy, tanina.
Połączenie minerałów, witamin, produktów fermentacji, i innych składników jest optymalne i takie zestawieni daje pozytywny efekt w utrzymaniu dobrego zdrowia.
Ocet jabłkowy ma bogate zastosowanie zewnętrzne. Poprawia kondycję i wygląd skóry całego ciała, włosów, paznokci. W przypadku stanów zapalnych, drobnych zranień, wyprysków, czyraków, trądziku i innych wykwitów skórnych jest bardzo skutecznym i tanim specyfikiem.
Ten kwaśny płyn warto zastosować przy ukąszeniu owadów, w grzybicy stóp a nawet wszawicy.

krok po kroku jak wykonać samemu
http://klara27-klara.blogspot.dk/2012/0 ... bkowy.html
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 18:45

ocet jabłkowy przepisy

2. Ocet z wodą
Napełnić szklankę wodą, wlać do niej 2 łyżki stołowe (dla dzieci 1 łyżkę) octu jabłkowego i wypijać jeden raz dziennie w przerwie między posiłkami, tj. co najmniej 40 minut po posiłku i co najmniej 30 minut przed kolejnym posiłkiem. Kurację należy kontynuować przez 1-3 miesięcy.
Jeśli woda jest dobrej jakości (mineralna w szklanej butelce albo ze studni głębinowej), to może być nieprzegotowana. W pozostałych przypadkach wodę należy przegotować, najlepiej dzień wcześniej.
Woda z reguły powinna mieć temperaturę pokojową, bywają jednak sytuacje, że powinna być ciepła, na przykład, gdy ktoś ma gardło wrażliwe na zimno albo chorobę wrzodową żołądka.

3. Octowy tron
Najlepiej do tego zabiegu nadaje się krzesło, ewentualnie fotel z miękkim tapicerowanym siedzeniem, w którym powstaje wgłębienie, gdy się na nim usiądzie. Siedzenie przykrywamy folią, na przykład reklamówką bądź workiem na śmieci, a na wierzchu rozkładamy papierowy ręcznik.
Odlewamy około 30 ml octu jabłkowego do metalowego kubka i podgrzewamy na wolnym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia. Gorący (ale nie parzący) ocet wylewamy na papierowy ręcznik, siadamy gołym ciałem i siedzimy 15-20 minut.
W przypadkach ostrych, gdy schorzenie jest bardzo dolegliwe, a zabiegi przynoszą ulgę, można wykonywać je codziennie, a nawet kilka razy dziennie, aż do ustąpienia dolegliwości. W przypadkach przewlekłych, gdy schorzenie nie jest szczególnie dolegliwe, zabiegi należy wykonywać jeden raz dziennie, albo raz na kilka dni - aż do całkowitego wyleczenia schorzenia.

Opisane zabiegi mają wszechstronne zastosowanie w schorzeniach dolnych partii ciała, takich jak:
* wrzody oraz wszelkie zmiany chorobowe skóry pośladków,
* hemoroidy, grzybice i guzki krwawnicze odbytu –
* grzybica pochwy –
* zapalenie dróg moczowych
* zapalenie prostaty
* grzybicze zapalenie sromu,
* grzybicze zapalenie napletka

4. Inhalacje octowe (parówka z octem jabłkowym)
Podgrzewamy ocet z wodą (w proporcji 1:1), wdychamy opary octowe (podobnie jak przy parówce).
Czas trwania zabiegu - 5 minut.
W chorobach uszu możemy zastosować inhalacje przy użyciu silikonowego lejka.
Podgrzać wodę z octem jabłkowym (w proporcji 1:1), opary octowe kierować do ucha przy pomocy silikonowego lejka.
Czas trwania 5 minut. Stosować kilka razy dziennie.

5. Płukanie jamy ustnej wodą z octem
Przygotować ½ szklanki wody i ½ szklanki octu, płukać.

6. Powerdrink
Przygotować napój z jednej szklanki wody, 1 łyżki octu i 1-2 łyżeczek miodu. Pić 1 raz dziennie.

7. Zawijanie rąk
Zawinąć nadgarstki paskami materiału (bandaż bawełniany) nasączonymi octem jabłkowym.

8. Okłady* octowe
1 litr gorącej wody wymieszać z ½ szklanki octu. Lnianą ściereczkę nasączyć przygotowanym płynem, wyżąć.
Okłady mają być zimne, gdy dolegliwości są na podłożu zapalnym. Okłady ciepłe – dolegliwości zwyrodnieniowe.

9. Okłady octowo-solne
Ocet jabłkowy wymieszać z solą na pastę, rozprowadzić na lnianej ściereczce, zrobić okład.
Okład działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo.

10. Kompres* octowo-solny
Sporządzić roztwór z ½ filiżanki octu i 1 łyżeczki soli. Nasączyć wacik, położyć na zmianie, na przykład na sińcu, lekko dociskając. Gdy kompres wyschnie, powtórzyć.

11. Masaż octem jabłkowym
Płynem sporządzonym z 3 części wody i 1 części octu jabłkowego, masować całe ciało. Pozostawić płyn na skórze do wyschnięcia, nie wycierać.
Do naniesienia płynu można użyć rozpylacza, a potem przystąpić do masażu.

12. Kąpiel parowa z octem
Na wannę bardzo gorącej wody, dodać 1 szklankę octu jabłkowego.
Szorstką myjką masować ciało w wodzie, od stóp do głów. Stosować co jakiś czas.

13. Kąpiel z octem
Do wanny z wodą wlać 1 szklankę octu. Podczas 15 minutowej kąpieli wdychać opary octowe. Po kąpieli wzmocnić efekt poprzez zimny prysznic. Stosować 2-3 razy w tygodniu.

14. Owijanie łydek
Przygotować zimną wodę z octem jabłkowym – 2 części wody + 1 część octu. Zamoczyć w płynie 2 lniane ściereczki i owinąć nimi łydki. Na wierzch zawinąć suchymi ściereczkami. Czas zabiegu pół godziny.

15. Octowe skarpetki
Przygotować wodę z octem w stosunku 1:1. Zamoczyć bawełniane skarpetki, wycisnąć, założyć. Na wierzch założyć grube wełniane skarpety. Położyć się pod przykryciem. Stosować na noc.

W przypadku octowych skarpetek ważne jest aby skarpetki, zarówno bawełniane jak i wierzchnie - wełniane, były białe. Chodzi o to, żeby nie dostarczać dodatkowej porcji toksyn do skóry, pochodzących z barwników nadających skarpetkom kolor. Okład jest na stopach kilka godzin (a nawet może być całą noc).
Zalecane są przy grzybicy stóp. Ja mam wrażenie, że octowe skarpetki oczyszczają układ limfatyczny.
Spróbuj chociaż 3 dni a zobaczysz co wypiera się z tych skarpetek. Woda z prania, wygląda jak zawiesina z gliny.

16. Moczenie stóp
Do 1 litra wody dodać szklankę octu i ½ szklanki soli. W przypadku grzybicy stóp, moczyć nogi przez 5-10 minut.

17 Kompres z octu i glinki
Sporządzić papkę z octu jabłkowego i glinki. Rozprowadzić na lnianej ściereczce. Owinąć szyję, gdy masa wyschnie można zabieg powtórzyć.
W ten sposób łagodzone są dolegliwości związane z przełykaniem.

18. Ocet jabłkowy ze skorupkami jaj
Do słoika włożyć skorupki z 3 jaj i zalać 1/8 litra octu. Słoik zakręcić i i odstawić na 2-3 dni, w ciemne miejsce. Kiedy kwas octowy rozpuści skorupki, usunąć pozostałe w płynie błonki. Odrobinę płynu wylać na dłoń, smarować kilka razy dziennie swędzące miejsca (działanie antyalergiczne).

19. Okłady na klatkę piersiową
Zamoczyć lnianą ściereczkę w wodzie z octem (1:1) wycisnąć i położyć na górny odcinek klatki piersiowej. Na wierzch położyć suchy ręcznik, przykryć grubą kołdrą. Czas zabiegu - 30 minut. Ułatwia odkrztuszanie.

20. Parówka na twarz, oczyszczająca skórę
½ litra octu i ½ litra wody wymieszać w garnku, podgrzać. Głowę przykryć ręcznikiem, pochylić twarz, na około 5 minut, nad parującym płynem. Po osuszeniu twarzy dotykać skórę twarzy wacikiem zamoczonym w zimnym roztworze: 1 szklanka wody z 1 łyżką octu, aby zamknąć zimnym pory skóry. Parówka oczyszcza głęboko, dezynfekuje, uspokaja skórę, przyspiesza gojenie, łagodzi swędzenie.

21. Nacieranie podudzi
Codziennie, po wstaniu i przed snem, nacierać podudzia czystym octem jabłkowym. Nie wycierać - niech skóra wchłonie płyn.

22. Brodzenie w wodzie z octem
Miskę wypełnić zimną wodą do wysokości kolan, dodać szklankę octu jabłkowego. Brodzić w miejscu 1-2 minut. Nie wycierać nóg, złożyć bawełniane skarpety. Na to grube skarpety wełniane, położyć się z nogami uniesionymi ku górze.

23. Syrop octowy
3 łyżeczki octu jabłkowego, dodać do ¼ filiżanki miodu, zmieszać razem składniki. Powstały syrop pić, w ilości 2 łyżeczek przed snem. Stosować przy zaburzeniach zasypiania i snu.

24. Przyprawianie
Koniecznie wykorzystywać ocet jako przyprawę: sałatki, sosy, ryby, drób, marynaty mięsne, konserwowanie warzyw i owoców.

* Kompresy i okłady.
Okład to zmoczony roztworem materiał (lniana ściereczka, bawełniany ręcznik lub gaza), przyłożony na chore miejsce.
Kompresy są mniejsze od okładów (różnica jest w wielkości opatrunku).
Ostatnio edytowany przez basia46, 25 Mar 2013, 20:24, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 18:49

Wiadomości z netu jak i do czego można zastosować ocet a także jak go wykonać
mój właśnie dochodzi nie śmierdzi jak ten sklepowy
będę go testować wewnętrznie tego kupnego się troszkę obawiam jako alergik stosuje zewnętrznie
Mam nadzieje że szybko się powiększy grono praktyków :D
Ostatnio edytowany przez basia46, 25 Mar 2013, 20:25, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 19:06

antonia wstaw tu w temacie
sposób zastosowania octu na głowę nigdy nie mogę znaleźć :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez henia » 06 Mar 2013, 19:49

Też nie mogłam go wczoraj znaleźć w sensie tego tematu Vitaminki. A swoimi aktualnymi wpisami, nie chcę zaśmiecać tematu Artura.
henia
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 06 Mar 2013, 22:57

Proszę bardzo: :gwiazdka6

Ocet jabłkowy jest słaby procentowo i dlatego najlepiej jest używać go w formie nierozcieńczonej

* Mycie włosów szamponem
* Płukanie
* Wcieranie ciepłego octu wacikiem w skórę głowy i pozostawienie na kilka godzin pod folią
* Płukanie, osuszenie ręcznikiem
* Wcieranie olejku kokosowego w skórę głowy opuszkami palców(nie za dużo, żeby włosów zbytnio nie przetłuścić)
* Dobrze jest wykonać masaż skóry głowy palcami w celu dobrego rozprowadzenie olejku i lepszego ukrwienia skóry.

:ladybug4
Ostatnio edytowany przez vitaminka, 11 Mar 2013, 15:58, edytowano w sumie 1 raz
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez dora1000 » 07 Mar 2013, 16:22

Witam
Ja od 4 dni smaruje głowę octem jabłkowym. Jak narazie nie widzę efektów. Nadal będe wcierała w głowę ocet. Jaki będzie efekt końcowy to wypowiem się w póżniejszym terminie.
Pozdrawiam wszystkie biedroneczki :ladybug4
dora1000
 

Następna

Wróć do Moje sprawdzone metody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron