Ocet jabłkowy

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 22 Mar 2013, 22:43

Basiu wieczorem nakładam ocet , po godzinie maść z witaminą A , rano zmywam szamponem Emolium . Następnego dnia wieczorem ocet , po godzinie maść nagietkowa , rano zmywam żelem Pharmaceris .
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 22 Mar 2013, 22:49

Artur napisał(a):Basiu wieczorem nakładam ocet , po godzinie maść z witaminą A , rano zmywam szamponem Emolium . Następnego dnia wieczorem ocet , po godzinie maść nagietkowa , rano zmywam żelem Pharmaceris .

A nie możesz zmywać tylko żelem????
ja maść z wit A nakładałam na godz lub dwie przed umyciem głowy
rozpuszcza dobrze łuskę która schodzi podczas mycia
potem bym dała ocet a rano go zmyła było by chyba wygodniej :D
i być może lesze działanie bo skóra oczyszczona z łuski lepiej by wchłaniała ocet
maści nagietkowej na głowę nie dawałam dajesz rade ją zmyć :D
tu fajnie się natłuszcza kremem cutibaza i nie tłuści włosów po umyciu

coś takiego
http://www.doz.pl/apteka/p9738-Cutibaza ... lusty_30_g
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 22 Mar 2013, 23:07

Basiu przy mojej formie leczenia jest zupełny brak narastającej łuski . Skóra utrzymuje różowe zabarwienie i jest gładka . Pharmaceris radzi sobie dobrze , ale Emolium lepiej neutralizuje octowy zapaszek i daje lepszy efekt nawilżenia .
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 22 Mar 2013, 23:07

Ja to robiłam troszeczkę inaczej:
Wcierałam dosyć mocno ciepły ocet w skórę głowy za pomocą wacika.
Zakładałam folię, na to ręcznik i tak trzymałam do rana.
Zmywałam ocet z głowy i wcierałam w skórę trochę balsamu nawilżającego.
Po paru minutach spłukiwałam.

Taką kurację można zastosować na koniec tygodnia, kiedy po myciu głowy można wetrzec zamiast odżywki maść nagietkową lub z wit.A.
lub coś jeszcze innego a pomocnego w łuszczycy.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 22 Mar 2013, 23:18

Myślę , że dłuższe utrzymywanie maści na skórze ma pozytywny wpływ na jej leczenie a w połączeniu z octem skuteczność wzrasta .
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 22 Mar 2013, 23:21

Taką mam właśnie nadzieję. :ladybug7
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 23 Mar 2013, 09:42

Artur napisał(a):Basiu przy mojej formie leczenia jest zupełny brak narastającej łuski . Skóra utrzymuje różowe zabarwienie i jest gładka . Pharmaceris radzi sobie dobrze , ale Emolium lepiej neutralizuje octowy zapaszek i daje lepszy efekt nawilżenia .

myślę że problem łuski jednak jeszcze jest
przez Artur » Sob Mar 16, 2013 20:37

Kilka dni temu przerwałem smarowanie skóry głowy octem jabłkowym . Odstawiłem maść ochronną z witaminą A , pozostawiłem nawilżanie kremem Mediderm . Głowa stopniowo pokrywa się łuską , choroba powraca do stanu pierwotnego . W moim przypadku kuracja octowa Vitaminki jest skuteczna , pod warunkiem że ocet znajdzie się na głowie każdego dnia . Pozdrawiam


Należało by się też przyjrzeć czy Mediderm nie pogarsza stanu skóry,ja go nie mogę
Ja bym przez tydzień zastosowała tak jak opisałam wyżej jeśli nie będzie poprawy
(bez nagietkowej na głowę
Na dwie godz przed umyciem porządnie wmasować maść ochronną po umyciu wetrzeć ocet i pozostawić do rana)
wtedy można stwierdzić że te specyfiki u ciebie nie działają :gwiazdka6 :gwiazdka6
zamiast medidermu i nagietkowej........... cutibaze
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 23 Mar 2013, 16:11

Basiu systematyczne stosowanie maści z witaminą A , kremu Mediderm oraz Clobazy utrzymuje skórę głowy wolną od łuski . Problem powstaje kiedy nastąpi przerwa w smarowaniu . Po kilku dniach głowa pokrywa się łuską . Szukam czegoś co pozwoli uzyskać kilkutygodniową przerwę w smarowaniu a głowa pozostanie czysta . Dlatego tak bardzo zainteresowałem się octem . Co do maści nagietkowej smaruję zmiany na całym ciele od sześciu dni i brak widocznej poprawy . Bardzo dziękuję , zastosuję się do Twoich porad . Powinienem dodać , że każdego dnia rano zmywam z siebie pozostałości dermokosmetyków i maści a odbywa się to w wannie wypełnionej wodą z dodatkiem soli z morza martwego . W tej samej wodzie myję głowę . :gwiazdka9
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 23 Mar 2013, 16:20

Artur ja medidermu nie mogę bo podrażnia mi skórę
stąd moje podejrzenia że to po nim może ta łuska wracać :D :D
choć zdaje sobie sprawę że po sterydach trudno zaleczyć metodami naturalnymi
skóra może być jeszcze bardzo przesuszona
i tu choć raz w tygodniu dobrze działa żółtko i olejek rycynowy na 20 min :D :D pod folię
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 23 Mar 2013, 16:33

Vitaminko jabłecznik wychodzi z piekarnika , kawa zaparzona i najważniejsze ocet nastawiony . :banan0
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moje sprawdzone metody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron