naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez mojaluszczyca.pl » 25 Lis 2011, 02:05

czytam ,czytam czytam...i nic nie wiem,czy ktoś może mi powiedzieć czy stosował i jak na niego wpłynęło np: naturalne błoto z morza martwego nie z foli z firmy kosmetycznej a naturalne lub sole karnalitowe albo nieoczyszczone sole tylko odparowane ? Ewentualnie jeśli tak to gdzie kupione ?
czy sole z allegro nadają się do czegokolwiek czy tylko jest to jedna wielka ściema?
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez BT37 » 25 Lis 2011, 21:09

Witaj :) sole i błoto z Morza Martwego mają naturalne właściwości lecznicze. Jednakże tak jak wszystko inne w leczeniu łuszczycy działa u jednych, ale u drugich niekoniecznie. Najlepsze jest połączenie pobytu nad Morzem Martwym wraz z kąpielami w tymże akwenie wodnym. Jest tam specyficzny klimat, dobry dla nas biedronek. Znam ludzi, którym pobyt i kąpiele pomogły na długi czas. Nie stosowałam soli z allegro, ale zakupię i przetestuję, potem udzielę Ci informacji jak to podziałało u mnie.
Pozdrawiam serdecznie :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez mojaluszczyca.pl » 25 Lis 2011, 23:34

witaj:)

dzięki za szybką reakcję ;
nie kupuj ja zaraz dostanę więc z chęcią podzielę się informacją jak wpłynęły na mnie te wynalazki , natomiast bardzo prosił bym o poradę w jaki sposób to stosować ...ile razy w tygodniu robić kąpiel w jakim stosunku soli do wody , ile razy się smarować błotem żeby nie przesadzić ile je trzymać na ciele , ewentualnie jakaś dodatkowa maść lub krem do tych zabiegów ?

pozdrawiam
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez BT37 » 26 Lis 2011, 21:42

Witaj :)
Proszę uprzejmie :) . No więc skoro tak, to będę czekała z niecierpliwością na Twoje spostrzeżenia i doświadczenia z solami z allegro. Ile ludzi, tyle zapewne dostaniesz porad dotyczących tych kąpieli. Powiem tak. Przez pierwsze dwa tygodnie kąpiele możesz stosować co dzień.Jest też teoria, że seria takich kąpieli to 10. Stosuje się albo codziennie albo co drugi dzień w zależności od natężenia czy zaostrzenia choroby. Taka kąpiel powinna trwać ok. 20 minut w temperaturze ok. 35 -37 stopni Celsjusza. Solanka powinna mieć nie więcej niż 5 % stężenia. To tak bardziej profesjonalnie, a w domowych warunkach dodanie nawet i pół szklanki soli do kąpieli działa leczniczo. Po kąpielach dobrze jest natłuszczać skórę, a więc oliwka, albo maści typu cholesterolowa, czy inna natłuszczająca. Co do błota, to myślę, że na początek możesz podobnie jak kąpiel - albo co dzień, albo co drugi. Nie dłużej niż 30 minut.
Tu podaję Ci również adres stronki, gdzie można zakupić preparaty Morza Martwego:
http://www.deadsea.pl/nasza_oferta.html

Pozdrawiam serdecznie. :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez mojaluszczyca.pl » 29 Lis 2011, 00:04

dzięki za info :)

właśnie zacząłem stosować równolegle z błotem w sumie nie wyszło tak drogo biorąc pod uwagę cenę zwykłej soli do kąpieli (zresztą to rzecz już względna drogo czy niedrogo w dzisiejszych czasach wszystko jest drogie ,samo życie :) ) z pewnością opiszę jak to wygląda i jakie daje efekty ale trzeba poczekać parę dni...jeśli się nie odezwę to znaczy że sól mnie rozpuściła :D


tak przy okazji jak by ktoś podesłał mi dobry sposób na złuszczanie bez udziału recept dermatologa to będę bardzo wdzięczny
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez henia » 29 Lis 2011, 15:37

Sposoby postępowania z naszą ł. są sposobami indywidualnymi. Nie na każdego, działają te same metody. Jako chorzy praktykujący, możemy jedynie podpowiedzieć coś w temacie leczenia ł., bo złuszczanie też jest etapem leczenia.
Po wstępie, ad rem: dobrze byłoby, żebyś nam tu napisał, jaką tę swoją ł. masz ale też, gdzie ona ma u Ciebie swoje miejsce posiadania; łatwiej wtedy podpowiadać.
Tak na gorąco, to u fana kąpieli leczniczych w soli, myślę, że doskonale sprawdzi się w Twoim przypadku, piling gruboziarnistą solą z oliwą. Robisz gęstą mieszankę i nią traktujesz-ścierasz tę Swoją łuskę, najlepiej po kąpieli(kiedy łuska jest nawilżona- napita wodą). Po tej operacji, konieczne oczywiście dobre natłuszczanie.
Co do innych sposobów, to zależne one są od miejsca gdzie mają być stosowane: od tego zależy konsystencja tych naszych domowych mazideł ale też sposób ich nakładania na skórę. Podpowiedz coś bliżej nam o swojej ł., my podpowiemy Tobie, jak jej uprzykrzyć żywot u Ciebie. Powodzenia :)
henia
 

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez mojaluszczyca.pl » 29 Lis 2011, 19:40

witaj
dzięki za wstępne rady :)

otóż "fan kąpieli" :D posiada łuszczycę plackowatą chociaż czasem wydaje mi się że i zwyczajną a może wszystkie ? :D w zależności pewnie jaki ona ma humor to ta wychodzi ...nie wiem czy 2 mogą istnieć razem
najgorzej jest pod kolanami , prawa piszczel to praktycznie jedna wielka plama poza tym placki właściwie po całym ciele wielkości monety 5 zł czasem większe lub mniejsze na brzuchu, pod pachami , na plecach w dolnej środkowej części no i głowa tu mam kłopocik dość spory ...czerwona i sypie się jak cholera ,,,więc będę wdzięczny za rady :)

pozdrawiam.
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez BT37 » 29 Lis 2011, 20:16

Witaj :)

Łuszczyca to wielka indywidualistka :D , bywa bardzo uciążliwa. ale jesteśmy po to, by się wspierać i pomagać sobie nawzajem.
Tu masz link do problemów z łuszczycą skóry głowy :
viewtopic.php?f=24&t=42&p=264&hilit=papka+z+dro%C5%BCd%C5%BCy#p264
Mam nadzieję, że to trochę Ci pomoże, jeśli nie to pytaj :)
Pozdrawiam serdecznie.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez andrzej » 29 Lis 2011, 22:36

witajcie ja robiłem kuracje lampy+ sól latem efekty były lepsze niż maści ,błoto przywiozłem z morza martwego troche stosowałem, ale efektów nie było, morze razem ze solą dało by jakiś efekt .błoto szybko wysycha na skórze.teraz kupiłem worek 45 kg -270 zł i zaczołem nową kuracje ja sypie 0.5 litra na wanne co drugi dzień a później smaruje się buską maską siarkową zobaczymy co będzie ...
andrzej
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 62
Rejestracja: 03 Maj 2010, 14:38

Re: naturalne sole i błoto z morza martwego używa ktoś?

Postprzez mojaluszczyca.pl » 01 Gru 2011, 01:15

a duża ta Twoja wanna ? :D bo taka solanka to chyba powinna mieć chyba jakiś % udział soli do wody z tego co czytam w kilku miejscach i tak jak ja mam wannę taką sporą (jak sąsiad z dołu mówi że gdyby się sufit zapadł to zmiotło by całą jego rodzinę i 2 psy na parter ) więc nie wiem czy nie za słabo sypiesz tej soli?wanna wannie nie równa a widzę że w opisach stała się istotną jednostką miary zasolenia wody a to chyba ma duże znaczenie ? :D
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Następna

Wróć do Kąpiele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron