Coś o lekach i ich właściwościach

Coś o lekach i ich właściwościach

Postprzez BT37 » 17 Lut 2013, 22:24

Lek przeciwbólowy, często przepisywany nam jako NLPZ w leczeniu stanów bólowych, ale nie informuje się nas o jego "drugiej stronie" :

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) zawierające diklofenak należy wycofać z rynku, ponieważ zwiększają ryzyko zawału serca i udaru mózgu - alarmują specjaliści z Wielkiej Brytanii i Kanady na łamach PLOS Medicine.


http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Nau ... 022,6.html
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Coś o lekach i ich właściwościach

Postprzez andrzej » 17 Lut 2013, 23:03

biorę czopki diclofenac 100 mg
andrzej
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 62
Rejestracja: 03 Maj 2010, 14:38

Re: Coś o lekach i ich właściwościach

Postprzez basia46 » 17 Lut 2013, 23:29

A ja miałam stale to pisane na stany zapalne
nie brałam jak to ja :gwiazdka :gwiazdka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Coś o lekach i ich właściwościach

Postprzez BT37 » 15 Kwi 2013, 22:18

Myślę, że przyda się to tym wszystkim, którzy tak bardzo "lubią" leki sterydowe ( glikokortykosteroidy ) :

Glikokortykosteroidy zwiększają ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej
Johannesdottir i wsp. przeanalizowali dane dotyczące stosowania glikokortykosteroidów w 38 765 przypadkach żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz u 387 650 osób z grupy kontrolnej. Osoby obserwowane zakwalifikowano do czterech kategorii zależnie od czasu wykupienia ostatniej recepty na glikokortykosteroidy, przy czym wśród osób aktualnie przyjmujących glikokortykosteroidy zaznaczono, czy lek został po raz pierwszy zalecony w ciągu ostatnich 90 dni. W analizie uwzględniono wpływ czynników ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Przyjmowanie glikokortykosteroidów zwiększało ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u osób, którym glikokortykosteroidy przepisano po raz pierwszy w ostatnich 90 dniach (względna częstość występowania IRR = 3.06) i u kontynuujących terapię (IRR = 2.02).


http://www.termedia.pl/Glikokortykoster ... ,8612.html


Nadmierna suplementacja wapnia może zwiększać ryzyko zgonu z powodu choroby serca u mężczyzn
W swojej codziennej praktyce lekarze coraz częściej zalecają swoim pacjentom suplementację wapnia, najczęściej w połączeniu z witaminą D.


http://www.ereumatologia.pl/Nadmierna-s ... -7250.html
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19


Wróć do Sprawy ważne i bulwersujące w prasie i mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron